משולחן הבלתי פורמאלי - אדוה ריבר - מאי 2016

להורים שלום,

 

שדה קמה עמרים הבשילו
שיר תרומות מלאה שיבולת
שור מלאה נפשנו גיל
הך ליבנו סלה!
רץ ברזל בזהב שדותיך
אדמתי אותך אעשיר
ארץ בדמעה זרעתי
קומי רוני לקציר (ע.הלל)

 

שני חופשים מלאים בפעילויות מאחורינו - פורים ופסח - בתי הילדים היו עסוקים בארגון והשתתפות בשלל פעילויות ולפנינו חג הקציר והקיץ. מובא לפניכם תקציר מהנעשה בחינוך:

בפורים: כל בית ילדים הכין מייצג לתהלוכת פורים המסורתית. תלתן וצופית נהנו ממופע ליצן שפינק בסיום גם בשערות סבתא ובדולב למדו מקוסם להטוטי קסם. שיא הפעילות התקיימה בפורימון הענק שהשתתפו בו כל בתי הילדים. המדריכים עמלו ימים רבים להכין ולייצר תחנות מגוונות ובני הנעורים המדהימים התגייסו בכל הכוח לטובת ילדי היסודי. חגיגה נפלאה ושיתוף פעולה של הנוער שלנו עם מדריכי בתי הילדים יצרו אווירה פורימית שופעת בפעילויות ופרסים גאווה !  תודה להורים שהגיעו לעזור ולסיוון רכזת התרבות על שיתוף הפעולה והעזרה במימון הפרסים היוקרתיים של ההגרלה הגדולה בפורימון.

בפסח: החופשה הארוכה הראשונה של השנה התחילה אומנם בגשם סוער אך מהר מאוד מזג האוויר השתנה לטובתנו ובתי הילדים נהנו ממגוון רחב של פעילויות ופעילויות מועצה.

בתלתן וצופית: נסעו לשמורת שניר, חגגו את בוא האביב באיילת השחר, קפצו על מתנפחים, שטו על קאנו וסירות פדאלים ונהנו מכל האטרקציות באינדי פארק. כמו כן, בתלתן יצרו יצירות לשולחן הפסח וחגגו את הסדר בבית הילדים, אכלו פיתות בטאבון, עסקו בפרוייקט הקמת טאבון מבוץ, למדו על מנהגי החג והתחפשו לבני ישראל. בצופית פתחו בשוק קח ותן, בנו פרמידות, נסעו לטיול אופניים וביקור בפינת החי בעמיר, נהנו מיום משימות ואתגרים מיוחדים באי, השתעשעו ביום מים ובוץ וגם בנו מבוץ וקש, יצרו יצירות והשתעשעו בחידוני פסח.

בדולב: פתחו במאסטר שף טעים כל הילדים בישלו והכינו מטעמים טיילו בנחל שניר, יצאו למחנה פסח יומיים בשטח בפארק הפקאן, הקימו בעזרת המדצ"ים שלנו מאהל ענק ללינה,  אכלו פוייקה ועל האש בשטח ולמחרת הקיצו לבוקר עם הפתעות שהכנו להם - שקיות שוקו טריות ופיתות על הסאז'.  בהמשך סחרו בשוק קח תן ענקי של כל קיבוצי המועצה וסיימו בריקודי שורות מדליקים ומצחיקים. כמסורת פסח יצאו הדולבים ל-KK  , צפו בסרט בקניון לב המפרץ בחיפה, בנו לבד חרבות ספוג ומגינים ושיחקו D&D ברחבי הקיבוץ, עברו יום אתגרי עם משימות והפעלות קבוצתיות מאתגרות באי ונהנו מיום מים רטוב על הדשא, וסיימו יחדיו באינדי פארק בשייט ופעילויות בפארק לסיום.

הנעורים: כבכל שנה נסעו לשלושה ימים באילת שם צללו בשנורקל, שטו בספינת זכוכית ונהנו מהעיר. במהלך חופשת הפסח התנדבו ליום עבודה בענפי המשק, הגנים ובתי הילדים, נסעו לחמת גדר ואכלו שם על האש, אירחו ללינה את הנעורים של שבי ציון, השתתפו באליפות הפיינטבול של המועצה, נהנו מטיול ג'יפים בשטח של רועי לשם "החיים הטובים", ערב חברתי ומגבש עם פוייקה על הנחל, טיול אופניים בשטח ולטובת פסח והאביב צבעו את הנעורים בלבן חדש ונקי,

כל הכבוד !!!

וכך, הסתיימה לה תקופה קצרה ועמוסה מאוד של חגים ופעילויות מרובות, כיף והנאה, אני מבקשת להודות למדריכים הנהדרים על ההשקעה הרבה, על התכנון הלוגיסטיקה המרובה לפורים ופסח וההוצאה לפועל של כל הפעילויות, שניכרת בהם ההשקעה היצירתיות, הנכונות לעבודה קשה לעיתים אף עד השעות הקטנות של הלילה. למדצ"ים המדהימים שיש לנו ביישוב שעוזרים, מכינים ועובדים קשה בכל חופש בבתי הילדים ובמחנות של המועצה. תודה רבה ויישר כח !!!

 

עדכונים נוספים:

אני שמחה לבשר כי לאחר מאמצים רבים והתקשרות והתעקשות של למעלה משנה התחילה לפעול תנועת הנוער השומר הצעיר, בשדה נחמיה. כרגע במתכונת של יום בשבוע, ימי חמישי בנעורים. בתקווה לגייס כמה שיותר בני נוער להשתתפות במפעל השמו"צ ויציאה למדצ"ים כדי שנוכל להפעיל שנה הבאה במתכונת מלאה את תנועת הנוער אצלנו ביישוב ולייצר מערך הדרכה מלא של בני נוער בשדה נחמיה.

 

בהזדמנות זו אבקש להודות לכל מי שתרם כסאות, ספות, משחקים ועוד, לבתי הילדים אנו מעריכים את התרומות ונהנים מכל מה שקיבלנו... לאחד אין בו שימוש לאחר הוא אוצר.

לכל ההורים השותפים המגיעים ללוות טיולים ולהעביר פעילויות בבתי הילדים

החינוך הוא של כולנו - קהילה בונה חינוך בונה קהילה מזמינה הורים נוספים להגיע לבתי הילדים לחוות את הפעילויות ולהיות שותפים.

ולכל הילדים ובני הנוער המדהימים שיש לנו ביישוב – גאווה !

להנאתכם מצרפת התמונות מהחופש כולל קטעי וידאו.

 

שבוע טוב,

אדוה ריבר

לצפייה באלבום המלא לחצו על הכותרת מעלל התמונה:

תמונות מחנה אווטאר ופעילות D&D דולב

פורימון בתי ילדים 2016 

צופית ותלתן פסח 2016

נעורים פורים ופסח 2016


תאריך מאמר מקורי
24/5/2016
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!