משולחן החינוך הבלתי פורמאלי - נובמבר 2014

23.11.2014

להורים שלום,

ראש השנה וסוכות כבר עברו ולפנינו ימי החורף...

"זרם קולח גשם ברכה,  נח השדה וַינשום לִרְווחה" (לאה גולדברג)


אז מה היה לנו:

בחודש האחרון בתי הילדים נהנו מהצגות במסגרת פעילות מועצה - יום הדיאלוג לזכרו של יצחק רבין.

ילדי א'-ב' צפו בהצגה "נובח על הירח", ילדי ג'-ד' צפו ב"סוד הגן הנעלם", ילדי ה'-ח' צפו ב"שבלול" הייתה השתתפות יפה ונראה כי הילדים נהנו מאוד.

 

הנעורים יצאו החודש למסע כנס י"א, בקרוב יצאו שכבת י"ב לכנס ירוחם (לשעבר ניצנה), נפתח פרויקט "בעד עצמי" לבנות ט'-י"א בחסות לימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי. נוסף על כך, בשעה טובה נפתחה שנת המצווה של כיתה ז', הנקראים קבוצת "שיפקה", אירוע הפתיחה התקיים בנחל שניר, בני המצווה פתחו בטיול מאותגר משימות, שבסופו חתמו על אמנה וקיבלו חולצות עם סמל הקבוצה, מעמד שלווה בממטר סוכריות. ההורים פינקו בשלל מאכלים נהדרים. היה מרגש מאוד. תודה למדריכות טליה ואיילה על ההשקעה והמחשבה וכמובן תודה גדולה להורים, שהיו אחראים על הפקת משימת הפתיחה. האירוע היה מוצלח ביותר ואפילו מזג האוויר עמד לצדנו.


מלבד אירועים אלו אני שמחה לעדכן כי סיימנו את הצטיידותו של בית הילדים תלתן, בית הילדים החדש שנפתח השנה לטובת ילדי כיתה א'. הבית מצויד בשלל משחקים ומתקני ספורט כגון: קוביות נבובות, מתקן כדורסל, שק אגרוף, בית משחק גדול, נדנדות רכות, צלחת שיווי משקל, פינת נגרות, ארגז חול שיכנס לתפקידו בקרוב ועוד פריטים לנוחות והנאת הילדים.


כמובן שלא שכחנו את שאר בתי הילדים התחלנו לחדש ולרענן משחקים בכל בתי הילדים, דולב קיבלו שולחן הוקי חדש, בצופית קיבלו שולחן הוקי ומתקן כדורסל חדש ובנעורים קיבלו כדורגל שולחני. המלאכה עוד רבה ולקראת ימי החורף הקרים נצייד ונחדש את הבתים במשחקי שולחן ומשחקי ספורט להנאתם של הילדים.


בדולב מתכוננים לשיפוץ של פינת המדורה והטאבון. בצופית מבנה הארנבות הוסב לבית טבע ואנו מתעתדים להכניס בו שתילים ולהפכו לחממה, כמו כן, אנו רוצים לבנות פינת טאבון חדשה ופסל סביבתי ליד ספסל הבוץ, הילדים מאוד מתרגשים ומצפים לכך, חלקם כבר החלו לטפח את בית הטבע, נשמח מאוד לשיתוף פעולה עם ההורים בבניית הפרויקטים הללו. נוסף על כך, אנו רוצים לשדרג את שאר החצרות של בתי הילדים לטפח גינה פורחת, נשמח מאוד לקבל ייחורים של שתילים, צמחי תבלין, פקעות או כל דבר שעולה על רוחכם. אנו פתוחים להצעות לפעילויות משותפות עם ההורים ומקווים לשיתוף פעולה.

אני מבקשת להודות לזיו שלזינגר שאירגן טיול למטע הקיווי עבור תלתן, תודה על היוזמה הנהדרת הילדים והמדריכות נהנו מאוד. כמו כן, תודה רבה  למשפחות שמסרו לנו ציוד לבתי הילדים.


ולסיכום, כבר עכשיו מריחים סופגניות בכל קונדיטוריה ... בימים אלו אנחנו עמלים על התכניות לחופש חנוכה. השנה חופש התקצר לשלושה ימי חופשת בית ספר, ויחוג בתאריכים 21-23/12.  בקרוב נפרסם את התוכנית לחופשה.

שיהיה לכולנו חורף קל, בתקווה להרבה גשמי ברכה,


שלכם צוות המדריכים ואדוה

תאריך מאמר מקורי
3/12/2014
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!