מוזיאון הצריף הירוק - משהלה אנוליק - עלי גדה 1

מוזיאון הצריף הירוק
"הי, כזה בדיוק היה אצלנו בבית..."

לפני כארבע שנים נפתח בשדה נחמיה מוזיאון הצריף הירוק. הצריף שימש בתחילתו כבית ילדים, ובשנים מאוחרות יותר היה כאן מחסן תחפושות וחדר מוזיקה. המבנה עבר שיפוץ יסודי, במהלכו הוחלף הגג, נקבעו יסודות תמיכה מסביבו וקירותיו רבות השנים, נצבעו בירוק, כי כך נקרא המקום...הצריף הירוק. מעטים הקיבוצים בארץ שהסכימו לשפץ מבנה מקומי כזה או אחר, על מנת לשמר ולהנציח לדורות הבאים. כאן החליטו, ביצעו, ועשו את זה בגדול ובצניעות. על כך יעידו רבים ממבקרי המקום שהיו כאן בשנים האחרונות.

 

מי שרוצה להכיר את ההיסטוריה של שדה נחמיה, כנראה זה המקום. בתמונות, במילים ובעיקר במאות הפריטים והחפצים הנמצאים בצריף כדיירים של קבע. חלקם יעלו חיוכים ויש שיגידו "הי, כזה בדיוק היה אצלנו בבית..."הרבה אוויר של נוסטלגיה תמצאו כאן והרבה אווירה של פעם...ניסינו להנציח ולעצב את המקום, כדי להזכיר למבקרים נשכחות, כדי לכבד את מקימי ו-וותיקי הקיבוץ שהקימו כאן ישוב לתפארת הגליל. כדי ללמוד קצת על העבר המקומי ועל איך הכל החל...

כל מחזורי הקיבוץ נמצאים כאן, הסנדלרייה של רותקו, תקליטים, כלי מלאכה, כלי מטבח ומי שמגיע בתיאום, מתכבד בקפה ישר מהפטילייה... כבר אמרנו, ממש  כמו פעם.

הפתיליה

המוזיאון הוא בעצם אוסף/תערוכה המשתנה מדי פעם. מוסיפים, מחליפים, משנים...

אפשר לעשות בצריף חידון על הקיבוץ, בצירוף עם מבני השימור המשולטים, אירועי יומולדת עגול כמו 70 ו- 80 ועד  120... וסתם לבקר אם רציתם...רק בתיאום.

זה גם המקום לומר תודה גדולה למגדה, האחראית על הארכיון, שתומכת ועוזרת בכל.

  משהלה - נייד לתיאום ביקור: 052-3217622

תאריך מאמר מקורי
13/1/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!