מראה מקום 34 גלית שלח - 2010

 

28.3.2010

לכולם שלום

האביב כאן, שעון הקיץ בתוקף ועל כך מעידים הימים המתארכים ....

 

משוב על ממלאי תפקידי: חלקו השני של המשוב יצא לדרך. אמינות תוצאותיו של הסקר מתבססת על כמות משיבים רבה ככל הניתן, לכן חשוב שכל אחד ואחת ייקחו בו חלק.  נא מלאו את השאלונים שחולקו והחזירו אותם לתיבת הדואר היוצא שבפתח המזכירות. אנחנו נשלח תזכורות במהלך השבועיים הקרובים...


תקציב מוניציפאלי לשנת  2010: אסיפת האג"מ שהתקיימה לפני שבוע הוכיחה כי מדובר בקהילה רצינית ומעורבת שלמרות חילוקי דעות קיימים, יודעת לשמור על דיון פתוח ומכבד ומטרה משותפת - לקיים חברה שוויונית והוגנת כלפי כל חבריה.

האסיפה שהתחילה באווירה מתוחה וחשדנית, הסתיימה ברוח טובה.

המסקנה, תקשורת והידברות הן הדרך היחידה לגיבוש הסכמות והבנות.

עומק השותפות והמחויבות ההדדית, יקבלו את ביטויים דרך התקציב עליו נסכים, כלומר,

דרך ההחלטה אלו סעיפים ממומנים ע"י הכלל ואילו הופכים לנחלת המשתמשים בהם בלבד.

הושמעה ביקורת צודקת ולגיטימית על חריגה בתחומים מסוימים מתקציב 2009, אני רוצה בהזדמנות זו לומר משהו על עמידה בתקציב, כל מי שאי פעם ניהל עסק, פרויקט או אפילו ענף יחיד, יודע שלא את הכול ניתן לצפות מראש ולא תמיד הכול בשליטה, אמירות כגון:

"אם זה היה התקציב הפרטי שלכם לא הייתם מאפשרים גרעון" למרות פסקנותן, רחוקות מן המציאות. כולנו מנהלים את תקציב משק הבית הפרטי שלנו בו יש לנו שליטה מרבית על ההוצאות וכולנו יודעים שגם כאשר מדובר רק במשפחה שלנו, לא תמיד אנחנו מצליחים להתאזן, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בניהול תקציב קהילה.

תחת הכותרת "תקציב קהילה" פועלים עשרות-  מנהלים, שכירים, נותני שירותים וכד' המטפלים במכלול תחומים אותם הגדרנו כמשותפים. ככל שהתחומים רחבים יותר ומתופעלים ע"י גורמים רבים יותר, מידת השליטה נחלשת ומתרחב הפוטנציאל לפער בין התוכנית לביצוע.

דברי אלה אינם באים לבטל את הדרישה ההכרחית והצודקת לעמידה במסגרת התקציב או לגרוע מרמת האחריות והבנת המחויבות שיש לי ולוועד כלפי הקהילה אשר תקציבה מופקד בידנו,

הם באים רק ע"מ להסביר את הקושי בהשגת מטרה זו.


אילנה דקל - פרידה מגננת : לאחר שנים ארוכות של עבודה בקיבוץ, החליטה אילנה לסיים עבודתה אצלנו. אני רוצה להודות לאילנה בשם ההורים הילדים והקהילה, על שנים ארוכות של מסירות והשקעה, על הובלה דידקטית וניהול מקצועי של אחד התחומים החשובים ביותר.

רבים זכו ליהנות מכישוריה ועל כך מגיעה לה תודה גדולה ואיחולי הצלחה להמשך הדרך.

 

 חג פסח שמח

גלית

תאריך מאמר מקורי
28/3/2010
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!