לבנון 1983 - 1985 מאוסף התמונות של שלמה קוגל
כצלם החצר של המועצה האזורית הגליל העליון ושל החברה לפיתוח הגליל, השאיר אחריו שלמה קוגל אלפי צילומים המתעדים אירועים שונים בחיי הקיבוץ והאזור.
מאוסף הצילומים האדיר של שלמה נשמרו נגטיבים מהשנים 1980 עד 2005. הללו נסרקו ע"י בית יגאל אלון בגנוסר אשר שם לו למטרה לתעד ולשמר את פעילותם של צלמי הגליל. כ-7000 תמונות הועברו אלינו בפורמט דיגיטאלי לתצוגה באתר של שדה נחמיה.

בשבוע שעבר עלה האוסף הדיגיטאלי הראשון שמכיל תמונות מטיול של מייסדי הקיבוץ לירושלים ומקבלת פנים אצל אצל הנשיא חיים הרצוג. (הקש לצפייה בדף).

דף זה מוקדש לאירועים הקשורים למלחמת לבנון הראשונה והוא הראשון שעוסק באירועים שהתקיימו באזור.

1982 - מלחמת לבנון הראשונה -  הצבא עובר באצבע הגליל הקש לצפייה בסדרה - הקש לצפייה בסדרה


ב1983 התקיימו בקירית שמונה שיחות שלום בין ממשלת ישראל, לממשלת לבנון בתיווכה של ארה"ב. ההסכם שנחתם במאי 1983 הוא הסכם בטחוני ובו הכרזה משותפת על סיום מצב הלחימה בין המדינות שנמשך מאז ה-23 במרץ 1949 ההסכם הופר ונכשל כבר בפברואר 1984, בשל התפרקות צבא לבנון, סירוב סוריה להוציא את כוחותיה מאדמת לבנון, והתנגדות העולם הערבי להכרה בריבונות ישראל.

שלמה קוגל תיעד את השיחות ואת הפגישות והאירועים שהתקיימו בימי השיחות.

המשלחות מגיעות לשיחות - צולם במנחת של קרית שמונה - הקש לצפייה בסדרה שיחות השלום בקרית שמונה - סביב שולחן הדיוניםהקש לצפייה בסדרה אלוף פיקוד צפון - אמיר דרורי - תדרוכים לראשי היישובים במהלך השיחות - הקש לצפייה בסדרה טיולים בלבנון 1983-1985 - הקש לצפייה בסדרה  (בתמונה - שלמה קוגל)מסיבה לאלוף יצחק מרדכי באי של שדה נחמיה - הקש לצפייה בסדרה 


תאריך מאמר מקורי
19/8/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!