דף ראשון לחברים מדנה יוסף מנהלת הקהילה

 

‏29/06/2014

לחברים שלום רב,

השבוע סיימתי את תקופת החפיפה לתפקיד מנהלת קהילה בקיבוץ.

ראשית, ברצוני להודות  לגלית על הזמן, ומאמציה להקנות לי את מירב הידע כדי שאוכל להיכנס באופן החלק ביותר לתפקיד הגדול והמורכב בפניו אני ניצבת.

חשתי כי גלית הייתה מסורה מאוד לתפקידה והשקיעה בו מלא מרצה ועל כך מגיעה לה הערכתי. מאחלת לה הצלחה בהמשך דרכה הציבורית והאישית.

 

אספר מעט על עצמי, שמי דנה יוסף אני נשואה לתומר ואימא למאיה ויובל. בעשור האחרון אני גרה במושב אודם וחברה באגודה החקלאית.

בהכשרתי למדתי פסיכולגיה ושרותי אנוש לתואר ראשון, מנהל עסקים לתואר שני וקורס ניהול קהילה במכון שדמות.

במושב אודם אני משמשת כיו"ר ועדת קליטה וכנציגת הדור הצעיר בכל הקשור לתהליך שינוי הסיווג ממושב שיתופי למושב עובדים  - תהליך משמעותי, המזכיר מעט את תהליכי ההפרטה ושיוך הנכסים בקיבוץ.

 

מהיכרותי הקצרה עד כה עם קיבוץ שדה נחמיה אני מתרשמת כי מדובר בקיבוץ מסודר, ששם לעצמו למטרה להשאיר את חופש הבחירה המרבי בידי החבר בהיבט השירותים והמעורבות בקהילה, ועם זאת יצר רשת בטחון איתנה לזקוקים לה. אני מזהה את הקיבוץ כבעל הון פיסי, ארגוני ואנושי גבוהה מאוד, וככזה שיכול ליהנות מהגברת ההון התרבותי והחברתי בשיתוף עם המשפחות החדשות שנקלטות, הן בהרחבה והן במסגרת קליטת בנים.

למדתי שבשנים האחרונות קלט הקיבוץ 70 משפחות אשר בנו את ביתם בהרחבה, אליהן יצטרפו בשנים הקרובות 80 משפחות נוספות. אין מדובר בשכנות בלבד – מעבר למגורי קבע בקיבוץ גם אם במסגרת בניית בית בהרחבה הקהילתית, משמעותו הצטרפות לקהילה. אנו צריכים לשאוף ללכידות חברתית, כזו המאפשרת לחבריה לממש באופן וולונטרי, את שותפותם במרחב הציבורי ולחוש שייכות, מחויבות ומשמעותיות. 

אני מאמינה שאת עיקר הלמידה שלי אעשה באמצעותכם. מזמינה אתכם להגיע ולהעלות נושאים לסדר יומי, אפשר גם להגיע רק כדי להכיר. מבטיחה לעשות את מירב המאמצים לטפל בעניינכם במהירות האפשרית.

מקווה שאוכל להיות לכם אוזן קשבת, מקור להתייעצות ועבודה משותפת ושיחד נוכל להתמודד עם אתגרים ולהצעיד את הישוב להישגים משמעותיים בכל תחומי הקהילה.

 

אני נמצאת בקיבוץ בימים ראשון, שלישי וחמישי וביתר הזמן זמינה לפי צורך, ניתן לתקשר איתי במייל: danay@huliot.co.il  , בנייד: 050-3350450 או לתאם פגישה עם אילנה.

 

בברכה,

דנה יוסף

מנהלת קהילה

שדה נחמיה

תאריך מאמר מקורי
2/7/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!