מהנעשה בחינוך הבלתי פורמאלי - אוקטובר 2015

"כבר נושרים העלים בשדרות וגנים 
כבר רוכבות במרום שיירות עננים,
וכוכב אחרון שם נחבא אל כליו
סתיו...סתיו...סתיו..." (אסתר עופרים)

הימים מתקצרים, שעון החורף התחלף לו ורוחות הסתיו מביאות עמן תחושת של בית חמים וגשם על החלון. ספטמבר ואוקטובר הינם חודשים עמוסי חגים, קליטה בבתי ילדים, חופשים ועוד. והנה אנו עומדים על סיומם. להלן על קצה המזלג מהנעשה בחינוך החברתי אצלנו בקיבוץ:

שיפוצים במרחב הבלתי פורמאלי:

בית הילדים תלתן העתיק את מקומו בצמוד לספרייה ושופץ. נוספו לו חדרי שירותים חדשים מטבחון חדש ועוד. הבית מרווח ונעים ובעל חצר צמודה עם גישה לדשא שליד הצריף הירוק.

צופית עברה שיפוץ וצביעה מחדש המדריכים קישטו והכינו את הבית לקליטת הילדים.

גם דולב עבר שיפוץ נרחב, המבואה נסגרה והפכה לסלון רחב. בית הילדים עבר צביעה ותיקונים והילדים קישטו וציירו בכישרון רב תמונות אומנותיות שנתלו ברחבי הבית.

הנעורים קיבלו את הבוגרת בחזרה נשמח לעזרתכם באבזור הבית כגון: ספות תנור טלוויזיה וכד'.

אז מה היה לנו בבתי הילדים:

בסוכות הקמנו סוכה לכל בית ילדים. הכנו קישוטים ואפינו פיתות בטאבון. בתלתן עסקו בסמלי החג, שיחקו בחוץ וטיילו בקיבוץ, הכינו יצירות לסוכה ולבית, יצרו בית לציפורים ועסקו בנושא הסתיו. בהמשך החג ביקרה בתלתן וצופית מפעילה בבעלי חיים "חיות וחיוכים" והביאה איתה נחש, ארנבות, כוויות, דגים, אפרוחים ועוד, הילדים למדו להחזיק בעדינות וללא חשש הקשיבו, למדו והיו פשוט מקסימים. הגיע אלינו גם מפעיל קרקס שהציג פעלולים והפתעות כל בתי הילדים הוזמנו לדשא לפעילות ג'אגלינג אטרקטיבית.

בצופית חיפשו את המטמון "המרוץ לארבעת המינים" ברחבי הקיבוץ, הילדים השתתפו היה כיף ממש האדרנלין חגג. בימי החג נהנו גם מפעילות מאסטר שף שהייתה מלהיבה והאוכל יצא נהדר. את הטיול אופניים לעמיר הפכנו למסורת סוכות. כל ילדי צופית רכבו על האופניים בצורה מסודרת ונעימה לאורך שביל עמי עד לקיבוץ עמיר, שם ערכנו פיקניק ופעילויות מגבשות. תודה רבה למדריכים על היוזמה וכן, תודה למיכה אזרד שליוה אותנו על האופניים.

ביום האחרון של החופש ערכנו הפנינג ענקי - שוק "קח ותן" לצופית ודולב המסחר היה משגשג ומהנה ביותר. בדולב נפתחה בסוכות אולימפיאדה. הילדים שיחקו פיינבול אנרגטי באי ובהמשך נסעו לקניון נחמיה לשחק באולינג. כמו כן, אני רוצה להודות למדריכי וילדי דולב שהתגייסו השבוע למבצע "הקש בדלת" עבור האגודה למלחמה בסרטן. כל הכבוד לכם !

עוד השבוע השתתפנו בפעילות מועצה באגמון החולה. תלתן וצופית צעדו בגאון, בצעדה רב דורית מגבשת עם סבים וסבתות. השנה התגאינו בכמות סבים וסבתות מרשימה ביותר, תודה לכל ההורים שגייסו סבים וסבתות שהגיעו אף מרחוק. הילדים נהנו ותחושת הגאווה והמורל בקיבוצנו הייתה גדולה. המדריכים הכינו הפתעות ופעילויות. בדרך עצרנו לפיקניק משותף. מזג האוויר היה נוח והטבע סביבנו היה מרשים. בסוף הצעדה קיבלו המשתתפים מדליית צעדה, סיימנו בשירי מורל קבוצתיים מלהיבים "שדה נחמיה הכי טובים". תודה וכל הכבוד לכל הצועדים. 

 

מהנעשה בנעורים:

הנעורים פתחו את השנה במסיבה פתיחת השנה עם קריוקי, הכנת פיצות ושייקים מפנקים, מצאנו כמה "זמירים" לגאווה בנעורים.

בסוכות השתתפו הנעורים באליפות הפוייקה, פעילות מועצה- אף על פי, שלא זכינו השנה, היה טעים מאוד וסיר הפוייקה חוסל!!!. בימי החג נהנו מסדנת נגרות. הילדים נסרו, שייפו ועיצבו ספסלים לחצר הנעורים היה מוצלח והתוצאה מרשימה. בהמשך הקימו את בזאר יד 2 המסורתי והקרינו סרט לילדים ליד הפיצה. ובסוף החופש קינחו בפעילות איירסופט ומשחקי אאוט דור מגבשים.

בשבוע האחרון השתתפו בני הנעורים בארגון סובב גליל לטובת גיוס כסף לטיול המסורתי לאילת. נפתחה רשמית שנת המצווה תשע"ו –"כיתת מנטה" בפעילות מאתגרת ומגבשת בנחל שניר. בסיום המסלול חיכו ההורים עם ארוחת צהריים מפנקת. הילדים חתמו על האמנה וקיבלו חולצות מנטה ירוקות עם הלוגו הנבחר. תודה רבה לצוות ההורים המארגן היה טעים מאוד.

 

וכך, הסתיימו להם חגי תשרי וחופשת סוכות שהייתה מלאה פעילויות מגוונות, כיף והנאה, אני מבקשת להודות למדריכים הנהדרים על ההשקעה הרבה, על התכנון וההוצאה לפועל של כל הפעילויות. תודה רבה ויישר כח !!!

 

בהזדמנות זו אבקש להודות לכל מי שתרם: לזיו שלזינגר שהסיע את הטרקטור לילדי כיתה א' ביום הראשון ללימודים, ללירון גולדשטיין שהגיעה לתלתן להעביר פעילות ספורטיבית וכן, ליגאל צור שתמיד נרתם לעזרה ללא דיחוי, למשפחת טוטיה, משפחת גרינוולד, משפחת הלל, משפחת אלימלך שתרמו לנו  ספות, משחקים מקררים מקרוגל מחשב ועוד. אנו מעריכים את התרומות ונהנים מכל מה שקיבלנו... לאחד אין בו שימוש לאחר הוא אוצר.

 

מה לפנינו:

יום הדיאלוג תשע"ו, אירוע יום הזיכרון לרצח יצחק רבין ז"ל

בתאריך 06/11/15 נצא לטקס והצגות בבית העם, בכפר בלום

כיתות א'-ב' יציאה בשעה 8:30 להצגה: "שבת בבוקר"

כיתות ג'-ד' יציאה בשעה 10:30 כיתות ה'-ו' יציאה בשעה 12:00 הצגה: "ילדת הקשת בענן"

פרטים על תוכן ההצגות נשלחו אליכם במייל נפרד.

עלות ההצגה 50 ₪ - פעילות מועצה

ההרשמה הינה אוטומטית לכל משתתפי בתי הילדים, במידה וילדיכם אינם משתתפים אנא הודיעו על ביטול (ללא חיוב) עד 48 שעות לפני. לאחר מכן תדרשו לתשלום. כדי למנוע בלבולים- התשלום הינו תוספת לחיוב השוטף המתבצע באמצעות החיוב החודשי של בתי הילדים.

מצורפת טעימה קטנה מהתמונות האחרונות.

 

 

שבוע טוב לכולם,

אדוה ריבר

תאריך מאמר מקורי
4/11/2015
גלריית תמונות מספרות
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!