משולחן החינוך הבלתי פורמאלי - סוכות תשע"ה


להורים שלום,

 

"אחרי החגים אחרי החגים יתחדש הכל
יתחדשו וישובו ימי החול..." (נעמי שמר)

צעדה רב דורית באגמון החולה חינוך בלתי פורמלי סוכות תשע"ה

אז מה היה לנו בחופש:

הקמנו את הסוכה הגדולה- בהשתתפות כל בתי הילדים, הכנו קישוטים אפינו פיתות בטאבון אכלנו גלידות, היה הפנינג שמח. תודה רבה לצוות התרבות הנהדר שהתנדב: סיוון, איזי, מזי ואסף שהקימו עבורנו את המאהל הגדול ולדודו סיסו ויואב פינטו שעזרו ובגדול.

שני מופעי קרקסתא לתלתן ודולב שהצטרפו אליהם ולצופית - מופע אש עם להטוטן ג'אגלינג והפעלות ג'גלינג חווייתיות: צלחות מסתובבות, בועות סבון ענק, תחרות הולה הופה, ועוד המון ציוד ג'אגלינג. הילדים קיבלו הדרכה איך להפעיל את הציוד, הפעילות הייתה מצחיקה וחווייתית.

תלתן וצופית צעדו בגאון, בצעדה רב דורית מגבשת עם סבים וסבתות. המדריכים הכינו הפתעות ופעילויות בכל עצירה. הילדים נהנו מאוד והמורל היה גבוה עם הרבה שירי דרך "ושדה נחמיה הכי טובים". בסוף כולם קיבלו מדליית השתתפות בצעדה, כל הכבוד להולכי הרגל

בתלתן עסקו בסמלי החג, שיחקו בחוץ וטיילו בקיבוץ, הכינו יצירות לסוכה ולבית. בצופית חיפשו את המטמון ברחבי הקיבוץ בנושא ארבעת המינים. הקבוצה התחלקה לארבע תת קבוצות. המנצחים וגם אלו שלא, נהנו מפינוק גלידות.

ביום שישי לאחר שמחת תורה רכבו כל ילדי צופית על האופניים בצורה מסודרת ונעימה לאורך שביל עמי עד לקיבוץ עמיר שם נפגשנו עם בית הילדים של הקיבוץ, וערכנו את משחק החוץ הראשון של קבוצת הכדורגל – המקצועית ביותר –של צופית. המשחק נגמר בתוצאה המכובדת 2:2. פעילות הייתה מדהימה ומגבשת בצורה יוצאת מן הכלל. כולם היו פעילים כל שחקני הכדורגל של הקבוצה השתתפו – היו הרבה חילופין כדי שכל אחד יתרום את חלקו ומי שלא שיחק הכין שלטי עידוד, שר ועודד (כולל פירמידות אנושיות). היה מרגש ומגבש מאוד, ותודה רבה למדריכים על היוזמה המבורכת. וכן, תודה לניב בחנוף ול....אלמישלי שליוו אותנו על האופניים ולהורים שהגיעו לעודד !!!

דולב - טיול לחרמון חינוך בלתי פורמלי סוכות תשע"ה


בדולב נהנו מפעילות מאסטר שף עולמי עם תבשילים ועוגות, הייתה התלהבות רבה סביב הפעילות והאוכל יצא נהדר. בהמשך השבוע נסעו לטיול קיץ בחרמון עם עלייה ברכבל ותצפית ללבנון ועמק החולה, ולקינוח אירוח במאהל דרוזי וכנאפה מתוקה. בשלישי בערב, השתתפו בפסטיגליל – הילדים שרו וביצעו על הבמה שיר וריקוד שהם כתבו בעצמם, זכינו במקום שלישי – מקום מכובד ביותר!!! כולם חזרו נרגשים עם גביע ביד.

הנעורים השתתפו באליפות הפוייקה- אף על פי, שלא זכינו היה טעים מאוד וסירי הפוייקה נגמרו עד התחתית!!!. בהמשך השבוע נסעו לכינרת וקינחו בגלידה במתחם צמח, מזג האוויר היה לצידנו למרות כל התחזיות. פעילות הפיינטבול נדחתה למועד אחר מאחר ובני הנעורים השתתפו בארגון סובב גליל לטובת הטיול לאילת המסורתי.

פעילות קרקסתא חינוך בלתי פורמלי סוכות תשע"ה

וכך, הסתיימה לה חופשת סוכות שהייתה מלאה פעילויות מגוונות, כיף והנאה, אני מבקשת להודות למדריכים הנהדרים על ההשקעה הרבה, על התכנון וההוצאה לפועל של כל הפעילויות. תודה רבה ויישר כח !!!

 

עדכונים נוספים:

ביום ג' 21/10/14 אסיפת הורים לנעורים, במבנה הנעורים

הורי שכבת ז' בני המצווה נפגש בשעה 20:00

בשעה 21:00 אסיפה כללית עם כל ההורים

נשמח לראותכם,

 

בהזדמנות זו אבקש להודות לכל מי שתרם כסאות, ספות, משחקים ועוד, לבתי הילדים אנו מעריכים את התרומות ונהנים מכל מה שקיבלנו... לאחד אין בו שימוש לאחר הוא אוצר.

 

להנאתכם מצרפת במייל נפרד את כל התמונות מהחופש כולל קטעי וידאו של דולב.

 

שבוע טוב,

אדוה ריבר

תאריך מאמר מקורי
20/10/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!