מראה מקום 64 גלית שלח - 2011
13.06.2011

שלום לכל בית שדה נחמיה.

מעט עדכונים בנושאים קטנים וגדולים,

 

בית כנסת- סיבוב חוזר: עוד לא נדמו הדי ההצבעה האחרונה וכבר הוגש לגביה ערעור. הערעור מבוסס על הנחה כי תוצאת ההצבעה אינה משקפת את רצון הציבור.  לטענת המערערים, נוצר עיוות בהצבעה היות ורבים חשבו כי די באמירת לא להקמת בית כנסת ולכן הסתפקו בהצבעת נגד אך לא טרחו לבחור חלופה המועדפת עליהם לאופיו.

בנוסף, חלק אחר בציבור, מעוניין כי המקלט, ישמש כבית כנסת זמני שבו ניתן יהיה להתפלל דרך קבע (לא רק בערב שישי), וכן לאפשר קיומם של בריתות וטקסים אחרים.

אסיפה נקבעה לתאריך 3/7 ובה נדרש לתת את הדעת פעם נוספת לנושא ולהביאו להכרעה בקלפי.

ולסיום בנושא, יש אלי לא מעט פניות לעשות שימוש במקלט כבר כעת לטקסים דתיים כאלה ואחרים, אני רוצה להדגיש כי המפתחות לגן עדן אינן שלי לתת, החלטת כולנו קבעה את שימושיו של המקום לעת הזו ועד שכולנו נחליט אחרת המקום ישמש לקבלות שבת בלבד.

 

הרחבה שלב ב': העבודות החלו! אתמול עלו הכלים על השטח והחלו בהכשרת התשתית. ראשון לכולם הוא סלילת כביש 14 המפורסם, זה המתחיל מול קיבוץ עמיר ומגיע ומתחבר לשדה נחמיה (ליד הלולים) והצפוי להפוך לכניסה הרשמית שלנו לאחר שמע"צ יסדירו את נושא הצומת. בהמשך יגודר ויופרד (לאורך כביש 13 העתידי) החלק הבנוי בהרחבה מן החלק הנבנה במטרה  לשמור על בטיחות הציבור במהלך כל הבניה. עבודות אלו צפויות להימשך בין 4 ל-6 חודשים ובתומם תחל בניית בתי המגורים.

אני מבקשת מכל הציבור לשמור על ערנות בתקופה זו למנוע ולהימנע מהסתובבות בשטח.

בכל סוגיה ביטחונית שמתעוררת יש לפנות לרוני משרדי, בכל סוגיה בטיחותית הקשורה עם העבודות בשטח, אמיל הוא הכתובת. תשתמשו בהם בלי בושה.

 

אזור פחי האשפה: ליד המרכולית הולך ומתעצב השינוי, הפחים כולם מוקמו מאחורי הקירות ועציצי הבטון הכבדים ששימשו פעמים רבות מעצור לאלה שהחניה גדולה עליהם, הונחו למרגלותיהם. צוות הנוי שוקד על הפרחת הקיר בעזרת אדניות והחדרת צבע לעציצים הגדולים. אני חוזרת ומזכירה כי המקום אסור לחניית רכבים וכי את הפסולת יש להפריד ולהניח בתוך המתקנים המיועדים לה, לא לידם. הבה נדאג כי חזית הישוב תייצג אותנו בניקיון לבלוב וסדר.

 

דואר וסביבותיו: מידי בוקר המקום נראה כאילו מטוסי חה"א פזרו בו התראות פינוי. הפח המוצב שם נעלם ותכולתו מפוזרת סביב. אנא, גלו מעט חסד ורחמים כלפי המרחב הציבורי.

 

משמשים: הבהוב קטן לזכר מסורת שנשתמרה מהקיבוץ הישן והטוב,

כתום ומתוק, מונח בשפע, טרי ורענן מידי בוקר בפתח המזכירות, להנאת הציבור, חינם אין כסף. בכל בית כבר יש לפחות ארבעה קילו ריבת משמש במקרר והתודה גדולה מגיעה  ליגאל צור, שטורח, מביא, מפנה ודואג לכלל כאילו כלום לא השתנה.

 

 

שבוע טוב

גלית      

תאריך מאמר מקורי
13/6/2010
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!