מורשת בארכיון - מגדה עסיס - עלי גדה 1

קבוצת בולבול - מהארכיון

הארכיון של שדה נחמיה נמצא בחלק הצפוני של הצריף הירוק- המוזאון.

שמורים אצלנו המסמכים ותמונות של הקיבוץ מלפני הקמתו ועד היום הזה. הארכיון הוקם בשנות ה- 80 על ידי חדווה פלד ואני אחראית היום לתפעולו. איתי עובדים רפי וינמן (הוותיק שבצוות), נסים דהאן ויעל משרדי.


לרוב פונים אלינו בחיפוש תמונות לחגים, משפחות שעזבו והנכדים רוצים ללמוד על השורשים שלהם, מוסדות הקיבוץ נעזרים בבקשת חוזים, תכניות , נתונים על תקנונים. בנוסף אנחנו מספקים חומר לאתר הקיבוץ.

 משנת 2008 אנחנו מעבירים את החומרים לדיגיטציה, פרוייקט מעניין, מאתגר ולוקח הרבה זמן. אנחנו שמחים לקבל עזרה מכל מי שירצה להתנדב. לא חייבים לדעת להפעיל מחשב, יש אפשרויות מגוונות לתרום.


אני מוכנה ללמד את המעוניינים להשתלב אצלנו. לכל אחד תמצא עבודה מעניינת. נשמח במיוחד לאנשים היכולים לתרגם מהולנדית וצרפתית שישלימו לנו את התמונה על שהתרחש כאן בעבר.


סקופ. תגלית מפתיעה:

בעת ששמעון החצרן היקר והחרוץ סידר ופינה רהיטים ממחסן החצר (מול תחנת הדלק), נפל לידיו אוצר עב קרס. בתוך מגירה של כוננית ישנה התגלה תיק המתעד התכתבות של השליח שלנו בהולנד בין השנים 1945-1948 ,
החומר נשמר במצב טוב יחסית. הוא כתוב בהולנדית ועברית. חלקו בכתב יד וחלקו מודפס. ההתכתבות עוסקת בין היתר בעליה של יתומי מלחמה מהולנד, אנגליה וצרפת.
לא אגלה לכם מי היה השליח.

חידה לציבור- אשמח לשמוע –מי זה היה- מה שמו  ומי הם ילדיו .....

בעלון הבא יפורסמו פרטים נוספים.

 

הארכיון פתוח בכל יום  מ- שעה 7.00 עד 12.00

והציבור מוזמן, להיכנס לבקר לפי רצונו.

טלפון הארכיון 6947421 מגדה עסיס – 052-378787  

תאריך מאמר מקורי
14/1/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!