דף מידע מאילון יו"ר הקיבוץ

30-07-2018

 

לחברים שלום.

כמה מילים על שהתרחש במהלך התקופה האחרונה ,ועל מה שעומד לקרות במהלך החודשים הקרובים .


פרידה מדנה

נתחיל בדנה מנהלת הקהילה שסיימה את תפקידה לאחר ארבע שנים שבהן שירתה נאמנה את קהילת האגש"ח ,ועברה לעבוד באיילת השחר . מודה בשם כולנו לדנה על הנאמנות והאכפתיות  שהשרתה על כולנו במהלך עבודתה כאן  ומאחל לה הצלחה בדרכה החדשה . בהזדמנות זו נאחל לשרון ליפשיץ מחליפתה של דנה ,הצלחה בניהול קהילת האגש"ח בשדה נחמיה.


תשתיות

התשתיות מאחורינו ,להוציא את מגרש החניה שנקרא ח 5 ליד שיכון פס חום ,שבימים אלו עובדים על הכשרתו . המימון בא על חשבון תשתיות תקשורת , בחלק המשקי של הקיבוץ אזור המוסך והמסגרייה  שהוחלט שבשלב זה לא יתבצע ,  ועודפי מימון מפרויקט הגנרטור למרכזיה ג שהסתיים , וכעת כל הקיבוץ מכוסה מבחינת הגיבוי להפסקות חשמל .


עתודה ניהולית

התחלנו לפני כחודשיים לגלגל מיזם של עתודה ניהולית יחד עם בני משק חברים , וכאלו ששוקלים בעתיד להתקבל לחברות . מטרת המהלך היא לנסות לגבש פורום שיתחיל להיכנס למעגלי מקבלי ההחלטות בעתיד הלא רחוק . במסגרת המהלך אנו מנסים לייצר תהליך שיאפשר לבנים שרוצים בכך להכיר מקרוב את ההנהלות השונות  ,ואת התפקידים השונים במשק יחד עם מנהלי הענפים ובעלי התפקידים באגש"ח , כך שבעתיד הם יוכלו להשתתף בדיונים בתור חברים בהנהלות או בתחילה בתור משקיפים . ברצוני להודות ליריב דודיק דנה ואסנת שמובילים את המהלך .


עסקת טנא

ההסכם נחתם לפני כחודשיים והתקבלו כל האישורים הרגולטוריים כפי שנדרש בעת ביצוע מהלך של הכנסת שותף . בשבוע הבא יתקיים טקס הסגירה הסופי והמוחלט שבמהלכו טנא יעבירו לחוליות את הסכום שעליו התחייבו . אני מניח שהחברים יראו את התמורה למהלך עד סוף חודש אוגוסט בחשבונם . אני כותב מניח מכוון שתהליך ההעברה לחברים הוא תהליך מעט מורכב והגם שבהנהח"ש כבר התארגנו לקראתו עלולים להיווצר עיכובים כאלו ואחרים כי התהליך מחייב בקרה ובדיקה כדי להימנע מאי נעימויות .


כמה נקודות שקשורות להעברת הכסף

וועד ההנהלה החליט על פי תקנון חלוקת פירות נכסים, שחברים שיש להם חוב אקטוארי לקרנות הפנסיה, החוב יקוזז מתעודת הזכות לטובת החוב של החבר לקרנות הפנסיה. המהלך יעשה לאחר התייעצות משותפת ובדיקת חלופות, אם ישנן כאלה מול כל חבר וחבר. מדובר במספר קטן של חברים.  כמו כן חברים שנמצאים בחוב לקיבוץ, וגם כאן מדובר במספר קטן של חברים, הרי שהחוב לקיבוץ יקוזז מתעודת הזכות של החבר.  לפי החלטת וועד ההנהלה הכספים יועברו לקרנות ההשתלמות של החברים שנפתחו לצורך זה. חברים שרוצים שהכסף יועבר למקום אחר מתבקשים לפנות לניב מנהל הכספים, או לשרון מנהלת הקהילה כדי להסדיר זאת. איני רוצה להכביר במילים כי הנושא מורכב, אך החברים שלא ירצו לקבל את הכסף לקרנות ההשתלמות כדאי שיבחנו היטב את האלטרנטיבות והמשמעויות הכרוכות בכך. בסופו של יום  כוונת הוועד  היא שכל חבר יקבל את כספו בצורה שהוא יחליט על פי גישתו ורצונו בלבד .


בנוסף עוד כמה החלטות שהוחלטו בוועד ההנהלה

א-      הוועד החליט להמליץ לאסיפה להפסיק את המנהג הוותיק שלנו לתת חדרים לחיילים . חייל שירצה חדר יכנס לפול ההשכרות הרגיל וישלם שכר דירה בהנחה של 20%. יגיע לאישור האסיפה.

ב-      בקשת משפחת וייצמן להארכת שהיה מחוץ לקיבוץ לעוד חצי שנה , אושר .

ג-       הודעת עזיבה של משפחת גיא ונטע סביר , יגיע לאישור האסיפה .

 

רשם - אילון

תאריך מאמר מקורי
12/8/2018
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

מס' תגובות: 1

 • ברכות
  17/8/2018

  מיה אור (ארד)

  ברכות

  ברכות לחברי חוליות 

  ולאילון בכרך על הובלת המהלך למכירת חלק מחוליות לקרן טנא
  מקווה שיחד עם הרווחה הכלכלית לחברים , יביא המהלך לשמירת הרוח החברית וההתנהלות הנבונה שהובילה את המפעל הזה עוד מהזמן שהורינו הקימו אותו.
  מזל טוב
  מיה אור (ארד)