מראה מקום 33 גלית שלח - 2010

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏28.2.2010

לחברים שלום,

הדף הזה יוקדש לעניי קודש וחול גם יחד, נתחיל בקודש


בחודשיים האחרונים איבדנו שני חברים –

  • לפני כשבועיים נפטר מרדכי לוונו בגיל 96. השנים האחרונות עברו עליו בבית הסיעודי. בנותיו ליוו אותו לכל אורך הדרך והיו איתו גם ברגעיו האחרונים. שנותיו הרבות של מרדכי הסתיימו בלוויה קצת אחרת, החל בנימה וכלה בתוכן – לדברי בנותיו, לוויה כמו שהוא וכמו שהיה רוצה.
  • כבר חודש שאחי איננו. הלוויה הייתה חסרת תקדים מבחינת כמות האנשים שהגיעו והטקס היה מרגש, מכובד ועצוב. בשבעה ניחמו  ועטפו את המשפחה עשרות רבות של חברים מכרים וקולגות ובשלושים התקיים במועדון אירוע מיוחד בו נכחו רבים.  חסרונו של אחי מכה בשני מישורים, האחד משפחתי ואישי - זהו מישור פרטי וכואב. המישור השני הוא המישור המקצועי, חסרונו בהתנהלות הפיננסית, הכלכלית והמסחרית מורגש היטב ואנו נערכים להתארגנות אשר תשמר את רמת  הביטחון בה אנו מורגלים.

יהי זכרם ברוך .

 

 

 

 

בית סיעודי: שלמה ואני מבקשים לעדכן את כולם כי התוכנית להרחבת הבית הסעודי ירדה מהפרק. המימון לפרויקט הסתמך על תרומה כספית מקרן מרור ועל השקעה של חברת "עמל". בתום הכנת התוכניות התברר כי לא יהיה די בכספים אלה והוחלט לא לגשת לביצוע. כעת אנו מנסים למצוא שימושים אחרים לכספי התרומה ומקווים שקרן מרור תאשר אותם.

 

חברה חדשה: עינת בנישתי התקבלה לחברות.  עינת היא החברה השביעית המתקבלת מאז התחלנו בתהליך הצמיחה הדמוגרפית הפנימית. ברכות לעינת ולכל משפחת דהאן.

 

יו"ר ו.ביקורת: לאחר תקופה ארוכה ללא ועדת ביקורת הסכים נחום הלפגוט לקחת את התפקיד על עצמו ונבחר בקלפי. בתקופה הקרובה ילמד נחום את מהות התפקיד ויחד עם הועדה, יבחר מבקר חיצוני חדש. אני מודה לנחום ומאחלת לו ולנו שיצליח בתפקידו.

 

ביטוח אובדן כושר:  הביטוח של "אובדן כושר עבודה" לחברים העובדים בקיבוץ מכסה עד גיל 65. לאחר בירור עם חברת הביטוח, הוחלט להמשיך בתכנית הקיימת ולא לערוך שינויים, היות והם עלולים להרע את התנאים והמחירים הקיימים.

חברים שהגיעו לגיל 65 אך ממשיכים לעבוד ומעוניינים לבטח את עצמם בביטוח אובדן כושר עבודה, באופן פרטי, מוזמנים לפנות לנאוה לברור המשמעויות.

 

מוני מים:  כמעט והסתיימה התקנת המונים. הפרויקט היה תובעני ומורכב  וזו ההזדמנות להודות ליואב ואמיל שעבדו קשה וניהלו את כל התהליך בצורה כל כך מקצועית שכמעט לא הרגשנו. התוכנית היא שהחל מחודש אפריל נתחיל להיות מחויבים ע"פ קריאת מונה בגין צריכת המים. אני שמחה שאנחנו מצטרפים לכלל מדינת ישראל בשמירה על המשאב הכול כך חסר.

ומעניין לעניין באותו עניין, להלן שני עדכונים משולחנו של שלמה:

 

מים לחקלאות: למרות החורף הגשום, רשות המים החליטה על המשך הקיצוץ בהקצאות המים לחקלאות, כמעט כבשנה שעברה. להזכירכם, את השנה שעברה צלחנו בקושי, בשל העובדה שקיבוץ שדה נחמיה נפגע במיוחד: שיטת החישוב נשענת על ממוצע הצריכה בפועל של מס' שנים, שבמקרה אצלנו היו שנות נטיעה. כידוע, מטעים צעירים צורכים מעט מים וכך הגענו למצב שבו ההקצאה לחקלאות בשנת 2010 היא כ – 940 אלף מ"ק בלבד. אנשי המטע והפרדס יחד איתי מטכסים בימים אלה עצה כדי לראות כיצד מתמודדים עם מצב זה, במקביל להגשת ערר וניסיון להגדיל את ההקצאה.

 

אנרגיה סולארית: אנו נמצאים במשא ומתן עם חברה המתמחה בהקמת מערכות לייצור חשמל מאנרגיה סולארית. הכוונה היא לעסקה משולבת של השכרת גגות המפעל ושותפות במיזם עצמו. מעבר להיבטים הכלכליים של העסקה הכוללת מחיר מובטח לחשמל המיוצר ל – 20 שנה ע"י רשות החשמל, חוליות מתכננים למנף את המערכת לטובת חיזוק דימויה של החברה כ"ירוקה". התכנית העסקית ומתווה העסקה יובאו בימים הקרובים לדיון בהנהלת עסקים.

 

עד כאן להפעם

אני מאחלת לכל החברים חג פסח שמח

 

גלית

תאריך מאמר מקורי
28/2/2010
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!