דבר ההנהלה לחברים מאי 2017

כמה מילים לפני החג! אילון בחרך – יו"ר הקיבוץ

 

אכתוב על שני נושאים שעומדים על סדר היום בימים אלה .

 

קליטה :

הודענו בעבר בהמשך להחלטות שהתקבלו בוועד ההנהלה והנהלת קהילה שאנחנו נכנסים לתהליך של בדיקת חידוש הקליטה בקיבוץ.

התבצע תהליך יסודי של בדיקת כל מכלול הקליטה במסלולים השונים בהובלת דנה והנהלת הקהילה .

לשמחתי  לאחר גיבוש נייר העקרונות  נקיים ב20-04-2017 שיתוף ציבור פתוח וחופשי כדי לספוג רעיונות והארות מהציבור לפני הכנת התקנון , כדי להגיע למכנה משותף רחב מספיק שיאפשר את המהלך.

לתחושתי אישור מתווה קליטה הוא קריטי לעתיד האגש"ח .

חייבים לעבות את האגש"ח בכוחות חדשים כדי להבטיח את המשכיות הקהילה האגש"חית.

ישנן התנגדויות שהן לגיטימיות לחלוטין בקרב חלק מהציבור, רוב ההתנגדות נובעת מתפישה שגויה שחברים חדשים יקטינו משמעותית את חלקם של הוותיקים בחלוקת הבונוסים השנתית.

הגישה שגוייה מכוון שמודל החלוקה סגור כמעט הרמטית על פי החלטות האסיפה לחלוקת פירות נכסים. כל חבר שיתקבל לא יוכל להקטין את סכומי החלוקה בצורה דרמטית להוציא את חלוקת ה20% השוויונית שתתחלק על יותר חברים. חבר חדש ישלם דמי כניסה כדי לקנות את זכותו לקבל את החלק השוויוני בלבד כאמור ה20% שמחולקים לכל חברי הקיבוץ. לשמחתי ישנם לא מעט אנשים בחלקם הגדול וותיקים שתומכים ברעיון .

אשמח להשתתפות ערה בדיונים הפומביים כך שהתוצאה תהיה פורייה ותשקף את דעת רוב הציבור .

 

כניסת שותף למפעל :

ברבעון האחרון של 2016  התקבלה החלטה מגובה באישור מועצת המנהלים של חוליות לבדוק את האפשרויות השונות.

ראוי לציין שהמהלך מבחינת חוליות אינו הכרחי היות והמצב הפיננסי של חוליות מאפשר לה לצמוח ולהתקדם גם ללא הון חיצוני, ולכן הסיבה היחידה כמעט היא הרצון להעביר לרשות החברים סכומים משמעותיים, מעבר לבונוס השנתי כדי לצמצם את נפח תעודות הזכות שהן חוב של הקיבוץ לחברים.

הנהלת עסקים אישרה צוות שיוביל את המהלך מצד הקיבוץ  יחד איתי והוחלט שנעם ויאיר יצטרפו אלי. מצד המפעל מלווים את המהלך יהודה בן חיים יו"ר חוליות , פול המנכ"ל , ויריב מדר מנהל הכספים.

בתחילה ניתנו הנחיות לצוות מבחינת פרופיל המשקיע , שווי חברה ואחוזי השליטה בחברה בהמשך הצוות חזר וביקש לשנות את ההגדרות כתוצאה מתחילת המגעים ולאור בקשת הצוות לחדד את ההנחיות . הנהלת עסקים מדווחת באופן שוטף על כל המגעים שמתקיימים. מבחינתנו פרופיל המשקיע הוא מכריע היות ושותפות עם ארגון פרטי קיבוצי עם כ180 בעלים הוא סיפור שונה לחלוטין  מארגון עם בעל בית אחד .


התהליך ארוך ומורכב ולוקח זמן רב החל בהכנת החומר למשקיע ,  הסכמי סודיות ועד לכניסתם של רואי החשבון ועורכי הדין במהלך התהליך. לא אכנס לפירטי המגעים שהתקיימו עם שורה שלמה של גורמים שהביעו עניין  ושורת התייעצויות חיצוניות ופנימיות עם גורמי מקצוע שונים . נכון להיום התקבלו מספר הצעות מהן למדנו שערך הנכס בעיניי המתעניינים הוא סביר והתקבלו הצעות מעניינות ממספר גורמים רציניים .


אחרי מספר פגישות עם המציעים לדיונים ומצגות שלאורן הוגשו מסמכי עמדה של כל צד כעמדת פתיחה , המציעים מגיעים לדיון עם הנהלת עסקים כשבדיון המציעים מציגים את החזון שלהם כשותפים אפשריים בחוליות . וזאת רק לאחר קבלת מסמכי העמדה שמשרטטים נתיב התקדמות לעתיד לבוא לפני המו"מ הסופי .

ישנם על הפרק כרגע שלושה מציעים ששניים כבר היו בפגישה עם הנהלת עסקים ואחד יגיע לאחר החג .

אם בתחילת התהליך סיכויי העסקה להתממש היו 50% - 50% היום אני אופטימי יותר .

תודה מיוחדת ליהודה בן חיים היו"ר של חוליות שמנוסה מאוד במהלכים כאלה שמחובר ומקושר ומלווה מקרוב מאוד את התהליך מאחורי הקלעים ובחזית.

מקווה מאוד שבמהלך החודשיים הקרובים נוכל לדעת האם המהלך יצא לפועל .

 

 

אילון

 

 מנהל עסקי – נעם קישינובסקי

 

שדרוג תשתיות:

שלב ז'

ביום 3.4.17 נחתם הסכם מול הקבלן המבצע למימוש השלב האחרון בפרוייקט שדרוג התשתיות. מפת שלבי הביצוע נתלתה על חלון סידור הרכב, ואנו יוצאים לדרך מיד אחרי חופשת הפסח.

היות ומדובר בהיקף עבודה גדול, יש לשער שהביצוע יגלוש ל-2018.

 

תשתיות תקשורת

כפי שפורסם לאחרונה, אנו חווים לא מעט בעיות בתחום התקשורת.

בתחום ההתקנה והאסתטיקה- החברים זכאים לקבל ארון עץ בו יוכנסו מכלולי הקצה של התקשורת.

אתגר נוסף בתחום התקשורת הוא קריאת מוני החשמל מרחוק. לאחרונה, בשל התרבות הקשיים בתחום זה, אני מרכז עבודה מאומצת של מנהלת הכוללת את כל אנשי המקצוע בתחום התקשורת ובממשקים השונים. המנהלת מתכנסת מדי שבוע, בוחנת בעיות, מציעה פתרונות ומבקרת את התקדמות ביצוע החיבורים ואמינותם.

 

כביש מערכת מצפון לשכונות קיווי חדשה

לאחר פניות רבות, קיבלנו הודעה על השתתפות המועצה בעלויות סלילת כביש המערכת מצפון לשכ' הקיווי החדשה. המועצה תקצה 100 אש"ח בכביש זה, בפועל היא תבצע את כביש האספלט (המיסעה) ואנחנו את כל השאר. המועצה כבר פרסמה מכרז ויש זוכה, כך שאני משער שהעבודות יבוצעו הקיץ.

 

חדשות מענפי חקלאות:

מטע- בהתאם לתכנית הנטיעות שאושרה באסיפה לפני כשנה וחצי, ניטעו לפני כחודש 200 דונם שקדים. 

לול- אנו נמצאים בהליכים מתקדמים לקבלת היתר בניה לשני לולים חדשים שייבנו על לול 3 ו-4. צפי לתחילת הבניה- רבעון אחרון של שנה זו.

גד"ש שמש- ענף הגד"ש עומד בפני אתגרים גדולים של שחיקה במחירי התוצרת והפחתה במכסות המים.


חדש בחוליות:

השנה תיפרד חוליות מהמשרדים ואולם התצוגה המיתולוגיים שליד נתיבי אילון. למי שלא יודע, המגרש עליו יושבים המשרדים נמצא בהפקעה לטובת נתיב מהיר נוסף באילון. לאחר מו"מ קשה וארוך עם חברת נתיבי אילון, בו הגענו להסכמות על גובה הפיצוי, אנו צפויים לפנות את המקום עד סוף אוגוסט השנה. המשרדים ואולם התצוגה יעברו לפארק אפק שבראש העין.

כפי שניתן לראות בכניסה לקיבוץ מצד מזרח, אנו מתחילים בבניית מבנה  חדש לחוליות. תחילת הבניה נתקלת בקשיים לא צפויים מול המנהל, ולכן יש כרגע עיכובים. אנו מקווים לחזור לפעילות הבניה בקרוב ולסיים אותה בתוך שנה.

 

להזכירכם-

הנייד שלי – 054-9033343

דלתי פתוחה לפניות, למי שיש עניין מורכב מומלץ לקבוע פגישה דרך אילנה.

חג שמח לכם ולבני משפחתכם!

             נעם

                                                          

 

מנהלת הקהילה – דנה יוסף

 

הטיפול בפנסיה:

איציק איתני משלים שלושה חודשי עבודה כאחראי תחום פנסיה בחודשים אלו החל הטיפול בארבעה נושאים מרכזיים:

1 . בחינת המצב הקיים בנושא ההפרשות לפנסיה של החברים עובדי פנים ועדכון במידת  

     הצורך.

2. בדיקת התשלום לפנסיונרים.

3. הכנת תקנון פנסיה מעודכן בשיתוף צוות הפנסיה, יועץ פנסיוני ועורכת דין. הכנת  

    התקנון מצוי בשלביו הסופיים לפני דיון בוועד ההנהלה ולאחר מכן יוצג לחברים ויובא   

    לאישור האסיפה.

4. איסוף חומר לעריכת דו"ח אקטוארי לשנת 2016 – חובת הצגה במאזן הקיבוץ.

   

אבקש שיתוף פעולה מלא של החברים בחתימה על יפוי כח למסלקה ובהעברת דוחות     

שנתיים לפי צורך, טיפול נכון יביא אותנו לבטחון סוציאלי בגיל הפרישה.

 

הערכות לאביב:

לשמחתנו הכל ירוק ופורח מסביב , יחד עם זאת יש להגביר את הטיפול בחצרות הפרטיות, אנא הקפידו לכסח ולא לאפשר עשבייה גבוהה שהיא בית נעים לנחשים ומזיקים, כמו כן לרוקן מכלים שהתמלאו מים בחורף, מים עומדים הם מוקד משיכה ליתושים ומהווים סכנת טביעה לילדים.

 

תקציבים און ליין:

בימים אלו אנו עובדים על ממשק שיאפשר צפייה בתקציבי חברים און ליין, ממשק זה יהיה מוגן בסיסמא אישית ויאפשר צפייה בתקציב האישי באמצעות אתר האינטרנט של הקיבוץ. עדכון והסבר מפורט יועבר כאשר הממשק יהיה מוכן.

 

לקראת יום הזכרון:

בעקבות הצפיפות הרבה בעת הטקס מול האבן בשנה שעברה, ובהמשך לבקשתו של מי שטיפל בנושא במסירות משך שנים רבות, חברינו מיכי נוי ז"ל, במהלך חול המועד נגדיל את רחבת הדשא מול אבן הזיכרון על חשבון השיחים הקרובים למועדון החברים.


ביטוח קטסטרופות:

בעקבות פנייה של חברים לבירור נחיצותו של ביטוח זה עבור חברים מבוגרים, ערכתי בירור והעלתי את הנושא לדיון בוועד ההנהלה. בעקבות הבירור שערכתי עלו מספר נקודות:

ראשית מדובר בביטוח קולקטיבי המנוהל ע"י התנועה הקיבוצית והחברות בביטוח מותנה בכך שלפחות 80% מהחברים מבוטחים בו, לכן ההחלטה היא כי הביטוח הינו חובה.

שנית, מדובר בביטוח עם מחיר אחיד וסמלי לכל אורך תקופת הביטוח (מגיל 26 ומעלה).

שלישית, בתמורה לכך הפוליסה נותנת כיסוי הן למצבים מורכבים ויקרים והן לפעולות שגרתיות, עיקרי תחומי הכיסוי:  השתלות ניתוחים וטיפולים רפואיים  בחו"ל, תרופות מחוץ לסל התרופות, הסעה באמבולנס, חוות דעת שנייה מרופא מומחה, ושירותים רפואיים נוספים.

חוברת התנאים המפורטת הגיעה אליכם בדואר, מי שירצה לקבל גם עותק במייל אוכל להעביר לו. ועד ההנהלה החליט פה אחד כי נכון לקיבוץ להמשיך בהחלטתו הנוכחית לחייב את החברים להצטרף לפוליסה.

 

בכל שאלה ניתן לתאם פגישה , לשלוח מייל או להתקשר.

danay@huliot.co.il  , פנימי 6418, נייד 050-3350450 ימי העבודה שלי ראשון שלישי ורביעי.

 

מברכת אתכם בפתחו של האביב בשנה של צמיחה , התחדשות ונדיבות.

 

"מילה טובה, מבט רך וחיוך שבא מהלב יש בכוחם להשפיע רבות ולחולל פלאים" (ויליאם האזליט)

 

דנה

 

תאריך מאמר מקורי
15/5/2017
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!