בית כנסת בשדה נחמיה - יואב שהם - עלי גדה 1

יציאת העלון מאפשרת לי לתת סקירה על הנושאים הקשורים לבית הכנסת.

במשך חודשים רבים, מאז הדיווח האחרון ועד רגע הדפסת השורות האלו, פועל גדעון שלח, הפרוייקטור של הבניה בהתנדבות, ללא ליאות כדי לקדם את בנית בית הכנסת בישוב. כל הקיץ הרצנו תכניות, נערכו ישיבות בפורומים שונים, עם כל הדרגים המתכננים והמאשרים, כולל ראש המועצה. כרגע יש ברשותנו אישור בניה, ואילו היה בידנו המימון הנדרש, היו כבר יסודות וריצפה יצוקים בשטח. אליה וקוץ בה. מצב המימון לא השתפר מאז הפעם האחרונה שדיווחתי לכם, ולמרות שישנם כל הזמן כיוונים ונסיונות מגוונים להתגבר על כך, עדיין קופתנו ריקה, ועל כך ארחיב מעט בהמשך.







בתחילת חודש כסלו, זכינו להכניס ספר תורה לבית הכנסת. עד עכשיו היו לנו ספרים מושאלים ועכשיו קיבלנו תרומה, ספר מהודר משלנו. הספר נתרם על ידי ח"כ שולי מועלם, להנצחת זכרו של מי שהיה בעלה, סא"ל משה מועלם ז"ל, מפקד הבופור, שנהרג באסון המסוקים. הנחה את הטקס אבי רט, שגולל את השתלשלות המקרים, תוך הדגשה חוזרת שאין מקריות בעולם, שבסופה הגיע הספר לקהילה שלנו. הספר היה מיועד לקהילה אחרת ומטעמים שונים הם לא יכלו לקבל אותו, ואז התקשר אבי רט, ידיד המשפחה, עם הרב יצחק קקון מהמועצה הדתית של קרית שמונה. 



הרב קקון מכיר אותנו כשותף בתהליך בנית בית הכנסת, והוא זה שהמליץ למשפחה על קהילת שדה נחמיה לשמש בית לספר התורה. מעמד הכנסת הספר נתקל בערב חורפי וגשום, ולכן רובו ככולו נערך בחדר האוכל. בנוסף לקבוצת צעירים מישיבת ההסדר בקרית שמונה שליוו את הארוע בשירה וריקודים, היתה נציגות נכבדה לגולני ולחטיבה 769. מפקד החטיבה נשא דברים לציון המאורע, והדגיש את סמליות הכנסת ספר התורה דווקא פה באזור. כל משפחתו של משה מועלם ז"ל נכחה במקום פרט לאביו החולה, ובעיקר ריגשה ח"כ שולי מועלם, בדבריה ששילבו זכרונות עבר כואב, עם אישיותו המופלאה של מועלם, עם החזון הציוני ביטחוני שאותו נשא, ועם מורשת אותה השאיר.

ברצוני לציין שהארוע כולו נתרם על ידי המשפחה, אך דרש עבודה רבה מהצוות המקומי, בניצוחו המסור של גיא סביר, ובהשתתפותם של רבים, בעיקר עמית שהם וסיוון רכזת התרבות. ינקי, כדרכו בקודש, תרם את השלטים, שעוצבו על ידי גדעון, יוסי גולן תרם דלתות חדשות ומהודרות, מעשי ידיו, לארון הקודש הזמני לכבוד הספר החדש. ויעקב אלבז הנציח את הארוע (אנחנו מחכים לתמונות)  תודה לכולכם וגם לאלו ששמם לא הוזכר.  ועם כל שמחת הכנסת ספר התורה, עדיין משכנו הוא זמני, ובית התפילה ראוי שיקום.




 לצורך גיוס הכספים, התלווה גדעון שלח לאחד הפטרונים שלנו במסע לניו יורק.

"שנורר בסנדלים"  קראנו לערב בו יספר גדעון את חוויותיו וסיפוריו המצחיקים והמשעשעים.
אל"מ ישי שלח כהן
יספר על תמר אריאל ז"ל, הנווטת הדתיה הראשונה בחיל האוויר שבית הכנסת שלנו ייקרא
על שמה. תמר, שנספתה באסון השלגים בנפאל, עשתה שעות ארוכות עם ישי בתא הטייס של האפ-16 במהלך מבצע "צוק-איתן".

"שנורר בסנדלים" יפתח את שלב ההתרמות בקרב הקהילה בשדה נחמיה. כך נאפשר לכל החפץ לתרום
ולהיות שותף בהקמת בית הכנסת.


 

תאריך מאמר מקורי
18/2/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!