אניטה ברגר 1923-2012 אוסף צילומים
אניטה נולדה ב1923במינסט בגרמניה. בגיל 14 (1937)  כשלהוריה היה כבר ברור שלא רצוי להישאר בגרמניה שלחו אותה ארצה לבית הספר החקלאי בעיינות. ההורים עברו לאיטליה. אביה נספה שם ואמה עלתה לאניה שנתפסה ע"י הבריטים והועברה יחד עם שאר הנוסעים לבנגזי שבלוב. אחרי המלחמה הגיעה אמה, סבתא זליג לחוליות.
אניטה הצטרפה לגרעין הצ'כי (היו בו בין השאר: ישראל יערי, רפי ונעמי רייס, ויירה ויוסף יעקובוביץ, אריה פישמן ואחרים). בגרעין שהיה אז במעלה החמישה פגשה את זאבקו (זאב ברגר) שהיה מבוגר ממנה ב-7 שנים.
ב1941 עלתה עם הגרעין הצ'כי לחוליות (היום שדה נחמיה). עבדה במכבסה שנים רבות ואז עברה ללול שם עבדה ביחד עם משה ארד ועם אריה סנדרס. במכבסה היא הייתה לכובסת מומחית וכך גם בלול. זכורים שיעורי הלולנות המיוחדים שהעבירה בערבים לבני הנעורים שעבדו איתה.
בחוליות נולדו לאניטה ולזאבקו 3 בנות: ניצה, דורית ועדנה.
כשהייתה בת 45 (1967) התאלמנה. כעבור שלוש שנים החלה אניטה חיים חדשים כלולנית במושב בית יצחק שם הכירה את בעלה השני קורט פרבר.

אניטה הייתה גם צלמת והשאירה אחריה אוסף צילומים המוצג כאן.

בתקופה ההיא הצילום היה נחלת הכלל ונועד לשרת מטרות ממוקדות. למשל סדרת התמונות לאלבום סיום כיתה ח' ולסיום כיתה י"ב של קבוצת חוחית (הקבוצה של נצה).
צלמים לא השאירו את שמם על התמונות. לפיכך אנחנו מניחים שתמונות נוספות של אניטה, שאינן מיוחסות לה, עדיין מסתובבות בכל מיני אלבומים.

לדפדוף קדימה או אחורה יש להתקרב עם העכבר אל הקפל בפינה השמאלית התחתונה וללחוץ.
מומלץ לצפות במסך מלא.
משתמשי טלפון סלולרי שימו לב: ניתן לדפדף רק בלחיצה על "מסך מלא". אם לא עוברים למסך מלא התצוגה יוצאת משובשת.

תאריך מאמר מקורי
4/5/2017
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!