מגדה עסיס - רוקמת התחרה

ספטמבר 2019יולי 2019

סיימתי עבודה נוספת בתחרה.

נושא הפרויקט בקורס השנתי בפראג היה - MY FAVORITE VIEW – "המראה האהוב עלי". "קשת בשמיים" מרגשת אותי כל פעם מחדש. ויש אגדה אנגלית שאומרת שהקשת יוצאת מסיר נחושת מלא מטבעות זהב, לכן כך יצרתי סיר מנחושת וקשת שיוצאת ממנו. הכל עם חוטים וסלילים. באוסף התמונת למטה תמצאו שתי תמונות של הכרית עם הסלילים בעבודה.
אוגוסט 2018
המשימה בקורס תחרה בפרג השנה היתה ליצור תחרה בהשראה של אומן אימפרסיוניסטי.
העבודה הגמורה

הציור של מטיס על פיו נוצרה עבודת התחרה.מגדה עושה תחרה חדש מהתנור סדנה בפראג 2017מלכת יד עתיקה, נפלא, ועדינה עם אפשרויות אין סופיות.

מגדה עושה תחרה

למדתי לעשות תחרה בספרד, כשהייתי בשנת חופש, בין 2004-2006

ומאז אני 'דלוקה' על זה. היה לי מזל שקיבלתי את אחד המורים הטובים ביותר בספרד - ANGEL SANCHEZ SIRVIENTE

. בזמן הלימודים נסעתי אתו ועם קבוצת תלמידות לצ'כיה ולפריז לתערוכות עולמיות וגם  קיבלתי ממנו כלים בסיסיים להוראה.

היום אני עובדת בתחרה בכמה סגנונות.

 

כל אחד/ת יכול/ה

נפתח חוג בקרוב!מהי תחרת סלילים - Bobbin Lace?


תחרת סלילים היא טכניקה באומנות שעיקרה קליעה וטוויה של חוטים המלופפים סביב סלילים. הרקמה הנוצרת במהלך העבודה מוחזקת על ידי סיכות נעוצות בכרית. מיקום הסיכות נקבע לפי הדוגמה הרצויה.

 

מה המקור?


ראשיתה של תחרת הסלילים במאה ה-16 באיטליה. אומנות זו שימשה בעיקר ללבוש האצולה, בגדי הכמרים וקישוטי כניסיות. רוב העוסקים במלאכת התחרה היו נזירים ונזירות ומיעוטם נערות מהמעמד הגבוה. במאה ה-17 תחרת הסלילים הייתה פופולארית בעיקר בארצות אירופה ובנורמנדי. תחרת סלילים הובאה לישראל מצ'כיה ב 1965 על ידי האומנית אנה קרלובה והוסבה מחלק של פריט לבוש לתחרה תלויה על הקיר. יש הרבה סגנונות, מבלגיה, איטליה, רוסיה, ספרד, מלטה, אנגליה וכו'.

 

חומרים


בתחרת סלילים ניתן להשתמש בחוטים גסים או עדינים. בעבר נעשה שימוש בסיבי פשתן, משי, צמר, ומאוחר יותר כותנה. היום משתמשים גם בחוטי מתכת לעשיית תכשיטים. ניתן לשלב גם חרוזים.

 

תחרה בימינו


הופעתה של תחרה שנוצרה על ידי מכונות דחפה את העוסקים באומנות זו ליצירת דוגמאות מסובכות יותר שהיו מעבר ליכולתן של המכונות המוקדמות. מאוחר יותר, בעקבות התקדמות המכונות, כמעט ולא נותרו אומנים העוסקים בתחרת סלילים ידנית לפרנסתם. כיום תחרת סלילים ידנית פופולארית בעיקר כתחביב בצרפת, ספרד, הולנד,בלגיה, אנגליה, גרמניה, קליפורניה, סרי לנקה, ועוד.  

 

 

 

מגדה עסיס

0523-787874

mmagdasis@yahoo.es

תאריך מאמר מקורי
7/5/2014
גלריית תמונות
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

מס' תגובות: 1

  • קיבוץ שדה נחמיה
    7/11/2019

    לאה

    קיבוץ שדה נחמיה

    מגדה העבודות שלך זה  פשוט מקסים . כל הכבוד ותמשיכי להראות לנו את היצירות ימקימים שלך.