מהנעשה בחינוך הבלתי פורמאלי - קיץ 2015

מתחם מרכז ההדרכה בדפנה

"קיץ...קיץ
בין קרניים...בין קרניים

שתו עוד מים...שתו עוד מים
אין גזוז...אין גזוז
שימו שמן...שימו מים
לא שימו שמן...שימו מים
שימו כובע על הראש" ).יגאל בשן )


הימים התארכו, חם ולח וחופשת הקיץ התחילה במרץ,

אנו מפעילים שלוש קייטנות המוכרות על ידי משרד החינוך: קייטנת פנאן בתלתן, קייטנת צופית אימפריה, בנחל באוויר וביבשה קייטנת דו-( לכיתות א'-ב' הקייטנה במתכונת קייטנה משלימה לבית הספר עד לתאריך 21/07/15 ולאחר מכן מצטרפים לקייטנה מלאה בקיבוץ )


הילדים נהנים מבילוי שבועי בבריכה, פעילויות חוץ טיולים והפעלות לפחות פעמיים בשבוע. בשלושת השבועות הראשונים שמנו דגש על פעילויות חוץ של כיתות ג' יחד עם הדולבים, כדי שיתוודעו אחד לשני לקראת המעבר בשנה הבאה.

הפעילות הראשונה הייתה במסיבת פתיחת הקיץ בבריכה עם משחקי מים מפעילת היפ הופ  והרבה כיף בהמשך נסעו לחורשת טל, במסורת ה- KK צפו בסרט ונהנו יחד בקניון לב המפרץ וכמובן כל הקייטנות יצאו יחד ללונה גל פעילות שיא של המועצה, היה רטוב ומהנה ביותר, תודה לכל ההורים המלווים שהצטרפו.

בהמשך צפויים לכולם עוד המון פעילויות כגון: טיול בתל דן, אתגר בהר, לונה פארק, מחנה צופי, יום שוקולד במפעל שוקולד,  ODT איירסופט, D&D מבוכים ודרקונים, קרקס חקלאי, "עושים סרט בדולב", בלגאן ביגור, דבורת התבור, טיול ג'יפים לכיתות ג', דרך החלב, אגם יראון, קרקס לוקו ועוד שלל פעילויות בבתי הילדים.


טיול לילה לקרן עין גב (סוסיתא)

לנעורים גם חופש מלא פעילויות: המירוץ לעליון, הרפסודיה של התק"צ בכנרת, מחנה צופי-נעורים, לילה לבן בת"א, KKK, גליל פרידום-כל יום ד' ג'אם סשיין וכיבוד, לונה פארק לצעירה, טיול לילה בקרן עין גב, טיול אופניים, מונית הכסף, קייאקים, הישרדות באי, חוף צמח, אירוח במעגן מיכאל ועוד המון פעילויות בנעורים ופעילויות תת אזור בחסות מדריכי הנעורים של גליל עליון.

תודה גדולה למדריכי היסודי ומדריכי הנעורים על העבודה המאומצת, ההשקעה בשעות רבות לבניית החופשה ותוכניות הקייטנה, בזכותכם זה אפשרי !!!


חידודים נוספים:

הקיץ מביא עמו תחושת חופש, שחרור והרבה פעילויות מהנות. עם זאת, חשוב שנזכיר לילדים את כללי ההתנהגות בבתי הילדים,  גם בחופש יש להקפיד להקשיב למדריכים, לנהוג בנימוס ולכבד את החברים וכמובן שיהיו "חכמים בשמש" ( מים, כובע וקרם הגנה ).בהזדמנות זו אבקש להודות לכל מי שתרם ותורם לבתי הילדים: גלעד אהרונסון שמספק לנו באהבה ונדיבות רבה מאפים,  דפנה דויטש שתרמה מדיח לצופית, הדס גולן שתרמה מכונת אספרסו ואופה לחם חדשים לבתי הילדים, מיטל אזרד שתמיד מציידת את תלתן במשחקים, כמובן ליגאל צור שתמיד פנוי עבורנו אם אנו מעריכים את התרומות ונהנים מכל מה שקיבלנו... "לאחד אין בו שימוש לאחר הוא אוצר".ולסיום, אני מבקשת להודות למשה אוחנה שמלווה את החינוך ונרתם לעזרתנו בכל בקשה, שאלה ובעיה תודה גדולה על התמיכה והיותך שם בשבילנו, בכל עת התפנית בזמנך הפרטי כדי להושיט יד ולעזור, תודה רבה. 


שבוע טוב וקריר במזגן

אדווה ריבר

תאריך מאמר מקורי
22/7/2015
גלריית תמונות מספרות
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

מס' תגובות: 2

 • בהצלחה וכל טוב
  31/7/2015

  מיכל

  בהצלחה וכל טוב

  כל הכבוד לאדווה על עבודה חינוכית עם נשמה ואכפתיות לרווחת הילדים והנוער

 • בהצלחה וכל טוב
  31/7/2015

  מיכל

  בהצלחה וכל טוב

  כל הכבוד לאדווה על עבודה חינוכית עם נשמה ואכפתיות לרווחת הילדים והנוער