מראה מקום 94 - גלית שלח - 2014

 ‏‏‏‏20/01/2014

 

לחברים שלום

שנת 2014 התחילה וכמה שינויים מהותיים יכנסו לתוקף .....

 

נוי וביטחון

קיבלנו החלטה כי ענפים אלה ינוהלו מתקציב האג"מ בלבד. להחלטה זו השלכות מידיות:


נוי

ב- 1 לפברואר נעבור להתנהלות במתכונת אשר תעמוד במסגרת התקציבית עליה הוחלט. עלינו להיערך לצמצום עמוק ומהותי בכל הפרמטרים,  גינון, השקיה, פיתוח, טיפוח וניקיון החצר. הקבלן הנבחר ("זיו גינונים") יפעיל 2 עובדים יומיים בשבוע ויבצע את כל העבודה בכלים שלו. נערכה רשימה מקיפה ומדוקדקת של כל מלאי הציוד, החומרים והכלים - מכירתם תטופל ע"י ורד באופן מסודר וממוסמך ולכשתושלם יפונו גם המחסנים. זה המקום להיפרד ולהודות לכל הצוות - שרלי, חן ואדם על עבודתם המסורה, ולאחל להם הצלחה בהמשך.

ומילה אחרונה לעמי שפרש לגמלאות אחרי שנים ארוכות של ניהול ועבודה בענף, אותה הוא עשה במסירות אין קץ, באהבה גדולה לצומח ולאנשים הגרים בצדו ובשאיפה מתמדת לטיפוח המרחב בו אנו חיים - מכל החברים שלוחה לו תודה גדולה ואיחולים להנאה מתמשכת בפנסיה.


ביטחון

בלילה שבין ראשון לשני ( 2 לפברואר) נעבור לשמירה באמצעות שער אוטומטי ומצלמות.

שער הכניסה לישוב יפתח באמצעות חיוג מהנייד של מורשים בלבד (תושבי שדה נחמיה).

בסיס הנתונים והמכניזציה הנדרשת מוקמים בימים אלה.

ביום ראשון בבוקר נפרסם לכול הציבור את אופן השימוש ודרך ההפעלה - שהם פשוטים ביותר.


כלבו 

שני שיפורים באיכות ועלות השירות, הראשון כבר נכנס לתוקף ובימי שישי המקום פתוח עד 14:30.  בנוסף, מה- 1 לפברואר, לחברי הקיבוץ תינתן הנחה של 2% על כל קניה.


מכבסה

החודש הראשון לשינוי הוקדש להתאקלמות והתאמות של נותני ומקבלי השירות.... קצת סדר -  משליכים את הכביסה ואוספים אותה מאותו מקום!

את הכביסה המלוכלכת אין צורך למיין/להפריד, מניחים אותה בשלושת התאים שסומנו לכך + תא נוסף לכביסה הרטובה - היא תיאסף פעם בשבוע ביום שלישי ותחזור נקיה ביום חמישי, ארוזה בשקיות אישיות ממוספרת ותונח בפינה המזרחית.


שר"פ

אני מזכירה כי שירות זה יסתיים בתאריך 28/2/14.


ביטוח סיעודי

התקנון הושלם ועודכן. כמו כן, נמצא רופא שיבוא במקום הביטוח הלאומי, לצורך קביעת זכאותם של חברים לעשות שימוש בכספי הקרן. במהלך פברואר נקיים אסיפה נוספת להשלמת המהלך ואישור התקנון (בקלפי) – ורק שלא נזדקק.

 

גני החובה שלנו

לסיום ולפני שהגיל הרך עובר לאג"מ, מילה על גני החובה שלנו........

כבר שנה שלישית שגני החובה שלנו עובדים בגישה הדיאלוגית

גישה המבוססת על שיח בין ילדים שתפקידה לפתח קהילה אקטיבית, האחראית לתהליך הלמידה ומושתתת על יחסי גומלין מאתגרים בין הילדים לגננות ולחומר הלימוד.

מדובר על מפגש בין לומדים, בו הגננת אינה מוצגת או מציגה עצמה כמומחית לכל, אלא כמשתתפת בלמידה, לגישה זו תפקיד חשוב בהנעת והנאת הילדים ובהפיכת הלמידה לחוויה מעשירה ולא לכורח, גישה המעוררת מוטיבציה מתוך מניעים פנימיים ולא רק חיצוניים.

התהליך נבנה במשך שנים וכולם (ילדים, גננות, צוות והורים)  מתפתחים לאורכו .

משרד החינוך בחר בגנים שלנו להדגים ולהציג את הגישה,  משלחת מיוחדת שהגיעה, נותרה פעורת פה אל מול איכות ההטמעה, רמת הלמידה הגבוהה והפנמת התהליך. יישר כוח !!     

 

 

                                                                                                             גלית

תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!