הפגנה בעניין קרקעות הקיבוצים

לכבוד חברי ותושבי שדה נחמיה,

צילם שלמה קוגל


המאבק על הקרקעות בין ממשלת ישראל באמצעות זרועה המרושעת "רשות מקרקעי ישראל" לבין התנועה הקיבוצית עולה הילוך. ניסיונות רבים להגעה לפשרה רק החריפו את המצב ואת התנאים.

ככל שהזמן עובר תנאי חכירת הקרקע, התעלמות מחוזה החכירה, עונשים קולקטיבים, התעמרות פראית וצינית לכל צורך ובקשה הולכים ונעשים תכופים יותר, יקרים יותר ופתרונם אם בכלל אפשרי  קשור בלוחות זמנים ארוכים יותר וכרוכים בוויתורים מכאיבים יותר.

התנועה הקיבוצית, תנועת המושבים, עמותת  אדמתי (שבה אנו חברים) ועוד אזרחים רבים וטובים שמבינים את המצוקה שאליה נקלענו יוצאים למאבק על זכויותינו בקרקע אותה אנו מעבדים ומשביחים שנים רבות. אנו נמצאים בדקה ה-90 ואולי כבר ה- 91  של יכולתנו לשנות,לעצור ולתקן את הנעשה על ידי מנהיגי המדינה ובעיקר פקידיה. עם התגברות הרוע לאחרונה של קברניטי המדינה והפקידות הבכירה שיכולים באבחה אחת לבנות אלפי יחידות ביהודה ושומרון ומאידך להקפיא בנייה חדשה בקיבוצים מזה שנה וחצי או לחילופים מסוגלים להכשיר אדמות לבדואים שהשתלטו על קרקעות לא שלהם ובמקביל להפקיע קרקעות מקיבוצים ללא פיצוי ריאלי למי שמעבד אותם כבר עשרות שנים. הדוגמאות הן רבות ואוכל לשתף אתכם בעוד מספר רב של מקרים כרגע נדרש לעשות מעשה ואנו נמצאים ברגע של מבחן שתוצאותיו ישפיעו בעוצמה על עתידנו.

על אף שהצלחנו לשייך את בתי חברינו בשדה נחמיה עדיין אנו נמצאים בסכסוכים ועימותים רבים עם המנהל (רמ"י) שעולים לנו עשרות אלפי שקלים בשנה ויעלו לנו עוד הרבה יותר בעתיד הקרוב.

 עוד נכונים לנו מאבקים רבים על קרקעות הישוב ויכולותינו  לשלוט ולהחליט על מה ואיך נעשה בשטח המחנה ובשטחי התעשייה והחקלאות.

כוונת מובילי המאבק היא לצאת ולהפגין באופן חוקי אך נחוש בכל חלקי הארץ ולהראות למקבלי ההחלטות שאנו קיימים ולא ניתן להתעלם מאתנו. המאבק יתרחש בזירה המשפטית, בשטח ובפוליטיקה. המהלך מובל על ידי המועצות האזוריות והתנועה.

התבקשתי על ידי קברניטי הקיבוץ להוביל את המאבק מטעם שדה נחמיה וכך אני עושה.

ביום ה' הקרוב אחר הצהריים זה מתחיל ובהתראה קצרה נצא לאחת הצמתים בגליל העליון להפגין את עמדתנו. אנו זקוקים לעשרה מתנדבים ואודה למי שיוכל להתפנות מעיסוקיו בין 15-18 ביום ה' הקרוב 6/3/14 ולהפגין את נחישותנו להיות עצמאים בקרקעות שלנו. נא להודיע לי:

עוזי- 054-4361147 או לאילנה במזכירות ואנו כבר נתדרך אתכם.

 

תודה עוזי שלזינגר

 

 

 

 

תאריך מאמר מקורי
6/3/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!