סיום תקופה בחינוך - אילנה עמידור
צופית - מסורת הטרקטור ילדי כתה א' בדרך לבית ספר

בימים אלו אני מסיימת תקופה בת 5 שנים ויותר בניהול מערכת החינוך הב"פ בשדה נחמיה. איך מסכמים תקופה כזו במספר משפטים? בהחלט לא פשוט אתחיל דברי הערכה ותודה – תודה על שזכיתי לשמש בתפקיד, הרגשתי משמעותית ונתרמת ומשאירה חותם בקהילה בה אני חיה ובה חיים ילדי. תודה על שזכיתי לעבוד במחיצת אנשים מדהימים ומיוחדים אנשי צוות שעבדתי איתם במהלך כל השנים שנשאו בעול והיו בחזית, הדריכו את הילדים והוו להם דמות משמעותית בחייהם עם הרבה אתגרים וקשיים שליוו את עבודתם עבדו איתי בשיתוף פעולה מלא, גם עם לא תמיד בהסכמות ובאותה ראייה. תודה על שזכיתי לעבוד במחיצת כל נותני השירות במערכת, כל דבר שביקשתי ונזקקתי לו כדי למלא את התפקיד כראוי קיבלתי מענה מקצועי מידי ומכל הלב (והרשימה ארוכה) וכוללת גם את תמיכתם של הוועד המונציפאלי.  תודה גדולה שזכיתי בכל השנים בהורים מקסימים מחבקים עוזרים ומפרגנים, יחד עם זה ידעו לדרוש לשאול לבקש לבקר ולהתווכח על נושא זה או אחר, כל זה היה בצורה מכובדת וראויה ולרב הגענו להסכמות רחבות כשכולנו רואים לנגד עיננו את טובת הילדים והמערכת כולה. תודה למועצה אזורית גליל עליון מח' החינוך הב"פ, מערכת רצינית ותומכת שמלווה אותנו שנים רבות הן את מנהלות החינוך והן את צוותי המדריכים וגם נותנות מענה להורים בעת הצורך. מפיקה שלל אירועים ומסורות מדהימות כמו מחנה צופי, נבי ישע,מסע בי"ג, חגיגת אביב, פעילות תל חי, פעילות אשכול בקיץ ועוד .. שבכולם ילדינו השתתפו השתתפות מלאה. נעורים – טיול פסח לאילת, טיול גמלים

אחרונים חביבים תודה לילדי שדה נחמיה ,זכיתי להכיר כל אחד ואחת מהם לקבל חיבוק ואהבה גדולה. חוויתי איתם כמעט את כל חוויות בתי הילדים המשמעותיות: 5 קייטנות, 5  שנות מצווה מלאות, מחנות,טיולים ואירועי שיא, כמו גם ימי שיגרה מלאי פעילויות ויצירה.

קיבלתי מערכת לא מגובשת עם קהילה בהתהוותה, משפחות שנקלטו בהרחבה הוותיקה והחדשה, חברי משק חדשים שהצטרפו לקיבוץ ואנחנו המערכת הב"פ נדרשנו לתת מענה וכך שימשנו  כ"דבק" המקשר בין כל החוליות ועזרנו לילדים חדשים בקליטתם בקיבוץ. זכיתי לראות ניסים שמתרחשים מידי יום בבתי הילדים, ילדים שלא מצאו את מקומם הראוי והיו זקוקים לתגבור ולמענה אישי היו מקבלים אותו בבתי הילדים ע"י מדריכים שבאו לכל יום פעילות עם הרבה אהבה ואמונה בעשייה והפכו לילדים דומיננטים ופעילים.

זה גם המקום להתנצל ולהצטער במקום שבו לא הצלחנו לתת מענה לילדים מסוימים , להתנצל אם פגעתי במדריך, הורה או חלילה בילד מילדי הקהילה.


אני מאמינה מאד בחשיבות מערכת חינוך ב"פ חזקה בישוב כשלנו ובישובים בכלל ואני מאמינה שהצלחתי להדביק באמונה זו את כלל חברי ותושבי הקיבוץ וכראיה תמיד שמנו את החינוך בראש סדרי העדיפויות, כך לפחות הייתה הרגשתי.

דולב – מחנה צופי המסורתי ביער ברעם מקייטנת הקיץ

מספר כללי יסוד הנחו אותי בתפקידי וחשוב לי שהם ימשכו לעוד שנים רבות:

1.    חינוך בראש סדרי העדיפויות בקהילה.

2.    לתת מענה ומקום לכל ילד וילדה בקהילה מ א ועד י"ב .

3.    מעורבות החינוך בקהילה בה אנו חיים.

4.    מערכת איכותית ואיתנה עם כוח אדם איכותי ומחויב .

5.    מחירים הוגנים המאפשרים לכל הורה לשלוח את ילדו למערכת.


לעדכונכם מערכת החינוך הב"פ כוללת היום 3 בתים :צופית,דולב ונעורים. לפחות 3-4 ימים בשבוע מגיעים לבתי הילדים כ 140 ילדי הישוב מ א' ועד י"ב. המקום נותן מענה חברתי, מענה להורים, מענה קהילתי. יוצק תוכן בשעות הפנאי של ילדנו ומשפר את מיומנותם החברתיות ונותן להם ארגז כלים עשיר להמשך חייהם. כמו גם חוויות וזיכרונות שמקווה שלרב היו ויהיו טובים. מקום שבו מתמודדים גם עם קשיים ע"י עזרה ממדריכים משמעותיים שנמצאים שם עבור הילדים.


בימים אלו אני מסיימת חפיפה עם רונית גרוס תושבת המקום , שנבחרה לנהל את החינוך הב"פ, בחירה ראויה ומעולה שנבחרה ע"י דודו אברהם והוועד המוניציפאלי, רונית נכנסה לתפקיד במלוא הרצינות והמרץ עם יכולות גבוהות של עשייה בתחום החינוך. אנו מפקידים את המערכת בידיים טובות ורציניות שרק יצעידו את המערכת גבוה ככל שרק ניתן. הבטחתי גם לרונית את עזרתי ותמיכתי בהמשך הדרך. נכונו לנו אתגרים לא פשוטים שעומדים לפתחנו, כבר בימים אלו : בעיקר התאמת המערכת לכמות הילדים המבורכת שקיימת כבר היום והולכת וגדלה מיום ליום כשמידי שבוע  מצטרפות משפחות חדשות לישוב שנכנסות לביתם החדש.


ילדי המצווה – קבוצת אלון עם משימת וותיקים ב"בית חם"

זה לא יהיה יומרני מצידי להגיד שאנו נחשבים לאחד ממערכות החינוך הטובות ביותר בגליל, מערכת שגדלה מיום ליום עם אחוז השתתפות גבוה, מערכת יציבה איכותית מלאת עשייה ומסורות טובות והכי חשוב עם אנשים טובים. "אותם אנשים שעליהם נכתב "אנשים טובים באמצע הדרך...".


בטוחני שזה נכתב על אנשי שדה נחמיה בכל המעגלים שציינתי במכתב.

שיהיה לכולנו בהצלחה בהמשך הדרך שנתראה בשמחות

ונזכה לראות את "ביתנו הומה מתינוקות וגם מילדים בוגרים יותר"בברכה אילנה עמידור

תאריך מאמר מקורי
30/4/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!