דו"ח ועד ההנהלה, איציק איתני לחברי שדה נחמיה – ספטמבר 2014

8/10/2014

 

לחברי שדה נחמיה שלום,

 

דו"ח לחברי שדה נחמיה – ספטמבר 2014

 

הימים ימים של אחרי החגים (כמעט...), ועדיין לא הגיע הגשם הראשון. התחזיות מדברות על עונה גשומה מעל הממוצע ונקווה שהיא אכן תתממש. שלום לכולם, ובראשית דבריי מבקש את סליחתכם (קצת באיחור אחרי יום הכיפורים) על חוסר מידע מצדי בתקופה האחרונה. במסגרת שיחות עם חברים בתקופה האחרונה הבטחתי לכתוב בתכיפות גדולה יותר, ואחד הדברים שאעשה מעכשיו יהיה להעביר אליכם פרוטוקולים של ישיבות הנהלת הוועד (כמובן ללא נושאים אישיים במידה ויעלו).

 

ועכשיו אנסה לסכם את החודשים האחרונים ולספר על חלק מהנושאים שעסקנו בהם בוועד ההנהלה ובכלל בקיבוץ.

 

1.      מפעל חוליות

בדף האחרון שהוצאתי בחודש מרץ סיפרתי על ההחלטה של קניית מפעל ארגו בסלובניה, וכן על ההחלטה להמשיך עם הקמת המפעל החדש בהודו. הדברים אכן קרו והחל מחודש מאי השנה מפעל ארגו בסלובניה מנוהל בצורה טובה על ידי אורית שלזינגר, וזה המקום לברך אותה על הקידום ולאחל לה הצלחה בתפקיד. עושה רושם מהדיווחים השוטפים שלה אלינו, וכן של המנכ"ל שלנו בישיבות הדירקטוריון כי המקום מתחיל לקבל צורה של מפעל "חוליותי" ואנו מנסים להכניס שם את התרבות הניהולית שלנו. לא פשוט, אבל הכיוון הוא לשם והדברים מתחילים להתייצב. כפי שהדבר נראה 4 החודשים האחרונים בהחלט עמדו בתחזית שלנו שמפעל ארגו יוכל לעמוד על הרגליים לבד והתאזן ברמה החודשית כפי שרצינו. לא פשוט הנושא וצריך להגיד כל הכבוד לאורית ולהנהלת המפעל על ההצלחה להגיע לשם כבר מהרגע הראשון. התחזיות לשנה הבאה מבקשות כבר להיות מעל קו האיזון ונקווה שאכן זה יתממש.

בהודו התחלנו בהקמת התשתית – המבנה השכור כבר בבעלותנו, צוות העובדים הקטן שצריך לצורך ההקמה כבר גויס, האקסטרודר הוזמן ואמור להגיע בקרוב לשם, וברמת ההוצאות – נכון לימים האחרונים עומדים בתחזית שהוצגה ואפילו מעט מתחת למה שחשבנו. מקווים שנוכל להתחיל למכור מוצרים לקראת סוף השנה הנוכחית בהתאם לתחזית.

הבעיה המרכזית השנה היא המצב בישראל. בכל התחזיות שהיו בתחילת השנה כולל הפסימיסטים ביותר, אף אחד לא צפה את העצירה הגדולה בבנייה בארץ. כבר מתחילת השנה ראינו ירידה דרסטית בהזמנות של צנרת והאביזרים בארץ. מידי חודש חשבו שחוק מע"מ 0 יעבור בכנסת והכל יתעורר. כולנו יודעים איפה זה עומד כרגע (עדיין לא אושר – וכולם מקווים שבתחילת מושב החורף זה יקרה לפי דברי שר האוצר). המצב גרם לירידה גדולה במכירות בארץ. לעומת זאת היצוא לחו"ל של הצנרת הצליח אפילו מעבר לציפיות, וכן תחום האחסון שעבד בצורה יפה. כל זה הביא למצב שאמנם אנו מוכרים השנה יותר ממה שמכרנו באותה תקופה בשנה שעברה אבל מתחת לתחזית של השנה. במצב הזה המפעל נערך לצמצומים בכל מיני מקומות ולהורדת נקודת האיזון של המפעל על מנת שלא נכנס להפסדים. נכון לכתיבת שורות אלה אנו מסכמים את חודש ספטמבר עם מכירות יפות מאד מעל מה שצפינו בתחזית אבל ברמה השנתית עדיין כפי שאמרתי מתחת לתחזית. כמובן שהדבר ישפיע על השורה התחתונה של המפעל לשנה הנוכחית, אבל אנו מקווים שהיא תהיה עדיין חיובית ברמה השנתית.

ואי אפשר בלי מילה על ההשקעות שביצע השנה המפעל. השקענו בהקמת/רכישת 2 מפעלים בחו"ל, קנינו מכונות וציוד ובסה"כ בוצעו השקעות מאד גדולות, והכל בהתאם לתכנית האסטרטגית כפי שאושרה גם בדירקטוריון של המפעל וגם בהנהלת עסקים. במצב הזה נלקחו הלוואות לא מעטות על מנת לאפשר את הרכישות השונות והצרכים הכספיים של המפעל. הנושא נמצא בבקרה תמידית של הנהלת המפעל, וועדת הכספים של המפעל (יש כזאת מטעם הדירקטוריון של חוליות) ושל הדירקטוריון. בנוסף, גם וועדת הכספים של הקיבוץ עוסקת בנושא. הכוונה בשלב זה היא לא לקחת יותר הלוואות ממה שלקחנו ולהקטין עד סוף השנה ככל האפשר את ההתחייבויות החוצה. בנוסף בישיבת הדירקטוריון האחרונה הגדרנו למפעל יעד לשנה הבאה של הקטנת השקעות למינימום הנדרש (לא יותר מגובה הפחת בלבד) ולהכנס לשנה שבה היעד יהיה להקטין את החובות של חוליות.

 

2.      מבנה ארגוני בשדה נחמיה

בשבועות האחרונים אנו עוסקים במסגרת ההנהלה הפעילה בבדיקת המבנה הארגוני שלנו וכן בהגדרות של בעלי התפקידים הבכירים וההנהלות השונות. בשלב הנוכחי אנו מסיימים בימים אלה את הבדיקות השונות ומנסחים מחדש את הגדרת התפקידים של המנהלים וההנהלות וכן האחריות של כל אחד, הסמכויות שמוגדרות לתפקיד, דרך הבחירה והקדנציה בכל נושא. הנושא נבדק מחדש לאחר שההגדות הישנות שלנו נעשו בשנת 2003 בחלקן ומאז קרו הרבה דברים והרגשנו צורך לחדד מחדש את כל המבנה הארגוני, והגדרות התפקידים השונים. הנושא יובא בקרוב לדיון בוועד ההנהלה ולאחר מכן יובא לאישור האסיפה.

  

3.      ניהול קהילה

בשבוע שעבר הצבענו בקלפי והחלטנו על מנהלת קהילה חדשה לשדה נחמיה. דנה יוסף מאודם נבחרה ע"י החברים בקלפי להיות המנהלת שלנו ל-4 השנים הקרובות. זה המקום לאחל לה הצלחה בתפקידה. בהזדמנות זאת ברצוני להודות לגלית שלח על העבודה הטובה שעשתה במהלך כהונתה כמנהלת הקהילה שלנו. גלית קידמה אותנו בהרבה נושאים שעמדו על הפרק בתקופת כהונתה: הושלם (כמעט) שיוך הדירות לחברים, סיימנו את תקנון שיוך פירות הנכסים. אלה רק חלק קטן מהנושאים שגלית בנחישות רבה הצעידה אותנו קדימה. בשם כולכם אני רוצה להודות לה על העבודה המשובחת שעשתה ולאחל לה הצלחה בהמשך דרכה. גלית – יישר כח.

 

4.      קליטת בנים במסגרת החדשה

גם נושא זה קודם וסוכם בתקופת כהונתה של גלית. כפי שלמדנו ממכתבו של חנוך בימים אלה אנו רוצים לקדם בברכה את הבנים שנרשמו לבניית בית בקיבוץ. אני מאחל לכולנו שהרבה בנים יחזרו ויהיו ליד הוריהם כפי שכל אחד מאיתנו רוצה. במהרה בימינו יחזרו הבנים אלינו ולכולנו יהיה טוב. אישית היית שמח לקדם גם את נושא הקליטה לחברות באגודה החקלאית לאותם בנים. מתישהוא נחזור לעסוק גם בנושא זה.

 

5.      חלוקת רווחים ודמי עזיבה

בימים האחרונים סיימנו לחלק את דמי העזיבה לחברים. חלוקה זאת, השמינית במספר מקדמת אותנו לקראת סיום החלוקה. נותרו עוד שנתיים ובה נסיים לחלק לכל החברים את דמי העזיבה כפי שהוחלט בחוברת השינויים. צריך לציין כי אנו בין הקיבוצים היחידים בארץ שביצעו מהלך זה, והדבר התאפשר עקב עבודה נכונה וגישה שמרנית בנושא הכספים של הקיבוץ. עוד בטרם סיום – מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה של שמירת הנכסים הכספיים בקיבוץ על ניהול נכון של הכספים בשדה נחמיה. בנוסף לכך חילקנו השנה גם את הרווחים בגין שנת 2013 לאחר אישור המאזן ובהתאם לתקנון שיוך פירות הנכסים. צריך להגיד כי השנה גם הגדלנו את העברת הכספים מהמפעל לחברים דבר שהביא להגדלת הסכומים לחלוקה. מקווה כי השנים הבאות יהיו טובות לא פחות משנה זאת.

 

 

6.      הסדר הסיעוד

הסדר הסיעוד החדש אושר באסיפה לאחר דיונים רבים והשקעת זמן רב גם בוועד ההנהלה. מקווה כי ההסדר הזה לא יממומש על ידי אף אחד, ולא נזדקק לו. בכל מקרה אני חושב שהתקנון החדש עושה סדר בנושא ומקווה שאף אחד מאיתנו לא ייפול לנטל על כתפי האחרים.

 

7.      מהחלטות הועד המנהל בתקופה האחרונה

להלן חלק מההחלטות שהתקבלו בישיבות וועד ההנהלה בחודשים האחרונים (חלק מהישיבות היו בנושאים שהועברו לאחר מכן לדיון והחלטה באסיפה):

1.      החזרי תמ"ת לאמהות עובדות שיש להן ילדים עד גיל 3 במערכת החינוך

a.      עפ"י הגדרות משרד הכלכלה ישנם החזרים לאמהות עובדות הנמצאות ברמת הכנסה נמוכה עבור הכנסת ילדים למערכת חינוך וזאת לילדים עד גיל 3.

b.      מכיוון שחברי קיבוץ נמצאים תחת ההגדרה של כלל החברים וככאלה אינם נישום מול מס הכנסה וביטוח לאומי, הם אינם זכאים להחזרים ממשרד הכלכלה.

c.      בבדיקה שנערכה על ידי ההנהלה התברר כי ישנן מספר אמהות עובדות אשר במידה ולא היו חברי קיבוץ – היו זכאיות להחזרים הללו. כמו כן הוברר כי קיים מקור כספי בגביה של הביטוח הלאומי הפנימי שאנו עושים בקיבוץ.

d.      ההנהלה ממליצה לוועד ההנהלה לאשר תשלום בגין הילדים הללו מתוך המקורות הפנימיים שלנו ובתנאים הבאים:

                                                                        i.      הכללים לתשלום להורים יהיו על פי כללי המדינה לאמהות.

                                                                      ii.      לא יהיה תשלום בדיעבד.

                                                                    iii.      לגבי עובדים עצמאיים – ההתייחסות להכנסות המשפחה יהיו על פי דו"ח הכנסות של העובד המאושר על ידי רואה חשבון (ומוגש לשלטונות).

                                                                    iv.      לגבי חצאי משפחות מבחינת חברות – ההתייחסות לגבי ההכנסות תהיה לכלל המשפחה. התמיכה תהיה מחצית התמיכה בלבד (וזאת מכיוון שמחצית משפחה תורמת לקרן הביטוח הלאומי הפנימית).

e.      החלטה: אושרה הצעת ההנהלה כפי שמופיעה בסעיף d. האחריות להגשת בקשה להחזרים היא על המשפחה כפי שזה קיים במדינה.


2. דיווחים שונים:

מנהלת קהילה:

·         חלוקת רווחים שוויונית – על פי התקנון מוגדר כי הסכום לחלוקה שיוויונית יחולק לכל מי שיהיה חבר בעת החלוקה. בחלוקה הראשונית עוד בטרם אישור התקנון חולק הסכום לכל חבר בהתאם למספר הימים בשנת המאזן בהם היה חבר (אם היה רק ב-8 חודשים קיבל 2/3 מהסכום לחלוקה). לאחר קבלת התקנון חולקו הכספים למי שהיה חבר בסוף שנת המאזן שעל פיו מחלקים את הכסף (לדוגמא – מי שהיה חבר ב- 31/12/13 קיבל את החלוקה השוויונית בחודש אוגוסט 2014). בכל מקרה זה לא לפי התקנון. רוח הדברים של התקנון הייתה חלוקה בהתאם לזמן החברות של החבר במהלך שנת המאזן. החלטה: יש להביא לאסיפה שינוי הכתוב בהתאם למה שבוצע בחלוקה הראשונה.

·         מזכירה רפואית – גויסה מזכירה רפואית חדשה במקום רות הלפגוט שיצאה לפנסיה. תודה גדולה לרות על מסירותה לתפקיד, והצלחה למזכירה החדשה.

·         וועדת ביקורת – וועדת ביקורת החליטה כי השנה תבוצע ביקורת על הבריכה. הביקורת בעיצומה כעת.

·         ביטוח דירות חברים – הוכן טופס לחתימה על ידי החברים. הטופס יועבר לחתימת החברים באחריות מנהלת הקהילה.

·         הכנת תקציב 2015 – כבר בימים אלה החלו ההכנות לגבי תקציב 2015. הנושא מבוצע ע"י נועם בתחום העסקים ודנה בתחום הקהילה ובעזרת ארנסטו. הכוונה לבחון את כל הנחות היסוד לגבי ענפי השירות וסריקה מעמיקה לגבי ההעמסות של ענפי השירות על שאר הענפים במשק. 

המנהל העסקי

·         לול – שנה טובה מבחינת הלול. כנראה שנעמוד בתחזית שהגדרנו לעצמנו בתחילת השנה.

·         מטעים – כזכור ירון הכין תכנית בתחילת השנה עם תחזית שנראתה לנו אופטימית מידי. בפועל לאחר שעברנו כבר 8 חודשים נראה כי התחזית של ירון תתממש ואולי מעבר לכך. יישר כח לירון ואנו מקווים כי בסוף השנה אכן יתממשו התחזית העדכנית שניתנה היום.

·         נכסים – שדה נחמיה נמצאת כל הזמן תחת ביקוש גדול להשכרה של נכסים. כתוצאה מכך אנו מעלים מעט את המחירים שלנו והצפי הוא לעמוד בתחזית שניתנה בתחילת השנה ואף מעבר לכך.

·         גד"ש שמש – השנה נכנסו לגד"ש שמש עוד 2 קיבוצים, כפר סאלד ומשגב עם. כתוצאה מכך גדלו שטחי הגד"ש המעובדים מצד אחד וחלקנו באחוזים מכלל המערכת קטן. למרות זאת, ועל אף מיעוט הגשם בשנה שעברה התוצאות העסקיות של הגד"ש בהחלט טובות וגם כאן יש צפי לעמידה בתחזית ואף מעבר לכך.

·         תשתיות – מתקדמים בהתאם לתכניות החדשות על פי הנחיית האסיפה. מקווים להספיק לסיים את השכונות המזרחיות עוד לפני בוא החורף.

  

 

3.      מוסך שדה נחמיה

o       המוסך מדשדש המון שנים סביב נקודת האיזון שלו כאשר בהרבה שנים הוא היה מתחת לנקודת האיזון.

o       בהנהלת העסקים עלה הנושא של הפיכת המוסך ליזמות. הנושא נדון בהרחבה והתקבלה שם החלטה לקבל את הצעת המנהל העסקי ולהפוך את המוסך מענף של המשק ליזמות.

o       אנו נדרשים להחליט האם לקבל את הצעת הנהלת העסקים או לדחותה.

 

החלטה: אושר פה אחד להפוך את מוסך שדה נחמיה ליזמות. הועבר למנהל העסקי להמשך טיפול והפעלת הנושא בהתאם ללוח זמנים שהוא יקבע ולא יאוחר מסוף אוקטובר.

 

4.      עתודה ניהולית לשדה נחמיה – מוזמנת אסנת (מש"א).

a.      בעקבות פנייה של חברים ליציאה לקורס מקצועי התקיים דיון בהנהלה הפעילה לגבי הכנת עתודה ניהולית לשדה נחמיה.

b.      הוחלט להכין דף קריטריונים לאישור יציאה לקורסים על חשבון הקיבוץ לחברים אשר יבקשו לצאת או לכאלה אשר ההנהלה תחליט לבקש מהם לצאת לקורסים. (דף הקריטריונים הוצג לחברי הוועד).

 

החלטה: אושר מסמך העקרונות. העלות שתוקצה לטובת כך תהיה של עד 7,000 ₪ לשנה. ההחלטה לגבי מי יקבל את ההשתתפות בהוצאות הקורס תתקבל בהנהלה הפעילה.

 

5.      יזמויות בשדה נחמיה

a.      כיום יש בשדה נחמיה מספר לא קטן של חברים העוסקים ביזמות כפי שהוגדרה עד עתה.

b.      במסגרת זאת ישנם יזמים שחוסים תחת הקיבוץ, וחלק מהיזמים שמתנהלים כיזמים עצמאיים.

c.      השיקולים שהינחו אותנו בעבר היו לעזור לחברים ככל האפשר במימוש היזמות שלהם מצד אחד, ומול זה הסיכון שהיזמות מטילה על הקיבוץ במקרה של תקלה כזאת או אחרת.

d.      בבדיקה שנערכה התברר כי היזמויות הפנימיות מסובסדות ע"י הקיבוץ בצורה רבה וזאת עקב הזמן והעבודה הנדרשים לטיפול ביזמויות הן מבחינת ניהול על (מנהלת קהילה, מש"א) והן מבחינת הנהלת החשבונות. כמו כן התברר כי לא כל היזמים מקפידים על ביטוח תקין המתאים לעסק שבו הם עובדים וכתתוצאה מכך חשופים אישית וחושפים גם את הקיבוץ לבעיות עתידיות במקרה של תקלה.

 

החלטה: התקבלה החלטה עקרונית על הוצאת כל היזמויות מחוץ לקיבוץ ולספרים שלנו. ההחלטה תיושם עד סוף שנת 2015 לכל המאוחר. יש לוודא מיידית כי כל היזמים חתומים על הסכמים כנדרש מול הקיבוץ, וכן כי לכולם יש ביטוח מתאים – באחריות מנהלת הקהילה ובסיוע מנהלת משאבי אנוש. לא יוקמו מהיום עוד יזמויות פנימיות בתוך הקיבוץ.

 

 

 

זהו. עד כאן להפעם. ארוך מהרגיל אבל אני מקווה כי מצאתם את הכוחות לקרוא עד הסוף.

 

מאחל לכל חברי הקיבוץ שנה טובה, גמר חתימה טובה חג שמח ובעיקר בריאות ושקט.

 

 

 

                                                                                                                        איציק איתני

תאריך מאמר מקורי
16/10/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!