מראה מקום 68 גלית שלח - 2011
4.08.2011

 

לכל בית שדה נחמיה שלום

הימים ימי סוף הקיץ, ימים חמים, הבריכה בתפוסה מלאה ולמזלנו אפידמיית השלשולים וההקאות העונתית נהגה רחמנות עד כה.

כמה עדכונים -  חלקם חינוכיים, חלקם אקולוגיים וחלקם מתחום האמונה.........

 

הגיל הרך

אנחנו בפתחה של שנה חדשה, שנה בה נעשה שינוי בתפיסה החינוכית, אנחנו עוברים מניהול גני-החובה ע"פ חלוקה גילאית לניהולם כ "גנים מעורבים". כלומר, בכל אחד משני הגנים יהיו ילדים מגילאי 3-6. מדובר בשינוי מהותי שלווה ומלווה בלא מעט חששות וקשיים.

אני מקווה כי העבודה הרבה שהושקעה בהכנת השינוי ובליווי שלו תישא פרי וכולם – ילדים, הורים גננות וסייעות – כולם יחוו אותו כהצלחה.

עוד באותו עניין, בימים אלה מתבצעת עבודת שיפוץ אינטנסיבית בחלקו הצפוני של מה שהיה בעבר הבית-הסיעודי ע"מ שבראשון לספטמבר הוא יעמוד הכן לקליטת ילדי הגן.

השעות הארוכות, היסודיות והאחריות שאפיינו את הובלת המהלך הן כמובן תולדה ישירה של מי שעמדה בראשו – דנית. תקופה ארוכה נשאה דנית, חוץ מאשר את התינוק שבבטן (מזל-טוב להולדת רני) גם בקשיים לא מבוטלים והובילה שינוי, הובילה עשייה באופן הראוי להערכה.

כיד ימינה בתקופה ועכשיו בראש המערכת ניצבת יפית גבאי אשר מנצחת על יישום ההחלטות, משקיעה ימים כלילות בקשב, קידום והכנת המערכת כולה לשעת השין – 1/9/2011. בשם כולנו אני מודה לשתיכן מאד מאד ומאחל פתיחת שנה חלקה לכל הילדים, ההורים והצוותים.

 

הגיל הבלתי פורמאלי - קייטנה

צעירנו הבוגרים יותר והבוגרים פחות, מטופלים כבני מלכים במערכת אותה אנו מטפחים במשך שנים והפכה שם דבר. קייטנת הגיל הבלתי פורמאלי היא מענה ייחודי לצרכי הילדים והנוער כמו גם לצרכיהם ולזמנם של ההורים. ימות הקיץ הארוכים משופעים בתכנים והנאות אותן מספקת המערכת. הראיה לאיכותה היא בחירתם בה מידי יום, של למעלה מ- 95% מהילדים (והוריהם) .

מדובר בעבודה קשה ומתישה של צוותי המדריכים אשר במשך חודשיים רצופים אוכלים ונושמים את רווחת והנאת הילדים ומשקיעים ממיטב כוחם ומרצם ליצירת חופש מהנה.

על ההפקה כולה מנצחת אילנה עמידור - במרץ בלתי נלאה, נוכחות בכל פינה, שותפה לכל פעילות וכל העת מדבררת ומתקשרת את הנעשה - רק מחמאות ושבחים עומדים לזכותה.

 

ג'וקים – הגועל שהתפרץ מהביובים כפי שקורה אחת לשנה שנתיים טופל והודבר, את השאריות ניתן לראות מידי בוקר הפוכות על הגב, מפרפרות ברגליים. היתושים רוססו והזבובים מאותגרים תדיר באמצעות מלכודות שמפוזרות ברחבי הישוב.

 

בית כנסת – למרות שהסערה שכחה הנושא לא נשכח. צוות מתנדב, בראשותו של יואב, פועל לקידומו באמצעות הכנת תקנון. יואב ידאג לעדכן את הציבור באשר ללוחות הזמנים ולתכנים. ההחלטות כמובן יתקבלו בקלפי.

                                                                                                                       

 

גלית      


תאריך מאמר מקורי
4/8/2011
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!