מראה מקום - דף מידע 6 מדנה יוסף


‏05 אפריל 2015

לחברים שלום,

 

לקראת אסיפה ב 12.4.15  –  שני נושאים על סדר יומנו ביום ראשון:

בחירת יו"ר -  לאחר סיום קדנציה של שלוש שנים, ובהתאם להגדרות התפקידים שאישרנו בדצמבר האחרון, ייבחר בשבוע הבא יו"ר לאגש"ח (לקדנציה בת 4 שנים).

שני חברים הציגו מועמדות : איציק איתני (יו"ר מכהן), ודודו תבור – נאחל לשניהם בהצלחה.

היקף משרה אחות מרפאה – במרפאת שדה נחמיה רשומים 470 מטופלים מקרב חברי הקיבוץ ותושביו. היקף המשרה המתוקצב מטעם שירותי בריאות כללית הוא 65% . בפועל המרפאה עובדת 5 ימים בשבוע כאשר האחות עובדת משרה מלאה ועוד שעות נוספות. עם סיום תפקידה של מיכל האחות אשר התלוננה על עומס רב, ובהמשך לפנייה של חברים באשר לזמינות המרפאה קיימנו דיון בנושא בצוות רווחה. הצוות מצא לנכון לתגבר את המרפאה באחות נוספת בהיקף של חצי משרה והעביר המלצתו להנהלת קהילה. המשמעות התקציבית של הגדלת היקף המשרה הוא תוספת של כ 60,000 ₪ בשנה מתקציב הקהילה, אציין כי האגש"ח נושא לבדו בכל עלות שהיא מעבר להשתתפות קופת חולים כללית.

הנהלת הקהילה חצויה בעמדותיה בנושא ומבקשת להעביר ההחלטה לציבור.

 החלופות העומדות בפנינו:

 א. להשאיר המצב כפי שהוא -  המשמעות היא עומס רב על האחות ויכולת מוגבלת לבצע  

      את מכלול המטלות.

ב. להגדיל את היקף המשרה למשרה וחצי המתחלקת בין שתי אחיות – נידרש לשאת 

    בעול התקציבי הנוסף עד שנגיע ל - 500 מטופלים רשומים במרפאה (מעל 500 מטופלים רשומים 

    הכללית מעלה את התקן למשרה מלאה).

 

טיפול בחצרות פרטיות  – עם בוא האביב משקיע צוות הנוי מרצו בכיסוח דשאים וטיפול באזורים ציבוריים. חלק מהחזות הכללית של הקיבוץ הן גם החצרות הפרטיות , אבקש מהחברים ובעלי הדירות לטפל בחצר ביתם (גיזום, כיסוח ואיסוף אשפה), לטובת השכנים ולטובת הכלל. כמו כן אם קיימים אזורים ציבוריים שאינם מטופלים אנא הביאו לידיעתי.

 

קליטת בנים ללא חברות –  בשבוע שעבר קיימנו מפגש עם הבנים שנרשמו לקליטה ללא חברות לשלב הראשון (שכונת המתנדבים), המפגש היה מרגש ובסופו, בשעה טובה נמסרו לבנים החוזים והם הופנו לחתימה אצל עורך הדין. אאחל בהצלחה לכל הבנים בתהליך בניית ביתם, וברוכים השבים.

 


 

דיווח חברים לגורמי חוץ – לאחרונה מספר הולך וגדל של חברי קיבוץ, נדרשים להגיש הצהרה לגורמי חוץ, ובה דיווח על הכנסותיהם ועל נכסים שברשותם. מניסיונם של רואי החשבון בברית פיקוח, לאור הייחודיות בדיווח הכנסות השוטפות של חברי קיבוץ במסגרת דוח המס של הקיבוץ, הטיפול בחבר הקיבוץ עשוי להיות שונה מטיפול באזרח שאינו חבר קיבוץ.

לאור האמור מומלץ לפנות לרו"ח דב קלט מברית פיקוח  052-5523296 / dov@mbtcpa.co.il  -  להתייעצות בטרם מסירת מידע לגורמי חוץ.

 

דנה יוסף

מנהלת הקהילה

 

בכל שאלה ניתן לפנות אליי בטלפון 050-3350450, במייל danay@huliot.co.il    או בתאום פגישה.

תאריך מאמר מקורי
29/4/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!