שכונת בנים חדשה - דיון לקראת הצבעה


בכבוד רב!

         אליאב פרייס –אדריכל הישוב לתכנית אב

         יריב דאי –יו"ר ועדת תכנון ובניה     מכתב מאילון לקראת ההצבעה

לחברים שלום!

כמה מילים לקראת הקלפי ביום חמישי ושישי  על מיקום השכונה החדשה .

אנחנו עומדים בצומת דרכים מהותית להמשך פיתוח היישוב.

אומנם הביצוע ופירות התכנון יבואו לידי ביטוי רק בעוד שבע או עשר שנים בגלל מכשולים בירוקרטים למיניהם .  אבל קבלת ההחלטה בעת הזו חשובה ביותר. מאחר והגענו למסקנה שהיינו רוצים להביא את בני המקום חזרה כדי שיהיו לידינו מצד אחד ,ומצד שני זכותנו על מספר הנחלות שעומדות לרשותנו לא תעמוד לעד, וישנו סיכוי לא ממש קטן שבמידה ולא נמלא את מכסת הנחלות שלנו יגרעו מאתנו שטחים בעתיד וכבר יש מיקרים כאלה.          לכן יש להתחיל לפעול לשינוי ייעודי קרקע ומהר.

וועדת תכנון ביחד עם אליאב פרייס המתכנן ביצעה מספר בדיקות היתכנות מעמיקות ורואה במיקום הצפוני כמיקום המתבקש לשכונה החדשה.

שמענו באסיפה מספר התנגדויות שבעיקר כוונו לאיכות החיים לשכנים . ברצוני להזכיר כי במהלך השבע שנים האחרונות איכות חיינו נפגמה בגלל עבודות לשיקום התשתיות ובאזורים אחרים ניבנו ושופצו בתים שגם פגעו באיכות החיים של השכנים הסמוכים .                    לכן הטיעון הוא זמני למי שגר בסמוך .

נכון חלק מאתנו יסבלו מפעילויות בניה בדיוק כמו שקורה כרגע בכמה מוקדים בקיבוץ ולא רק בהיקף אלא בטבורו של הקיבוץ ממש. בכל ישוב וותיק וחדש ישנן פעילויות של בניה ושיפוץ בכל השכונות. ברגע שבתים  שויכו לחברים , זכותם של החברים לבנות ולשפץ ,כמובן בהבנה שיש לעשות את המרב כדי לצמצמם מטרדים לשכנים. 

בל נשכח כי מדובר בבנים שלנו וגם אם  לא מדובר בילדים הפרטיים שלנו , כי אולי ילדנו כבר בנו במקום אחר בקיבוץ ,זה העתיד של שדה נחמיה .לכן אבקש מכולנו לנסות לראות את התמונה הכוללת ולנסות לראות את עתיד הקיבוץ לנגד עיניו ולהצביע בעד ההמלצה של ועדת התכנון שהיא החלופה הצפונית.    החלופה הדרומית מנתקת את השכונה ממרכז הקיבוץ ואינה המשך טבעי לקיבוץ .הנימוקים הודגשו והובהרו באסיפה וגם ובמצגת שרון העביר.

אשמח לראות את כולנו בקלפי .

לקראת הצבעה להרחבת הישוב צפונה - משה עמידור

חלופה א

 

אינני מרבה לכתוב בדרך כלל אבל כן להביט למרחקים לאופק .

וגם מעבר לאופק.

חלופה א הצפונית מתוזמנת ומזמינה להתיישב בה כמו כפפה ליד.

כל נושא שינוע ולוגיסטיקה יכולים לעבור מזרחית להרחבה

ולחסוך חיכוך עם הציבור.  בטיחותית והן אירגונית.

שיהיה בשעה טובה

ודרך צלחה לכולנו.רואים רחוק – הרחבת שדה נחמיה - גדעון שלח

לחברי שלום

מחר- מחרתיים נלך לקלפי כדי לבחור בתכנית להרחבת שדה נחמיה.

אני תומך בראייה לטווח רחוק. כך נכון להתנהל. תבורך היוזמה.

לבחירתנו מוצעות שתי חלופות. האחת בצפון היישוב, שנייה בדרומו.

אני ממליץ על בחירה בחלופה ב', זו שמדרום ליישוב.

להלן ההנמקות.

1.   מטרד סביבתי-בטיחותי-תשתיתי.
נסו לדמיין - שנים ארוכות של מעבר עשרות משאיות (בטון, טיח, 'חיזרה' ושאר תשומות לבנייה), בכביש שבין ההרחבה ליישוב הוותיק.
ילדים חוצים, אבק, רעש וכו.
שערו את הנזק שייגרם לכביש עצמו כתוצאה מכך.

2.   רחוק מתשתיות: חלופת ה"קיווי" מרוחקת מקווי המים, הביוב, החשמל והתקשורת.

 

החלופה הדרומית, לעומת זאת, חפה מכל הנ"ל. הגישה אליה תעבור בשולי היישוב.
המרחק אל עורקי תשתיות משודרגות - מים, ביוב, חשמל ותקשורת קצר משמעותית.

נכון. היא מרוחקת יותר ממרכז היישוב מחולפת ה"קיווי" אך להנמקה זו מיוחסת חשיבות מוגזמת, לדעתי. כבר היום נוהגים רבים להגיע אל אותו "מרכז יישוב מרוחק" (מזכירות, מיני-מרקט, בתי ילדים, מועדון וכו'), בכלי רכבם ומגמה זו הולכת ומתרחבת .

אני מציע חלופה נוספת.
ניצול שטחים פנויים בתחום גדר היישוב (ממזרח להרחבה ובאזור הקיווי), עליהם ניתן לבנות כבר עכשיו. שטחים המצויים בתחום ה"קו הכחול" ואינם מצריכים
שנוי תב"ע.

הצעה זו תצמצם את השטח שייגרע מאדמותינו החקלאיות כנגזר משתי החלופות המוצגות לבחירה.

 

לסיום.

אני מציע כי ההצבעה בקלפי בנושא זה תדחה עד לאחר בחינת הצעתי.

היה ובכל זאת יועלה הנושא להצבעה אני ממליץ בחום על חלופה ב' – זו הדרומית.

 

בברכה,

גדעון שלח


שכונת בנים חדשה רוצים או לא????? - אורית שלזינגר


ככה אני יושבת לי רחוק , אלפי קילומטרים מהבית (אך בלב אני ממש בפנים כאילו אני בבית ) וחושבת על הנעשה בקיבוץ בכל הנוגע להבאת בנים לחיות בקיבוץ ולא בהרחבה (באג"מ).

אני מאוד תמהה על כך שיש הצעה להקים את המשך ההרחבה בצד הדרומי של הקיבוץ , מי בכלל יכול לחשוב היום על האופציה שנוכל להקים עוד בתים בצד הדרומי של הקיבוץ???

האם משהו מהקיבוץ היום ,יסכים ללכת ולגור ליד הלולים ואפילו אם בעתיד נקטין את חוות הלולים הקיימת ונשכלל את המערך ונפחית את הריחות כפי שאולי מישהו מבטיח (אני לא שמעת על זה עדיין) . באו ונהיה ראליים למה שמישהו ירצה להשקיע את הונו במקום הזה על יד הכביש והלולים.

אנו יודעים ומכירים את מצב החקלאות הקיימת , ברור לכולנו מה הולך להיות בעתיד , החקלאות תצטמצם . אין לנו נהירה של חברים שרוצים לעבוד בענף זה , אנחנו לא מרוויחים מספיק מהחקלאות וכמובן בעיית המים. אז במקום לשתול עוד פרדס ולכרות ולשתול שקדים ולכרות ולשתול קיווי ולכרות וניתן להמשיך כך עוד ועוד עם רעיונות (לדאבוני כי אני מאוד אוהבת את החקלאות) מה לשתול ולכרות  אז על חשבון השטחים החקלאיים שללא ברירה נצמצם בעתיד אני היום מעדיפה לבנות בתים לבנות ולבנים שירצו לבוא ולהתיישב ליד ההורים שירצו לחיות בישוב קהילתי שירצו לבוא לשדה נחמיה – לבוא הביתה.

אין לי ספק שהצד הצפוני של הקיבוץ הוא הצד היפה ,המזמין ביותר והמתאים ביותר להקמת שכונת ההמשך של הקיבוץ. זו החלופה ההגיונית והנכונה לרוב האוכלוסייה .

אני לא חושבת שתנועת המשאיות שתעבור על כבישי הקיבוץ תפריע לנו כל כך ואם כן , אז מה??? בואו נזכור את המטרה שעומדת מאחורי הרעיון שבנות ובנים יחזרו למקום הטבעי שלהם, בבית .

זה מתאים וטוב לכולנו וגם לאותם חברים שהיום הם צעירים בקיבוץ וילדיהם עדיין בגן או ביסודי , בסופו של דבר גם ילדים אלה יגדלו או לדור המבוגר שאולי גם נכדיהם ירצו להצטרף לקיבוץ .

ועוד עניין אם כבר ישבתי בערב לקרוא את כל התגובות והדעות לגבי החזרת בנות/ים מהעת האחרונה.

קשה לי להבין איך יכול להיות שעלויות של הקמת בית בשדה נחמיה כל כך גבוהות ביחס למחירים שיהיו למתיישבים בעמיר למשל???  אין לי בעיה עם זה שבנים בני גילי יחזרו לקיבוץ , אך הבעיה היא שהעלויות שאנחנו שמים כל כך גבוהות שבסופו של דבר רק אלה שיש להם ממון רב וכבר הצליחו להתבסס בחייהם מחוץ לקיבוץ יחזרו או ירכשו בית ואני מקווה שלא יעשו זאת לשם השקעה ואותם צעירים שזה עתה התחילו את חייהם לא יצליחו להשיג את ההון הדרוש. חבל שאנחנו מתמחרים את העלויות שלנו כל כך גבוה,  קשה לי להאמין שהעלויות בעמיר שונות משדה נחמיה כי נכון להיום מגרש בעמיר עולה הרבה , הרבה פחות משדה נחמיה. אז נכון שמגרש בעמיר אולי פחות מבוקש משדה נחמיה אבל ההפרשים הם ענקיים . ויש את הרעיון על כך בן אחד מכל משפחה שלו יש זכות ראשונים על הבית בקיבוץ כי אנחנו רוצים לשמור מגרש למשפחות שילדיהם עכשיו מאוד צעירים, בנות/ים שבעוד 10 שנים או יותר יהיו בגיל המתאים , אך זה לא הזמן עכשיו לחשוב עליהם.

שדה נחמיה צריכה לחשוב עכשיו על בני 20 - 30 שמתחילים את חייהם הבוגרים ובעוד 10 שנים נוכל לפתוח עוד 100 מגרשים . לכל אלה שיענו לי עתה שהמנהל לא יסכים ,שיש חוקי מדינה רק אומר ואדגיש ,  הכל משתנה ואף אחד לא יוכל לעצור את הגדלת הישובים הקהילתיים בעתיד . רק תחשבו על כך שהיסודות לבתים הראשונים של ההרחבה  באדמה נבנו בשנת 2006 ותראו מה קורה היום.

אני מציעה לנו לחפש את המקום שבו אנו יכולים לעזור לבנים ולבנות לרכוש בית אצלנו ולא בעמיר ולא שיש לי משהו נגד עמיר רבים מחברי הטובים גרים בשדה נחמיה!!!!                                

בניה של שכונה בצד צפון של הקיבוץ והקטנת העלויות של מגרש שיהיה זהה לקיבוצים שסביבנו.

סוף שבוע נהדר לכולנו , תבחרו בגיורא זלץ ובואו לבקר בסלובניה כאן ממש יפה גם עכשיו J


תאריך מאמר מקורי
18/10/2018
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!