ספר פרוטוקולים 1961 (מרץ - דצמבר חסר)
מוזכרים בשמותיהם:

אבי (אוסטרר), אהרון בן דרור, אליעזר כהן (לודי), אריה גל, בלהה כהן, דן הורנסקי, זאב ברגר (זאבקו), זאב שהם, חיים אדן, חנן נויוירט, יהודה קידר, יהודית א (אוסטרר), יוסף יעקובוביץ' (מזכיר), מנחם מנצ'ר (גזבר), מרדכי לוונו, משה ארד, נעים דאי, ראובן קליפא, ראובן רוזן, רפי וינמן, שלמה קוגל - (מרכז משק), שמואל ב.א., שפרה ברומט


שיחה כללית. 7.1.1961. 56 משתתפים.

 1. קליטת עליה מאלג'יר. הוחלט להודיע לראובן קליפא שאנו רוצים בקליטת 8-10 משפחות יותר צעירות (עד גיל 35).
 2. דו"ח יוסף י. (יעקובוביץ) - מזכיר. מוסר על ישיבת מטוויה. עלינו עוד להשלים את התשלום עד 42.000 ל"י (20000 כבר הכנסנו). ישנה הצעה להגדיל עד 20000 פלחים, בהתאם לאווירה בשיחה הוטל על יוסף לבדוק את האפשרות להסתלק מהשותפות.- קשיי מימון להרחבת "עלה". הוחלט. הוחלט על הרחבת "פרי גל" עד 3000 טון.
 3. דו"ח שלמה (קוגל) - מרכז משק. מודיע על השגחה על הכבישים. מציע לרכוש משאבה ניידת, והוחלט על כך. גם השנה נמכור את הנשר לכינרת לפי התנאים של אשתקד, והמחיר ייקבע בעונה. מעלה בעיית העברת שתי המקצרות ל"עלה". בגלל העדרו של ראובן רוזן מהשיחה נדחה הסעיף הזה לשבוע הבא.
 4. דו"ח מנחם (מנצ'ר) - גזבר. מודיע שזאב שהם יעבוד כנראה בתור קצין תרבות בנח"ל. בלהה (כהן) תתחיל בעוד חודש ימים לעבוד בוועדת המטבחים. דחינו שחרורו של אבי (אוסטרר) לתנועה. דחינו בהתאם לרצונו של יהודה קידר להכשיר אותו להוראה בבית החינוך המשותף. בהתאם לפניית המועצה, המזכירות מציעה להצטרף ל"פרי הגליל". ברוב קולות הוחלט על כך בחיוב.

 

שיחה כללית. 14.1.1961. 41 משתתפים.

 1. הוצעה ו.מינויים להרכב המזכירות. יוסף י (יעקובוביץ). שלמה (קוגל) מנחם (מנצ'ר). אליעזר כהן (לודי). מרדכי ל. זאבקו (ברגר). דן הורנסקי.. הוחלט בחיוב.
 2. הרכב ו. משק. שלמה (קוגל) אריה גל. חיים אדן. רפי ו. שמואל ב.א. משה ארד. אהרון ב.ד. נעים. חנן נ. צבי נ (נעם). ראובן ר (רוזן - רוזנשטוק). איש מוסך.
 3. מכירת 2 מקצרות ל"עלה". אחרי ויכוח ממושך הוחלט ברוב גדול להציע בהנהלת "עלה", שאנו בעד ריכוז הכלים בתוך "עלה" ובעקבות זה אנו מציעים ל"עלה" כבר עכשיו לרכוש את המקצרות שלנו.

 

שיחה כללית. 21.1.1961. 36 משתתפים.

הוחלט לקבל את תכנית ההשקעות שהוצעה ע"י המזכירות (סך 478.950 ל"י. מימון 58000 ל"י, מימון עצמי 420.950 ל"י) בצירוף 8000 ל"י עבור קירור בחדר האוכל, בתנאי שיוסף י (יעקובוביץ) לא יערער על כך.

 

שיחה כללית. 4.2.1961. 46 משתתפים.

 1. שאילתת אריה גל על הספקת הסוכר ע"י שיפרה הועברה למזכירות.
 2. דו"ח מנחם (מנצ'ר) - גזבר. בעיית הקרקע. דרישת האיחוד להעברת משפחה צעירה לקיבוץ האון. הוחלט להציע איש אחד. הוטל על ועדת המנויים למצוא גזבר.
 3. דו"ח שלמה (קוגל) - מרכז משק. מרכזת שירותים. איש למטוויה.
 4. יהודית א (אוסטרר). מציעה בשם ועדת תרבות להפריד את ילדי כיתות ההמשך בקבלת שבת מההורים על מנת שכל ההורים יוכלו להשתתף בקבלת שבת. הצעה זו נבחרה, והוחלט להוסיף עוד שולחנות מתקפלים על מנת לאפשר לכולם להשתתף.
 5. אבי (אוסטרר) מוסר דו"ח על ישיבה במועצה שדנה על החינוך העל יסודי.

תאריך מאמר מקורי
28/1/2016
גלריית תמונות
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!