מהמתרחש באגודה המוניציפלית - דני טל - אוקטובר 2016

שלום רב לחברי האגודה המוניציפאלית בשדה נחמיה.

תחילה ברצוני להביע את תנחומינו למשפחת נוי על לכתו בטרם עת של מיקי נוי חברנו ששימש כחבר הנהלת האג"ם, מחבקים ומחזקים את כל המשפחה.

להלן דף עדכון לציבור על המתרחש בוועד האגודה ובקיבוץ.

 

1.      תחילת שנת הלימודים

שנת הלימודים החלה כסדרה. איחולי שנה פורייה ומוצלחת לכלל תלמידינו בבתי הספר, לילדנו בגנים, לצוותים החינוכיים וכמובן שאנו כהורים נרווה נחת מילדינו.

 

2. מערכת החינוך בגיל הרך

הכנת הגנים לקראת תשע"ז:

בשדה נחמיה נפתח השנה גן צעיר לגלאי 3-4 "גן מעיין".

בית התינוקות עבר למבנה בו היו משרדי החינוך.

המועצה טיפלה בשיפוץ הגנים ובהכנתם לתחילת שנת הלימודים.

כאן המקום להודות לגיורא, למחלקת החינוך וההנדסה על הטיפול והעזרה בפתיחת השנה.
מלבד גנים אלו, כל שאר הגנים עברו צביעה והכנה לקראת השנה החדשה.

השנה החלה בכל הגנים בהצלחה רבה.
היכן שזוהו קשיים הם מטופלים באופן ישיר והדוק ע"י המערכת.

תודה מיוחדת לגלי סיליס ולכל הצוותים בגנים.

החלפת מנהלת הגיל הרך

גלי סיליס מסיימת שנה שלישית כמנהלת הגיל הרך. גלי בקשה לעזוב מאחר ובכוונתה להמשיך ולהתקדם כמדריכת גננות וכיועצת חינוכית. לאחר מספר ראיונות נבחרה שלי רפופורט מקיבוץ נאות מרדכי כמחליפתה של גלי סיליס והחלה עמה בתהליך של חפיפה.

קיבוץ שדה נחמיה מודים לגלי על שלש שנים נפלאות בהן ניהלה את הגיל הרך במקצועיות ובמסירות, ומאחלים הצלחה לרבה לשלי בהיכנסה לתפקיד.

הח"מ מודה לצוות המראיינים: משה אוחנה יו"ר ועדת חינוך, אסנת מנהלת משאבי אנוש וגלי מנהלת הגיל הרך על הסיוע בראיונות לבחירת מחליפה לגלי.

 

3. מערכת החינוך הבלתי פורמאלי

מערכת החינוך הבלתי פורמאלי סיימה את קייטנות יולי ואוגוסט שהיו עמוסות ופוריות בהצלחה רבה. היה מרגש לראות את תוצרי הקייטנות בערב סיום הקיץ הבלתי פורמאלי.

גם החינוך הבלתי פורמאלי נערכו לתחילת השנה. המדריכים המובילים בכל הבתים נשארים  עמנו שנה נוספת והשנה החלה בהצלחה רבה.

כאן המקום להודות לאדווה מנהלת הבלתי פורמאלי ולצוות המדריכים על פעילותם בקייטנות ולאורך כל השנה, לכדי יצירת מערכת פעילה ומלאת פעילות עבור כל ילדי הקיבוץ.

 

4. תרבות
התרבות בראשות סיוון מזרחי וכל צוות ועדת תרבות ממשיך לקיים פעילות תרבות מלאה ומיוחדת. האירועים האחרונים: גבר גבר, אישה אישה וסוף שבוע בכנרת אליו הגיעו 70 משפחות (250 איש) מהקיבוץ. כל האירועים  נחלו הצלחה אדירה.

תודה מיוחדת לסיוון ולצוות התרבות על הובלת האירועים וניהולם על הצד הטוב ביותר.

יישר כוח מכל קהילת שדה נחמיה.

 

5. שצ"פ הרחבה ב' וערוגות הרחובות
אמפא והמועצה נענו לדרישת האג"ם והעמידו תקציב בסך 1,000,000 ₪. הכסף יועבר לאג"ם שינהל את הכנת השצ"פ בהרחבה ב' ושני השצ"פים הדרומים בכניסה להרחבה ב', בהתאם לתכנית שהוכנה ע"י רווית אור ובהתאם להנחיות המועצה. במקביל להכנת השצ"פים, אמפא תבצע את הערוגות לאורך הרחובות.

בוצע מכרז שנוהל ע"י ועדת מכרזים ברשות יו"ר האג"ם מתי אלמקייס בו נבחר ניר אדלר לתפקיד מפקח ומנהל של העבודות בשצ"פים. ניר מכין את החומר ובתקופה הקרובה נצא למכרז בו ייבחר קבלן שיבצע את השצ"פ המרכזי. כולנו תקווה שעד תחילת 2017 נסיים את העבודות בשצ"פים ובערוגות הרחובות.

 

6.   בניית בית הכנסת - סטטוס
לאחר מאמצים מרובים מול המועצה והמשרד לשירותי דת, החלה בניית בית הכנסת במסלול של בנייה ע"י עמותת בית הכנסת. מסלול זה מחד מקטין את העלות ומאידך מאפשר להתחיל בבניה לפני שנאסף כל הסכום הדרוש לבניית בית הכנסת - מתוך הבנה כי יותר קל יהיה לגייס תרומות לאחר תחילת הבנייה.

עלות תכנון ובניית בית הכנסת עד השלב הנוכחי כ-450,000 ₪. תקציב זה נאסף מתרומות בסיוע עמותת "איילת השחר". בשלב זה הוחלט לעצור את הבנייה עד לגיוס 150,000 ₪ נוספים שרק לאחר שיושקעו בבניה נוכל לקבל  500,000 ₪ מהמשרד לשירותי דת ככספים אחרונים להשלמת המבנה, וכך יתאפשר  סיום בניית מבנה בית הכנסת.

בנוסף יהיה צורך לאסוף 300,000 ₪ נוספים לסיום הפיתוח וריהוט בית הכנסת. מתוכנן ערב התרמה בקהילה כדי לאסוף חלק נוסף מהכספים ונעשים מאמצים של גדעון שלח להמשיך ולהפעיל מנגנוני תרומה נוספים.

כאן המקום להודות לגדעון שלח שפועל במסירות רבה בגיוס התרומות ולכל חברי עמותת בית הכנסת העמלים, בתקווה שבנית בית הכנסת תסתיים בהקדם האפשרי.

 

7. גני שעשועים

גני השעשועים עברו השנה מתיחת פנים: החלפת משטחים והצללות. אני מקבל תלונות רבות לגבי השמירה על נראות הגנים כר"מ:

א.      הסתובבות כלבים ללא השגחה ועשית צרכיהם בגני השעשועים.

ב.      זריקת פסולת בגנים, קליפות גרעינים וכד'.

אני פונה לציבור ומבקש את תשומת ליבכם לנושא השמירה על הניקיון וטיפול בכלבים ובצרכיהם על פי החוק בכל שטח הקיבוץ ובגני השעשועים בפרט. ( מכתבים פרטניים בנושאים אלו הופצו בנפרד )
בימים הקרובים יוקם גן מתקני כושר חדש בסמוך לחדר האוכל שנתרם ע"י תורם הולנדי בסיוע קרן היסוד תרומה שגויסה ע"י דנה יוסף מנהלת האגש"ח.

 

8. וועד ההנהלה

וועד הנהלת האג"ם פועל ומתכנס מדי שבועיים לישיבת הנהלה בה מתקבלות החלטות לגבי כלל המערכות בקיבוץ והח"מ פועל לאורן כדי לממש ולהוציא לפועל את החלטות הוועד. כל חברי הוועד ויו"ר הוועד מתי אלמקייס פועלים בהתנדבות.

כאן המקום להודות באופן אישי ליו"ר הוועד ולכל אחד מחברי ועד ההנהלה המשקיעים מזמנם ומרצם כדי לאפשר לנהל את הישוב בהצלחה רבה.

 

9.   בטיחות בדרכים
התנהלות הנהגים באזור תחנות ההסעה של התלמידים מסוכנת ומסכנת את הילדים (למשל עצירה בשולי הכביש). בנוסף הסעת הילדים ע"י הורים בכסא הנהג הינה מסוכנת ואסורה על פי החוק. השוטר הקהילתי עצר הורים ונתן התראות לדבריו פעם הבאה הורה שייתפס נוהג וילד על ברכיו יקבל דו"ח ללא התראות נוספות.

כמו כן חניה ליד הכל-בו בין ערוגות הפרחים אסורה, חוסמת ומפריעה לקולנועיות להיכנס למרכול, אנא הקפידו לחנות כחוק.

נושא בטיחות בדרכים בנפשנו אנא סעו בזהירות וכחוק.

בברכת נסיעה בטוחה בקיבוץ ובכלל.

 

נסיים באיחולי שנה טובה לכל בית שדה נחמיה מקטן ועד גדול. שתהיה זו שנה של עשיה הצלחה והגשמת כל החלומות, שנצליח לקיים חיי קהילה ענפים, שנצליח לגשר על כל מחלוקת ונעצים כל הבנה והסכמה, שנרגיש שייכים למקום ותמיד נזכור כי אנו גרים באחד המקומות היפים בגליל.

 

דני טל

מנהל אגם

שדה נחמיה.

תאריך מאמר מקורי
26/10/2016
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!