יוזמות, עסקים והאנשים שביניהם - עלי גדה 2 (פורים 2015)

ארומה נרות ומוצרי אוירה  ורד שפיר


מהיכן נולד הרעיון להקים עסק לנרות ומוצרי אוירה?

הזדמנות שהייתה לנו + אהבה וחיבור למוצר

מדוע דווקא בשדה נחמיה?

 שדה נחמיה זה בית , המקום הכי טבעי לנו.

תארו את החויה לעבוד בתוך ועם הקהילה שלנו? האם העסק פתוח ללקוחות מחוץ לקהילה?

אנו מאוד אוהבים לעבוד עם הקהילה, מדובר בקהילה מפרגנת מאוד, אם זה אנשים שמגיעים באופן פרטי או מנהלי ענפים וועדות המזמינים לחג או לציון ימי הולדת. המקום פתוח ללקוחות פנימיים וחיצוניים בתיאום מראש.

 מה חשוב לך שנדע?

מתוך העסק של הנרות, הקמתי לי נישה קטנה שמתפתחת וגדלה, מארזי שיי  לחג, ימי הולדת סיום שנה וסתם לתשומת לב אישית

 המוצר שאני הכי אוהבת הוא הלב הריחני והממותג שניתן לשים אותו בכול מארז או סתם להניח אותו במעטפה ביחד עם תלושי החג. את הלב ניתן להזמין בכול צבע ולוגו שתבחרו .


 


גלעדי אייל אדריכלים


פרויקטים אדריכליים – בינוי ערים וישובים, דרך מבני ציבור ומסחר ובתים פרטיים.


מהיכן נולד הרעיון לפתוח את בית העסק הזה?

את  גלעדי אייל אדריכלים הקמנו תמר גלעדי ואני בשנת 2010 לאחר עבודה משותפת של 5 שנים באחד ממשרדי האדריכלים הגדולים והותיקים בארץ.

שנינו הרגשנו שאנחנו בשלים לפתוח משרד משלנו בו אנחנו נוכל לקבוע את סדר היום, לבחור את הפרויקטים שמעניינים אותנו ולהוביל את הקו התכנוני והעיצובי כראות עינינו. כמו כן, החלטנו גם לשלב הוראה של המקצוע במכללת תל חי וכל זה בסביבה ירוקה ורגועה.

המשרד התחיל בשולחן משותף בחדרון קטן וריחני ליד הרפת בבית הלל וכיום המשרד כולל את שני השותפים – תמר ואני, 2 הנדסאיות,

 

מנהלת משרד ואת ניקי הכלבה.  גודל המשרד מאפשר לנו מצד אחד לעסוק במגוון תחומים ולתת שירות לגופים גדולים ומצד שני לשמור על  המגע ויחס האישי החשובים כל כך לכל לקוח באשר הוא.


מדוע דווקא בשדה נחמיה?

שנינו, במקור מהמרכז, הגענו לגליל בעקבות האהבה. רון היגיע בעקבות הילה לשדה נחמיה ותמר בעקבות דרור, לבית הילל. הסביבה הפסטורלית שנותנת השראה כל יום מחדש, קצב החיים, האוכלוסיה הייחודית וגם העובדה שיש מערכת חינוך נהדרת עם גנים לילדים בחופשים לא מזיקה ,אנחנו מחוברים ואוהבים את האיזורכאן אנחנו רוצים להשפיע וכאן אנחנו אוהבים ליצור ולעבוד. מעבר לכךגילינו שמבין המתכננים הרבים שיש באיזורמעטים  מהם אדריכלים ועוד פחות מכך רשויים, מה שנתן לנו יתרון משמעותי


תארו את החויה לעבוד בתוך ועם הקהילה שלנו? האם העסק פתוח ללקוחות מחוץ לקהילה?

התמזל מזלנו  ששנינו צברנו נסיון רחב ומגוון במשרדים בהם עבדנו טרם הקמת המשרד. בשדה נחמיה, המשרד נותן שירותים הן לאגש"ח והן לאג"מ במגוון נושאים (חלקם בהתנדבות). אנו עובדים מול מגוון בעלי תפקידים ונהנים מאד מהעבודה המשותפת, הקרבה שמאפשרת קשר בלתי אמצעי והידיעה שאנחנו לא רק מתפרנסים אלא גם מספקים ערך מוסף לקהילה שבה אנו חיים.

לצד זה המשרד נותן שירות ללקוחות בכל הארץ והפרויקטים מתפרסים בכל הצפון עד אזור מגדל העמק.


מה חשוב לך שנדע?

שיש כאן בשדה נחמיה משרד אדריכלים איכותי, מנוסה,  לא קטן וגם לא גדול מידי, שחושב מחוץ לקופסא ועובד מתוך מחוייבות אמיתית ללקוחות ותמיד עם חיוך על הפנים...


 


ג'חנון בשבת בבוקר –  גיא ונגה שושן


מהיכן נולד הרעיון להקים את בית העסק הזה?

הגענו להרחבה ממרכז הארץ.  גיא פולני משני הצדדים ונגה חצי תימנייה (אגב, החצי השני פולני לגמרי).. ולרעיון של "הקמת עסק" הגענו לאחר שנגה למדה להכין ג'חנון מסבתא רחל המתגוררת בתל מונד.... וכשאמא של נגה שמעה על המתכון היא מיהרה ללמד את נגה את המתכון המנצח שלה. גיא למד להכין את הג'חנון משתיהן יחד... הכנת הג'חנון כוללת ניפוי הקמח, הכנת הבצק, פתיחה, גלגול והנחה בתבנית לפני האפייה. אנו שמים באהבה את תבנית הג'חנון והביצים בתנור על חום קבוע כבר מיום שישי בערב.... הג'חנון נאפה לו בנחת לילה שלם. בשבת בבוקר מלווה את הבית ניחוח אפייה טעים ומיוחד. רסק העגבניות והסחוג נעשה על ידינו גם כן.... סחוג טרי אמיתי ולא חריף מידיי.


מה חשוב לכם שנדע?

אנו נרגשים להיות דור שלישי של מגישי ג'חנון טעים ואותנטי לתושבי שדה נחמיה.

נתראה בשבת בבוקר. גיא ונגה שושןעיצוב שיער עופרה אלמליח

תספורות גברים ילדים ונשים, צבעים, תסרוקות, החלקות ושעוות גוף.


מהיכן נולד הרעיון להקים את בית העסק הזה?

הרעיון לפתיחת העסק נולד מעצם העתקת מקום מגורינו מקצרין ברמת הגולן לקיבוץ בשדה נחמיה.


מדוע דווקא בשדה נחמיה?

אני מתעסקת בתחום כבר 14 שנים ושמחתי לגלות שבקיבוץ לא קיים כזה שירות לתושבים ומיד קיבלתי החלטה להעתיק את בית העסק שלי מקצרין לשדה נחמיה.


האם העסק פתוח ללקוחות מחוץ לקהילה?

העסק משרת את תושבי הקיבוץ ושמחתי לראות שמגיעים לקוחות מכל הישובים בסביבה.


תארו את החויה לעבוד בתוך ועם הקהילה שלנו?

העבודה עם הקהילה גרמה לי לחיבור טוב והיכרות עם האוכלוסייה.


מה חשוב לך שנדע?

חשוב שנדע שצפויות הפתעות והרחבת השירות לתחומים נוספים במספרה


"הכל יחסים"    יואב שהם


פסיכותרפיה, טיפול זוגי משפחתי ופרטני, הדרכת הורים וסדנאות.


מה פשר השם "הכל יחסים"?

השם נבחר כמשחק מילים המבטא את החיבור בין הדבר המרכזי בחיי האדם, היחסים, ובין הצורך להבין שאין דברים מוחלטים והכל יחסי.


היכן מתקיימים המפגשים?

הקליניקה שלי נמצאת בבקתת עץ המשרה אווירה רגועה ומקבלת. הבקתה מאחורי ביתי ומאפשרת פרטיות ודיסקרטיות הנדרשים למקצוע.


האם העסק פתוח ללקוחות מחוץ לקהילה?

כמטפל העובד בקליניקה של  "מכון אדלר"  אני מקבל לקוחות מכל אזור הצפון. כמו כן אני משרת מאגרי מטפלים הנותנים שירותים לחברות שונות.


מה חשוב לך שנדע?

הטיפול האדלריאני בו אני מתמחה, הנו טיפול שבמרכזו עומד הדגש על העלאת ערך האדם על ידי עידוד ומתוך הבנת סגנון חייו. כאמור אני מטפל טיפול פרטני, כולל במתבגרים/ ות, בזוגות במשפחות, והרבה מאד בהדרכת הורים.

דרכי התקשרות: יואב שהם -  052-3231754

hakolyahasim@gmail.com


"פיצפו בקיבוץ " - פיצרייה


מהיכן נולד הרעיון להקים את בית העסק הזה?

 בהשראת אחותי המוכשרת שכבר הרבה שנים מפעילה בחצור הגלילית פיצרייה בעלת שם ואיכות ידועה. בחרתי גם אני להקים פיצריה משלי.


מדוע דווקא בשדה נחמיה?

הפיצרייה הוקמה בשדה נחמיה מתוך הבנה כי יש צורך וביקוש לפיצה באזור הקיבוצים. אנחנו  הקיבוץ הגדול בגליל העליון ולא קיימות פיצריות בקיבוצים הסמוכים לנו. כמו כן לעובדה שהפיצה קרובה יותר לקיבוצים מפיצריות אחרות ישנו יתרון יחסי בכך שהפיצה מגיעה במהירות מירבית וחמה מאוד. כמו כן ניתן למצוא אצלנו גם סלטים.


האם העסק פתוח ללקוחות מחוץ לקהילה?

הפיצרייה פתוחה לקהלי יעד שונים ולא רק לתושבי הקיבוץ, בפיצה מקום ישיבה בו ניתן להנות מאווירה נעימה ומהטבע מסביב, הסמיכות של הפיצה למגרש הכדורגל ולצריף הירוק עושה את מיקומה של הפיצרייה לאטרקטיבית. כמו כן בקיץ אנחנו מוכרים גלידות ושתייה קלה כך שהמקום בהחלט הופך להיות מקום חברתי מהנה ונעים.


תארו את החוויה לעבוד בתוך ועם הקהילה שלנו?

כשפתחתי את הפיצריה חשבתי על היתרון שאני יכול להעניק לילדי הקיבוץ, או לתושבי קיבוץ אחרים שלהם אין אפשרות ניוד. האפשרות שהענקנו להם לחגוג ימי הולדת בפיצרייה, לשבת על גלידה או סתם לציין זאת כמקום מפגש, עושה את הפיצרייה שלנו למקום שנעים להפגש בו.

כמו כן בקיץ יש בכוונתי להקרין סרטים לילדים , משחקי ספורט המשודרים בטלויזיה ועוד הפתעות שהקהילה כולה תוכל להנות מהן.


מה חשוב לך שנדע?

חשוב לי בהזדמנות זו להודות למפרגנים הרבים מהקיבוץ על ההתמדה ועל המחמאות שאנחנו מקבלים על הפיצה. חשוב לי להדגיש שמעבר לאיכות המזון המוגש בפיצרייה חשובה לי מאוד הגישה והשירות עליהם אנחנו מקפידים מאוד בבחירת עובדים איכותיים ושירותיים על מנת שעצמת החוויה תהיה גדולה יותר. לפיצרייה שלנו דף פייסבוק הנקרא "פיצפו בקיבוץ" שם אנחנו מקפידים לפרסם את המחירים המיוחדים שלנו מעת לעת כמו גם את המבצעים שאותם אנחנו מוציאים. 

פיתוח קול ופריפורמנס - אלה דר


למה בחרת לעסוק בפיתוח קול?

כזמרת, התחלתי, בעצת המורה שלי לפיתוח קול ובהדרכתה, ללמד פיתוח קול מזה כ-15 שנה.


מה הדגשים מבחינתך מול התלמידים?

הנשימה - זהו הבסיס לכל העניין. האוויר אותו אנו נושמים ונושפים, אתו אנו מדברים ושרים, ובלעדיו אנו לא יכולים לעשות כלום. על כן, תמיד נתחיל בללמוד לנשום נכון.

תמיכה קולית - בעזרת האוויר והסרעפת אנו לומדים איך לתמוך ולעזור לקול שלנו לצאת אל העולם בצורה הטובה ביותר.

הפקת צליל ושירה קדמית - ככל שהשירה תגיע ממקום קדמי יותר כך הצליל שיופק יהיה טוב יותר בכל המובנים. בנוסף הפקת צליל בצורה נכונה מונעת מאתנו שימוש לא נכון במיתרי הקול, שימוש לא נכון גורם לצרידות ופגיעה במיתרי הקול. בואו וניזכר בכל הטיולים השנתיים שיצאנו אליהם ואיך רובנו חזרנו צרודים הביתה.

חימום קולי - כמו כל שריר בגופנו אנו מתחילים בלחמם את מיתרי הקול ואת החללים בפה העוזרים לנו לשיר.

יציבה נכונה - האוויר שיוצא חייב לצאת בצורה הישירה ביותר, הנקייה ביותר והמהירה ביותר. ככל שהיציבה שלנו תהיה טובה יותר כך גם נשיר טוב יותר.

מנעד טווח קולי. לאחר שנלמד להפיק את הצליל מהמקום הנכון והבטוח ביותר. אנו נשאף להרחיב את הטווח הקולי שלנו. לכל אחד יש את הצליל הנמוך ביותר שלו והגבוה ביותר שלו, וזהו המנעד. ככל שנתקדם נוכל לשפר את המנעד שלנו ולשיר נמוך יותר וגבוה יותר ממה ששרנו בעבר.

דיקציה - דיקצייה נכונה תוציא מאתנו תוצאות הרבה יותר טובות גם מבחינה עומק הצליל וכמובן, חשוב לא פחות שכל מילה שנאמר תהיה ברורה לנו ולקהל שומעינו.

 עבודה על טקסט - שירה שמעמיקה בטקסט  קצת כמו כל שחקן, אנו רוצים להעביר מסר לקהל, שיבין מה אנחנו רוצים להגיד בשיר.

הגשה, שירה מול קהל (פרפורמנס) - חשוב לא פחות הוא איך אנו עומדים על הבמה, מה אנו משדרים בעמידה שלנו, בידיים שלנו, בפנים שלנו. אנו רוצים לסקרן ולעניין את הקהל ולעביר לו סיפור. וכמו סיפור גם שיר צריך לדעת להגיש.

עבודה על חומר מקורי - תלמידים העובדים על חומר מקורי שלהם ימצא אצלי אוזן קשבת לטקסטים ולמלודיה. אשמח לתת הערות, לקדם ולעזור . לתת גם תרגילים לשיפור הכתיבה וכמובן, לחשוב יחד איך אנו רוצים לשיר את השיר, באופן שישרת בצורה הטובה ביותר את הטקסט, את הכוונה ואת המסר.


למה דווקא בשדה נחמיה?

אני מלמדת בבית שלי, עם הפסנתר שלי, וזה הכי כיף ונוח. למה שדה נחמיה - כי כאן הוא ביתי J


מה חשוב לך שנדע?

אני מלמדת פיתוח קול באופן פרטני בכל הגילאים. ובנוסף אני מעבירה סדנאות פריפורמנס שאורכן שלושה חודשים, אשר בסופן הופעה.
מוסך שדה נחמיה בהנהלה חדשה של רוני משרדי


לאחר הרבה שנים בניהולו המסור של מוקי הוחלט על ידי הקיבוץ להעביר את המוסך ליזמות פרטית.  אחרי שנים בהם הועסקתי בין היתר כמכונאי ומנהל מוסך במקומות אחרים .ראיתי בהצעה זו הזדמנות לחזור למקום בו התחלתי את הקריירה המקצועית שלי כמכונאי ואליו יש לי הרבה סנטימנטים .

אני מכיר היטב את קהילת שדה נחמיה המתחדשת, מתפקידי כרכז קליטה  כרב"ש, כמנהל הפאב וגם מהשנתיים בהם שימשתי כרכז תרבות ולפי השקפת עולמי חשוב מאד, שיהיה מוסך פעיל במקום ושהמוסך יהיה בידיים של אחד משלנו, שמכיר ואכפת לו מכל התושבים, זקנים וצעירים, חדשים וותיקים . וחשוב ביותר שיהיה בידיים אמינות.

ולכן החלטתי אחר לבטים רבים לקחת על עצמי את ניהול המוסך. כדי להמשיך את הרצף נשאר הצוות (גלית ואבי), הם מכירים את העבודה והלקוחות- דבר שלדעתי חשוב ביותר.

כעת אני עובד כ – 3 חודשים ועדין לומד את הפרטים הקטנים ומתייעץ ולומד ממוקי. בראש וראשונה ההבטחה שלי היא שהאמינות, טיב העבודה והמחירים יהיו לפחות כמו אצל טובי המוסכים באזור.

שמתי לי כמטרה לתת את השרות הטוב ביותר ללקוחות המוסך, בין אם הם חברי קהילת שדה נחמיה, ובין אם הם לקוחות חיצוניים. השרות כולל, הכנה לטסט ולקיחת הרכבים לטסט, טיפול במגוון כלי הרכב, רכבים, טרקטורים, טרקטורונים וטיפול ותחזוק הקלנועיות.

במוסך מחשב לבדיקת תקלות העוזר לנו כמובן בעבודה.

כשרות לחברי הקהילה ניתנת הנחה של 10% על העבודה. ומבצע של חבר מביא חבר.

תמיד ניתן להתייעץ איתי , או לפנות אלי בכל שאלה או בקשה ( "הרכב לא מניע בבוקר"..
"יש לי פנצ'ר"...  "צריך מגב חדש"... "איזה רכב כדאי לקנות?" וכו' וכו').                                             

נשמח לקבל משוב, רעיונות חדשים, עצות לשפורים, כיוונים חדשים  וכד'


שעות פתיחה:

ימים א'-ה' – 07:00-16:00 יום ו' – 08:00-12:00

בקרוב תתקיים פתיחה חגיגית- מחכים לכולם!!

לשרותכם תמיד

רוני משרדי 052-3344831 מוסך 6946025   

  

תאריך מאמר מקורי
1/6/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!