בהמשך לדרישה לבטל את המשך כביש 31 אילון בחרך ונעם קישינובסקי

שלום רב לחברים מנעם עם קישינובסקי,


בשבועות האחרונים התרבו קולות בחצר הקוראים לשינוי מהותי ואף ביטול המשך כביש 31 שאמור להמשיך מאזור המגרש של טל סגל, מתעכל ויורד לאזור הגנים. אבקש להזכיר ולהדגיש מספר דברים למי שלא בקיא בהשתלשלות הדברים והעובדות.

 

אקדים ואומר כי מטרת הפרוייקט לשרת את הציבור באופן מיטיבי, ואין למי מאיתנו אג'נדה פרטית להרבות בכבישים או מדרכות.

 

תזכורת קצרה על השתלשלות הדברים:

אזור גן קורות הוא חלק ממקטע שאמור היה להתבצע בשנת 2016. בשל מורכבות התכנון ובקשת הציבור לבחון מספר חלופות, נעשה הליך בחינה עמוק ורב משתתפים בו הוחלט על החלופה הנוכחית. ההליך הסתיים בהסכמות רחבות הכוללות גם הצבעה בקלפי, בה אושרה התקדמות לפי התכנון שהוצג.

 

מספר דגשים למי שהחמיץ את התהליך:

1.      חניות לתושבי השכונה- התכנית הקיימת מאפשרת נגישות למגרשי החברים לחניה במרחק המוגדר לנו בתקנון התב"ע- לא יותר מ-70 מ'. 
מאליו מובן שהדבר לא יתאפשר אם יתבטל הכביש.

2.      הסדרת תנועה- הציר המתוכנן מפנה את התנועה מכביש 31 באופן מסודר לכיוון הגנים, ללא צורך בסיבובי פרסה בתוך השכונה. כך גם לגבי פינוי אשפה.

3.      תנועת כלי רכב על מדרכות- הניסיון מלמד אותנו שכאשר יש חוסר בצירי תנועה, מתרבה תנועת כלי רכב על מדרכות.  מצב דברים כזה יוצר סיכונים בטיחותיים גדולים המגמדים כל סיכון הנוצר מתנועת כלי רכב מוסדרת על כבישים.  

4.      בטיחות- לבסוף, וכפי שכבר הובטח בעבר- גן קורות יגודר ויבודד מהכביש באופן שיקנה בטיחות מירבית לילדים.

כמה מילים על הליך תקין:

כפי שצויין, התכנית הקיימת מעוגנת בהחלטת קלפי. ערעור על החלטה זו צריך להיעשות לפי נהלי הערעור של הקיבוץ. במידה ויעשה ההליך כנדרש, נכנס אסיפה וקלפי לאישור/ דחייה של הערעור בהתאם לנהלי הקיבוץ.

 

לבסוף, על המשמעויות:

ראשית, אזכיר כי הליך התכנון שהביא לתכנית הקיימת ערך כחצי שנה, יש לצפות כי שינוי בתכנון הקיים יביא לעיכוב דומה. בנוסף, ומאחר ומדובר בהכנת תכניות לאחר סבב אישורים מורכב, ולמעשה העבודות בשטח כבר החלו, צפוי שדחייה משמעותית כזו תביא לעלויות נוספות של כמה מאות אלפי שקלים.

 

תודה על תשומת לבכם!

נעם

 

 

 


 

לחברים שלום מאילון בחרך


מאחר ובימים  האחרונים  צצים ועולים קולות מחאה  בדמות מכתבים ועצומות  מציבור רחב למדי  באשר לכביש המתוכנן  שאמור לעבור ליד גן קורות  אבקש להבהיר מספר דברים .

א-     ניתן להבין מהכתוב  בחלק מהמכתבים או העצומות  שהמהלך נעשה במחשכים  ללא שקיפות וללא ידיעת החברים.
זו אולי הנקודה המרכזית שמטרידה בכל ההליך  שמתקיים כרגע.  המהלך והתוכניות  עברו לפחות ארבעה שיתופי ציבור,  שבהם הציבור נקרא להציג את דעותיו בליווי מפות ומצגות שונות  כדי להסביר את שעומד על סדר היום. שלא נדבר על אין סוף שעות של דיונים בצוות תכנון ותכנונים  של אופציות נוספות שעולים ממון רב. כך שבבסיס  הטענות אין כל אמת וההפך הוא הנכון !  התהליכים היו נכונים ומאוזנים ואף אושררו  בקלפי. יותר מכך  אגיד , אני אישית ממש לא התלהבתי  מאותו כביש עד שהבנתי שזה הרע במיעוטו.

ב-     על כולנו להבין  שכל נושא התשתיות והתב"ע שאושרה לצורך כך, ולצורך הפרצלציה אינה  תוכנית כבקשתך  שניתן לשנותה חדשות לבקרים .

ישנם תקנים מחייבים והשינויים יכולים להיות מינוריים . לא לחינם התב"ע  אושרה לא בדיון אחד ולא בשני דיונים וכל זאת בגלל  שהתב"ע משנה סדרי עולם מבחינתנו.

שיתופי הציבור  נועדו לברור סוגיות וטענות  גם אם הם מחייבים תכנון מחדש שברור שאינו נעשה בחינם. עלינו כחברי אגש"ח מוטלת אחריות לראות את התמונה הרחבה ומידי פעם להתפשר על הפחות רע. שדה נחמיה החליטה לפני שנים להקצות 20 מיליון שקלים ויותר לצורך התשתיות כדי להתאים את הישוב לאוכלוסייה גדולה יותר והכל על חשבון החברים שהיו יכולים באותה מידה לדרוש את הכסף לכיסם (הסכום הוא כשישה בונוסים שנתיים לחברים) הכסף הוא מכיסנו .

ג-      החברים שגרים  בסמיכות:

מבלי מחקר יסודי אני מניח שאלו אותם חברים שהגיעו  לשיתופי ציבור  שעל סמך  דעותיהם התקבלו ההחלטות  , אלו אותם חברים  שגרים לאורך כביש הסוללה ומזרחה לכיוון כביש 31  אלו אותם חברים שאמורים לחיות  בצל החלטות אחרות שאולי יתקבלו ברוב של חברים שאינם גרים בסביבה  שתושפע משינוי התכנית .

להזכירכם ההחלטה על הכביש  הספציפי הזה התקבלה בקלפי   בניגוד לאזורים אחרים שם ההחלטות התקבלו בשיתוף  החברים שגרים באותו אזור שטופל.

נדמה לי שפתיחת הנושא לדיון מחדש יכולה להביא להחלטות מנוגדות לאלו שהחברים שיושפעו מהן היו רוצים. מבחינתי גם כאן יש בעיה  היות ולא ניתנה זכות ההחלטה הבלעדית   לתושבי אותה שכונה או האזור שתושפע מההחלטה  כפי שניתנה העדפה לרצון תושבי השכונה האחרת שבוצע בה השדרוג  , כי הקלפי פתוח לכולם והחברים שאינם גרים בסמיכות  ולא יושפעו מההחלטה כנראה יהיו רבים יותר מאלו שיושפעו משינוי ההחלטה.

לסיכום אומר:

 הערעור הוא מהלך לגיטימי  והוא ערך חשוב  ביסוד  חיינו המשותפים. לא אמסמס שום ערעור שיוגש ואטפל בו במהירות כדי להביאו  לברור  באסיפה . בלבד שיעמוד בכללי הערעור  שקבע הקיבוץ. אבל לא נראה לי נכון  לפתוח מחדש את הנושא לאחר שהביצוע נדחה כבר ביותר משנה  בגלל בחינת חלופות  אחרות . הייתי מבקש מכל אחד מאתנו  לחשוב ביסודיות האם היה רוצה  שתתקבלנה החלטות  ,שנוגעות לסביבתו הקרובה  ע"י חברים שכלל לא יושפעו מהן , ואילו הוא יוותר בסופו של יום בלי חניות שיש לכולם או שירותי פינוי אשפה כפי שהוסדרו לכל החברים. אין לי ספק  שגם הנזק הכספי שיכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים  ויותר על חשבון כולנו יש לו מקום בדיון . אני בטוח שבסופו של יום ,הכביש שייסלל יהיה מגודר  ובטיחותי .

ולשביעות רצון כולנו.

 

בהמשך ב- 29-06-2017 בשעה 18.00 נקיים אסיפה לאישור המאזן כך שבתחילת יולי 2017 אפשר יהיה להעביר את  פירות הנכסים לחברים.

מאחר שבשבוע שעבר סיכמנו את  חוזה הפינוי מהנכס בתל אביב שהופקע לטובת נתיבי איילון, נקוה שלקראת ספטמבר  נוכל   להעביר לחברים את  התמורה על הפקעת הנכס  בתל אביב .

 

בברכה

אילון

 

תאריך מאמר מקורי
20/6/2017
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!