מראה מקום 44 גלית שלח - 2010

8.8.2010

לבית שדה נחמיה שלום,


מועדון לחבר: המקום משנה פנים לאיטו בניצוחו של משה עמידור. מושקעים בו זמן, תשומת לב, הקפדה על ניקיון ותחזוקה שותפת. עם זאת, אנו עדים ל"כניסות" שלא באישור למקום, תוך גרימת נזק לצירי החלונות ו"ניקיון" המקרר מתכולתו. היות ואין לנו כוונה לעבור על כך לסדר היום, אני פונה ל"נכנסים" לחדול  ע"מ שלא נקלע למצבים לא נעימים.


פיקוח נחלים: בחודשי הקיץ הנושא בעוכרי כולנו, מדשאות הקיבוץ מוצפות בשוהים המשאירים אחריהם טינופת שאינה מתכלה, החניות מפוצצות ולעיתים, בשעות הבוקר המוקדמות, ניתן לפגוש בשב"ח מנער את שק השינה שלו. אנו פועלים לצמצום התופעה והקטנת המטרד, הן ע"י הצבת שומר בשער הישוב גם בשעות הבוקר והן ע"י קשר הדוק עם פקחי המועצה. שיתוף הפעולה עם המועצה חיוני להשגת ביטחון ניקיון ושקט עבור כולנו, התקשורת עימם מתבצע בדרכים שונות כמו גם דרך אריאלה סגל אשר קיבלה מהם מינוי לשמש בין השאר, כתובת לתושבי שדה-נחמיה בכל הקשור למתרחש על גדות הנחלים הנמצאים בתחומה. הכללים פשוטים ומפורטים בדף שהוציאה המועצה (מצ"ב מאחור). אני אתמקד רק בנושא אחד והוא עניין השינה על גדות הנחלים: אין חיה כזאת ! לא ניתן לעשות זאת ובוודאי שלא ניתן לאשר זאת לאחרים (אורחים חברים משפחה). תדע כל אם עבריה כי בעשותה כך, צפויים היא או שלוחיה לקנסות מפליגים אותם מחלקים בששון פקחי המועצה.


אי: מעניין לעניין באותו עניין, תקנון המסדיר את השימוש במקום אושר בקלפי. להזכירכם, כל שימוש במקום יעשה רק לאחר תאום עם יגאל צור (המפתח אצלו). זה המקום להוריד בפניו את הכובע על המוכנות וההתנדבות, להודות לו ולאחל לכולנו הנאה מפנינת הטבע שנפלה בחלקנו.

המשך שבוע נעים

גלית

 

אוגוסט  2010

 

 לחברי ותושבי הקיבוץ שלום רב,

 

לאור הרחבת פעילות מחלקת פיקוח נחלים בשנה האחרונה ופניות שאנו מקבלים מתושבים בקיבוץ ובאזור, ברצוננו להציג בפניכם את פעילות המחלקה ולהסביר את אופי הפעילות וכן את כללי ההתנהגות בנחלים.

כידוע לכולנו, נחלי מקורות הירדן והירדן הינם נכסי טבע ייחודים בארץ, שבשנים האחרונות חלה הרעה במצבם לאור שימושים רבים במים, בנחלים ובסביבה הקרובה אליהם. בעלי חיים נמצאים בסכנת הכחדה ומצב הצמחייה מתדרדר. אנחנו, כתושבי האזור וכאוהבי טבע מחויבים לשמור על הסביבה שבה אנחנו חיים.

לאורך השנים התרגלנו לכך שהנחלים פרוצים לכולם, מטיילים רבים נהגו להגיע לאזור ולהקים מחנות ולנפוש ליד המים ובשטחי החקלאות הסמוכים להם, להבעיר אש, לעשות קמפינג, להשאיר לכלוך ומבלי משים לפגוע באופן קשה בנחל ובסביבתו. כתושבים באזור סבלנו מתופעות אלו ואנחנו ממשיכים לסבול.

בפעילות המועצה ובתיאום עם מינהלת הנחלים, אנחנו מנסים למזער את הנזק שנגרם. לכן, לפני מספר שנים הוקמה מחלקת פיקוח הנחלים, שתפקידה לאכוף את חוק העזר לשמירת הסדר, הניקיון והבטיחות בנחלים ובסביבתם (כולל בטיילות). על פי החוק חל איסור מוחלט לשהות ולהחנות כלי רכב בשעות הלילה לאורך גדות הנחלים הזורמים באזור ובסביבתם.

בפניה זו, אנו מבקשים לסייע לנו בפעילות ולדווח לנו על מפגעים, שבהם אתם נתקלים ועל מטיילים ששוהים בקרבת הנחל בשעות אסורות ומייצרים מטרדי רעש, עשן ולכלוך. אנחנו מבקשים את עזרתכם גם בהסברה לכל המבקרים באזור ובעדכון מכרים שלכם שמגיעים לביקור.

מצורפים מספרי הטלפון האישיים שלנו, תוכלו לפנות אלינו בעת הצורך וכמובן, נענה על שאלות נוספות.

בברכה,

גבי חותם,    050-7574451

אייל ארצי,   054-7948792

אבי גור,       050-5470922

 

מחלקת רישוי ופיקוח, מ.א. הגליל העליון

 

תאריך מאמר מקורי
8/8/2010
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!