יעקוב אלבז - צלם - עלי גדה 2 (פורים 2015)

יעקב נולד בשנת 1943 לערך במקנס, מרוקו .הוא עלה עם משפחתו, שמנתה 14 נפשות לישראל בשנת  .1953  זמן קצר לאחר מכןהגיע עם אחיו שלמה לקיבוץ שדה נחמיה במסגרת "חברת נוער" שם גדל והתחנך עד לגיוסו. הקיבוץ הכשיר את הנערים והנערות בעיקרלעבודת הארץ ויעקב ,שסבל מלקות למידה ובעיות קשב וריכוז, העביר את רוב זמנו מחוץ לכתלי בית הספר .יעקב מעולם לא סיים ביתספר יסודי. לאחר שירות צבאי בגדוד 50 של הנח"ל חזר לקיבוץ ועבד כחקלאי וכנהג ב"קואופרטיב גליל עליון." בהמשך לקח חלק במחזורהראשון שהקים את היאחזות "כורזים", שלימים הפכה למושב אלמגור.

בגיל 20 קנה יעקב את המצלמה הראשונה שלו, בחורף 1963 הופיע לראשונה צילום שצילם על עמוד השער במוסף סוף השבוע שלהעיתון "ידיעות אחרונות" כך החלה הקריירה המקצועית שלו בתחום הצילום.

בשנת 1972 טס לבדו לטורונטו, קנדה, ועבד כצלם בעיתון "Canadian Jewish news" ובשנת1973  זכה בפרס ראשון בתחרותצילום קנדית בנושא ישראל. בתקופה זו החל לעסוק במסחר אמנות ובהפקת הדפסות לאמנים, ופתח בטורונטו את הגלריה הראשונהשלו.הדבר עצר את קריירת הצילום שלו ובמשך כמעט 20 שנים לא צילם. מספר שנים לאחר מכן פתח גלריה נוספת ברובע הסוהובמנהטן, ניו יורק, שם פעל עד שנת  .2008

יעקב מעולם לא למד צילום או אמנות וכל חייו המקצועיים הובלו על ידי תחושות בטן בלבד .העיסוק באמנות מהווה עבורו בראש ובראשונהדרך חיים, ולא "עבודה "והוא עוסק בתחום מתוך אהבה גדולה לאמנות ולאנשים שעוסקים בכך. אך יחד עם זאת, יעקב תמיד שואף לאיזוןבין האספקטים האמנותיים לאלו המסחריים, ורואה ערך רב במכירת האמנות ולא רק בהצגתה, שכן הדבר משקף את האיזון שקיים בחייםעצמם. החל משנות השישים ועד היום ,יעקב מצלם ומתעד את הסובב אותו, ברחובות ניו יורק ובביקורים בארץ . עדשת המצלמה מהווהעבורו גשר ובאמצעותה הוא מתקשר עם העולם שסובב אותו, יוצר חיבורים עם אנשים שלימים הופכים ללקוחות ולחברים.

"הרחוב הוא הסטודיו שלי, בני האדם הם הצבעים, והמצלמה היא המכחול שלי".


התיאור הביאוגרפי והתמונות המצורפות  מהאתר של יעקוב אלבז:

http://www.jacobelbaz.com


כתבה שפורסמה בעלי גדה 2 - פורים 2015תאריך מאמר מקורי
2/6/2015
גלריית תמונות מספרות
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!