מראה מקום 30 - 2009 - גלית שלח

 

 

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏כ"ב כסלו תש"ע

‏09 דצמבר 2009

 

לכול בית שדה נחמיה שלום

על סדר היום כמות נושאים לא מעטה ונתחיל בפחות נעים שבהם:

 

התחשמלות: בשבוע שעבר התחשמל יונתן מלול כאשר נגע בעוגן של עמוד חשמל שלא פרק כראוי. יונתן התחשמל ו"בילה" עם הוריו, קרן וינקי, יומיים בביה"ח. למרבה המזל הפגיעה ביונתן לא גרמה לו לנזק בלתי הפיך. על ילדים מופקד אלוהים מיוחד וזו ההזדמנות להודות לו פעם נוספת!!

עם זאת, ברור כי לא ניתן להיתלות במזל או באלוהי הילדים ולהעביר את האחריות לידיהם.  כמתבקש, החלנו בבדיקות כל קווי החשמל לאיתור ליקויים ואנחנו ממשיכים גם עתה ועושים כל שניתן על מנת לוודא כי רשת החשמל תקינה ובטוחה וכי מקרה כזה לא יישנה.

 

תאורת רחוב: בשבועות האחרונים חלקים נרחבים של המשק חשוכים היות ותאורת הרחוב אינה פועלת כיאות. זהו פן נוסף של ליקויים הקיימים ברשת החשמל. עמירם וצוותו מודעים ופועלים.

 

שיפוץ הבריכה: החלו העבודות במקום, לאחר אלפיים שנות וזהו בהחלט אירוע. מי שייגש לחזות, יופתע למצוא כבר כעת מראה שונה בהרבה מהמוכר. העבודות צפויות להסתיים עד תחילת עונת הרחצה כך שהעונה הבאה תיפתח עם בריכה תקנית ומשודרגת.

 

נהיגה ברחבי הישוב: יותר מידי פעמים אנו עדים לנסיעה משולחת רסן ברחבי המשק. שעות מסוימות מועדות לפורענות יותר מאחרות, מדובר כמובן בשעות הבאת ואיסוף הילדים מבתי הילדים. אני חוזרת ומבקשת להקפיד על החוק  בכדי שלא נמצא עצמנו ניצבים בפני אסון עליו כולנו נצר.

 

גישה למרכולית: מעניין לעניין באותו עניין, כאירוע שבשגרה, הגישה למרכולית חסומה בכלי רכב חונים אשר בעליהם "באים רק שנייה לקנות חצילים". חניה זו חוסמת את שדה הראיה לכל הנכנסים והיוצאים ומסכנת את כולנו. כל מי שאינו "פנתר אינסטינקטים" מצא עצמו לפחות פעם אחת "כמעט נדרס" וטרם נאמרה מילה על הקטנים שטרם הפנימו הליכות התנהלות בטיחותיות. למרות שועדת בניה ותכנון עומלת על מיגור תופעה זו ע"י שילוט ותיחום השטח, אני מזכירה לכולם כי חניה שלא במקום מוצהר ומוסדר – אסורה !!  מדובר במפגע בטיחות משמעותי ומסוכן וגם כאן לא נרצה למצוא עצמנו מכים על חטא.....

 

מרפאת שיניים –  זו קיימת בקיבוץ שנים רבות, המרפאה מנוהלת בצורה מקצועית ביותר ובשנים האחרונות גם באופן כלכלי. רופאת השיניים (אירנה) עובדת אצלנו כבר מעל ארבע שנים.

היות ומדובר בפרק זמן ארוך ושביעות רצון החברים ממוסד זה טרם נבדקה (סקר), החלטנו, יחד עם צוות המרפאה, לבחון האם השירות הניתן בה, הוא הטוב ביותר האפשרי. משיחות שקיימנו עם סמדר ואירנה עולה כי הן פתוחות מאד למשוב שוטף מן המטופלים ומעוניינות בו ע"מ לשרת כמיטב יכולתן ולשפר את תפקוד המרפאה ככל שניתן. שתיהן מבקשות כי כל טענה, ביקורת,  שאלה וכמובן הוקרה, יופנו ישירות אליהן ומבטיחות לפונים התייחסות עניינית ומכבדת.

 

סירחון: אני מניחה כי כולם זכו להתבשם מגלי הצחנה העולה לפרקים מהאזור המערבי, מדובר באותו מפגע הנובע מהטמנת זבל לדישון שדות חקלאיים. אנו עושים כמיטב יכולתנו (מועצה, "ירוקים", משטרה ירוקה) למנוע זאת או לקבוע כללים ריחניים יותר ליישום.

 

סנדלרייה: רותקו הודיעה לי על רצונה לסיים את עבודתה כסנדלרית לאחר 24 שנות עבודה. היקום הצטרף ושלח רוחות עזות אשר הפילו עץ על גג המבנה וגרמו להרס רב. תמה תקופה.

בתאום עם רותקו, אני משאירה לה לשתף את הציבור לגבי תחושותיה וכן לגבי התוכניות שלה להמשך.......  טרם הוחלט מה היה גורל עתידו של המבנה על הציוד שבו.

 

ביטוח – לאחר מספר שנים לא מבוטל של עשייה, ועם הגיעו לגיל פרישה, ביקש גילי נחשוני לסיים את תפקידו. בקרוב ייצא מכרז פנימי לאיוש תפקיד זה אשר ייפרט את הגדרות התפקיד והדרישות. גילי ימשיך להוות כתובת ולעבוד בנושאי ביטוח במסגרת יזמות פרטית.

זמן התודות והברכות יגיע בהמשך.... 

 

מערכת חיובי נסיעות (כפתורים) – זו הופרדה מהמערכת של המפעל והינה מערכת עצמאית.

יעקב בן דוד, אשר אחראי על מערכת זו כבר מספר שנים ועושה עבודתו בסדר מופתי ובנאמנות, עבר עם כל הציוד מהמפעל למשק וחולק משרד עם אריה פלד. המעבר הוכתר בהצלחה תודות להתגייסותם של יעקב ואריה ולמעט התאמות סופיות, המערכת מתפקדת היטב.

 

החלפת עובדת סוציאלית – בת עמי סיימה תפקידה אצלנו לאחר ארבע וחצי שנות עבודה. את מקומה תמלא לילך אלנר. זה גם המקום לציין כי מדובר בתפקיד מורכב, הפוגש אנשים במקומות לא קלים. אני רוצה להודות מאד לבת עמי על השנים בהן מילאה תפקיד זה ולאחל הצלחה ללילך.

 

מועמדים לוועדות: עדיין נותרו מקומות לאיוש בהנהלה העסקית ובהנהלת הקהילה, חברי משק מעוניינים נא יפנו לנאוה בהקדם.  כמו כן, אנחנו עדיין זקוקים לשני מועמדים מחברי ההרחבה לוועדת הקלפי של האג"מ. גם במקרה זה יש לפנות לנאוה.

  

                                                                                                סוף שבוע גשום ונעים

                                                                                                גלית

תאריך מאמר מקורי
9/12/2009
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!