מעצבים קהילה - גדעון שלח - עלי גדה 1

צוות התהליך החברתי פועל כבר למעלה משלש שנים. בצוות חברים מהקיבוץ ומההרחבה הקהילתית.
במהלך השנים חלו שינויים בהרכב הצוות. צוות תשע"ה התכנס לאחר פגרה ממושכת אליה יצא עם השלמת מפגשי ההיכרות "סיגל-גל". זוכרים? ולאחר אירוע הסיום בו השתתפו רבים מחברי הקהילה. עבודת הצוות, מודל תשע"ה, הניבה תוצרים. חלקם נחשפו לקהילה כולה (אירועי חג החנוכה בניצוחה של סיוון סעדיה מזרחי רכזת התרבות החדשה, המבטיחה), אך גם כאלו, חשובים לא פחות, השומרים, לפי שעה, על פרופיל נמוך. בגיליון הראשון של "עלי גדה" (אף הוא תוצר של עבודת הצוות החברתי), מסופר על הגדרת חזון לחינוך בשדה נחמיה (בכיכובה של שרית אלימלך המשתחררת משירות ממושך בצה"ל), וכן על פעילות וועדת הקליטה החדשה
(בהובלת ורה מיכאלביץ'). חברים מצוות התהליך החברתי שותפים לדיוני הועדות שנזכרו לעיל. עבודת הצוות זוכה לסיוע בדמות מלווה מקצועית מטעם מ.א. הגליל העליון. בשנים הראשונות לפעילות הצוות הייתה זו סיגל גלבוע (חברת עין זיון), שהנחתה את עבודת הצוות במסירות אין קץ. היום עושה במלאכה רוני היינבך (תושבת ההרחבה מקיבוץ שמיר), אף היא בדבקות ואכפתיות החורגים משעות עבודה משרדית.


בהמשך דרכו ידון הצוות בהגדרת חזון לקהילה המתגבשת בשדה נחמיה. הנושא הוא כבד משקל אך חברי הצוות דבקים במשימה וברעיון כי נכון יהיה לאחוז את השור בקרניו ולהוליכו בדרך בה נבחר.  מכאן שלוחה תודתי לחברי  הצוות הרואים במלאכתם שליחות ועושים אותה בהתנדבות !


גדעון שלח, רכז הצוות
תאריך מאמר מקורי
14/1/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!