דבר העורכת - אביבית בונצל - עלי גדה 2 (פורים 2015)

חלפו חודשיים מאז צאת גיליונו הראשון של העלון. היו אלו חודשיים רווים בהתרחשויות. בפן הקהילתי, עשייה תרבותית מרעננת בארוע טו' בשבט ייחודי. בפן המדיני אנו נמצאים בעיצומה של תקופת בחירות מסקרנת וגורלית (או שלא...). ובנוסף לראשונה מזה 23 שנים, מן השמיים ירדו עלינו פתיתי שלג גדולים ורכים והלבישו את שדה נחמיה בלבן. ובמהלך כל אלו עמלנו עבורכם למען צאתו של גיליון נוסף של "עלי גדה". בעלון זה בחרנו לתת במה לעסקים וליוזמויות השונות בקהילה במטרה לחשוף ולהנגיש עבורכם את השרותים המוצעים בשדה נחמיה. וכמובן לקדם באהבה את עסקיהם של החברים בקהילה.

אולי כהרמה להנחתה אשתף אתכם כי לאחר פרסומו של הגיליון הראשון (שעסק רבות בנושא בית הכנסת), הגיעו אלי הדים שונים המאוכזבים משמו הנבחר של העלון (אחד מהם מוצג במדור "פורקן לחץ" בגיליון הנוכחי). מצד אחד מצער לשמוע ואף צובט בלב שקיימת ביקורת שלילית (כן.. גם אם רק על שם העלון ולא על המפעל עצמו). קשה היה לי לשמוע שלא כולם מרוצים ובעיקר יש לציין כי מדובר בותיקי הקיבוץ שחשים ככל הנראה ניתוק בין העבר להווה והצביעו על שם העלון כביטוי לתופעה רחבה יותר שהם חשים. אך מהצד השני הדבר משמח מאוד כי הרי זו בדיוק מטרת העלון שלנו, לחבר ולאחד את הקהילה הגדולה שאנחנו, או מפי הותיקים הקהילה הגדולה שהפכנו להיות. בואו נזכור שהשיח והשיתוף מאפשרים לנו להכיר, ללמוד ולגבש לעצמנו זהות קהילתית חדשה. אז תמשיכו להגיב, לדבר ולהקשיב. ואין הזדמנות טובה יותר מזו לומר לכולכם, מרוצים או לא מהשם הנבחר לעלון או מתכניו, אתם הרבה יותר ממוזמנים להצטרף לצוות העלון שמונה שני אנשים בלבד (גדעון שלח ואנוכי), כדי להיות מעורבים, להשפיע ולעזור להחזיק את פרויקט העלון.

אז לאחר שסיכמתי את שהיה ופיללתי לעתיד לבוא, רגע אחד של שהייה בהווה. פורים ממש כאן וזו הזדמנות לאחל לכל משפחת שדה נחמיה, חג פורים שמח ומבדח. שנדע תמיד לצחוק על עצמינו ונזכור שממש כמו בסיפור המגילה, אל לנו לומר נואש, תמיד יש תקווה לעשות מהפך! (בקהילה..)

תאריך מאמר מקורי
1/6/2015
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!