מהנעשה בבלתי פורמאלי - אפריל 2015

להורים שלום,

19.4.2015


"זרעי קיץ באים בנחיריים
ורומזים איזה קיץ
הולך להיות.." (מאיר אריאל)

 

חודשי מרץ אפריל העשייה אצלנו הייתה מרובה ועמוסה ויש עוד לפנינו...

בחודש מרץ חגגנו את פורים, הנעורים נסעו למסיבת פורים כיפית בברעם. בתי הילדים תלתן וצופית נהנו מפעילויות מגוונות עמית הליצן הצחיק הפעיל ופינק. הילדים רקדו, ענו על חידות ונהנו פעילות מגבשת.

כל בתי הילדים הכינו יחד עם המדריכים בובות ענק לתהלוכת העדלאידע של הקיבוץ. הייתה גאוות יחדיה כאשר הבובות הופיעו בתהלוכה. תלתן הכינו את קופיקו, צופית הכינו ANGRY BIRD ענק ודולב הכינו חנון ענק שייצג אותם גם ביום שישי בעדלאידע של ק"ש כל ילדי דולב נסעו לתהלוכה מחופשים ליפה והחנון  ונהנו מהופעה של גאליס המפורסמים. כל הכבוד למדריכים ולילדים על המייצגים המרשימים.

לסיום החג הגיעו התלתנים ביום שישי למועדון החבר שרו ורקדו לקבוצת גיל הזהב שלנו ובסוף התכבדו בכיבוד מפנק שהכינו להם, תודה לחנה נחשוני על שיתוף הפעולה עם מועדון גיל הזהב.

 

שיא פעילות הפורימית היה שוק פורים שעמלנו עליו ימים רבים לפני, כמובן בעזרתם של הנעורים המדהימים שעזרו לבנות את התחנות והפעילו אותן. בתי הילדים היו מקושטים להפליא והילדים רקדו ריקודי שורות, שיחקו, התאפרו אכלו ועברו בכל התחנות המושקעות. תודה למדריכים ולבני הנעורים על שעות רבות של חשיבה והכנה לטובת שוק פורים. התוצאות היו מעל לכל הציפיות !!!

 

בין פורים לפסח למדנו על דמוקרטיה ובחירות והתנדבנו לצבוע ולעזור בכלביית שדה נחמיה ביום המעשים הטובים, עוד לא חזרנו לשגרה  וכבר התחילה לה חופשת פסח. בני הנעורים נסעו לאילת טיול שהפך למסורת. היה טיול מגבש ביותר, הילדים היו מדהימים וקשובים למדריכים-כל הכבוד. באילת נהנו הנעורים ממגוון פעילויות, השיא היה בפעילות מתחם 94 TOP פעילות אתגרית שכללה קירות טיפוס, פארק חבלים ועוד. בהמשך החופש יצאו הנעורים לטורניר פיינטבול, טיול פסח המסורתי – טיול אופניים לינה בשטח על האש וסנפלינג, בהמשך נסעו לחיפה לפעילות מסורתית KKK  - קניון, קולנוע, קרטינג. שאר בתי הילדים היו עסוקים בפעילויות בבתי הילדים, בטיולים ופיקניקים. דולב יצאו למחנה צופי, צעדת דישון שכללה הופעה של רוני סופרסטאר, טיול ופיקניק בנחל שניר פעילות אתגרית באי וגם נהנו ממסורת KK – קניון וקולנוע. בצופית ובתלתן יצאו לחגיגות האביב באיילת השחר שם נערכו תחנות ODT אתגריות, מופע אקרובלאנס, פינות תיפוף, פינות יצירות מהטבע ועוד. בהמשך יצאו גם לטיול ופיקניק בנחל שניר היה ממש כיף. נהנינו מיום חם והילדים השתכשכו בבריכות המים הקרות, שיחקו וערכו פיקניק בשמורה. בהמשך השבוע בילו וקפצו על מתנפחים וגם ביקרו בצריף הירוק, תודה למוישלה אנוליק על ההדרכה והפעילות הנעימה במוזיאון הצריף.

צופית יצאו לפעילות אתגרית בסאסא – "אתגר בהר", פארק חבלים אתגרי, טיפסו על סולם בגובה 50 מטרים ירדו באומגה 75 מטרים. קבוצה של בנות אמיצות במיוחד ביצעו את הקטע הקשה ביותר במסלול החבלים הגבוה שנמצא בין צמרות העצים. כל הכבוד לבנות הקרביות של צופית.

במשך החג כל בתי הילדים יצאו לטיולים באי והכינו מצות על הטאבון, בצופית הספיקו ליהנות מיום מים, בריכות ומשטח החלקה ענק מניילון ביום החם ביותר בחופשה.

בתלתן ערכו סדר פסח מושקע, הכינו אגדות אישיות בנו טאבון מלבני בוץ והיו פעילים מאוד בשלל התוכניות שהכינו להן המדריכות.

עברו עלינו ימים חמים ונעימים ומזג האוויר היה לצדנו, הגשם חתם את החופשה הנהדרת שעברה עלינו. תודה רבה למדריכים על העבודה המאומצת, ההשקעה, הסבלנות, הייתה חופשה מוצלחת ביותר בזכותכם!!!.

אנו עומדים בפתחו של הקיץ וכבר עמלים על התוכניות לחופש הגדול, בקרוב נפתח את ההרשמה לקייטנה. ברגע שמשרד החינוך החדש יתמנה נוכל לדעת בבירור אם קייטנת החופש הגדול של בית הספר נפתחת, נעדכן ברגע שיהיו תשובות ברורות.

 

עדכונים נוספים:

מנהלת החינוך הגיל הרך, גלי פרוכטמן סיליס ואנוכי מבקשות להקים ועדת חינוך ציבורית-קהילתית שתדון ותקדם נושאים חשובים בחינוך שדה נחמיה, ברוח הקהילה המתחדשת. על הועדה להיות מורכבת מנציגי כלל חברי הקהילה, בואו להשפיע. הרשמה באמצעות מנהלות החינוך.

 

בהזדמנות זו אבקש להודות לכל מי שתרם ותורם לבתי הילדים אנו מעריכים את התרומות ונהנים מכל מה שקיבלנו... "לאחד אין בו שימוש לאחר הוא אוצר".

 

להנאתכם תמונות מפורים ופסח...

שבוע טוב וחמים,

אדוה ריבר

תאריך מאמר מקורי
29/4/2015
גלריית תמונות מספרות
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!