דף מידע לציבור מדני טל מנהל האג"ם - ינואר 2018

שלום רב לחברי האגודה המוניציפאלית בשדה נחמיה.

להלן דף מידע לציבור על המתרחש בוועד האגודה ובקיבוץ וסיכום העשייה בשנת 2017.

1.         תקציב 2018

בתקופה האחרונה אנו עסוקים בסיכום תקציב 2017 ובהכנת תקציב 2018. במהלך חודש פברואר יוצגו סיכומי 2017 ותקציב 2018 בפני הציבור באסיפה ולאחר מכן תתקיים הצבעה בקלפי.

2.       ועד ההנהלה

ועד ההנהלה החדש נבחר ביולי 2017 וממשיך לנהל את עניני האג"ם בהצלחה רבה. חברי הוועד הינם : דודי גבאי, גילאור כהן, הילה זורע, ליאת הלל, אלישבע אשר, דודי סיסו, אסף ברמי, משה אוחנה, ערן אלון ועינב אלמקייס.

הח"מ מודה ליו"ר הוועד דודי גבאי וכל חברי הוועד על עבודתם בהתנדבות לניהול ענייני הקיבוץ.

3.         חינוך-גיל הרך ובלתי פורמאלי
גיל הרך

הגיל הרך פעל השנה עם מתכונת גן צעיר לגילאי 3-4 (גן מעיין). מתכונת זו אפשרה עבודה עם כ 25-27 ילדים בגן ולא 35 ילדים בגן. זה התאפשר בעקבות העובדה שבקיבוץ ישנם 71 ילדים בגילאי 3-6 הרשומים בתעודת זהות ההורים כתושבי שדה נחמיה. המערכת תסיים את שנת 2017 בגרעון והסיבה לכך עליה בתשומות, בעיקר בשכר המטפלות, בעוד לא הועלה שכר הלימוד בהתאמה. אנו פועלים לתקן בעיה זו החל מינואר 2018. התקיימה שיחת הורים בו הוצגו כלל הנתונים והוסברו כל השיקולים , תקציב 2018 תוכנן כך שנערך גם לאפשרות סגירת גן מעיין במידה ולא נצליח להגיע ל-71 ילדים, כאן המקום לקרוא לכל מי שגר בקיבוץ או מי שמתכנן לעבור לגור לרשום את ילדיו לגן בקיבוץ בשנת הלימודים הקרובה ולבצע בתעודת הזהות שינוי מקום מגורים.

ברצוני להודות למנהלת הגיל הרך שלי רפופורט ולכלל הצוותים בגנים שעושים עבודה משמעותית ואיכותית, ומשגיחים על היקרים לנו.

בלתי פורמאלי

מערכת הבלתי פורמאלי ממשיכה בפעילות ענפה.
בספטמבר השנה, לאור הגידול בכמות הילדים, המערכת עברה למתכונת דו שנתית בבתים. לצורך כך הספרייה הועברה למבנה המכבסה הישנה ובית הילדים תלתן הוגדל כך שיוכל להכיל את כיתות א ו-ב'. עלות השיפוץ (של הספריה ובית הילדים) 270,000 ₪.

המערכת יציבה ומצליחה לשמר מדריכים טובים לאורך מספר שנים.

בנעורים נפתח קן של השומר הצעיר והחלה פעילות של הכשרת מד"צים המעבירים פעילות נוספת לבתים הצעירים. ישר כח לטליה מרציאנו שמרכזת את נושא המד"צים בקיבוץ וגם במועצה.

מערכת הבלתי פורמאלי בקיבוץ זוכה לשבחים רבים על ההיענות הגבוהה של ילדי הקיבוץ והגעה רציפה לפעילות. ההצלחה בשימור המדריכים המובילים את הבתים נובע מטיפול נכון של אדווה מנהלת הבלתי פורמאלי גם בצוותים וגם במערכת כולה.

תודה לאדווה ולכלל הצוותים במערכת על פעילותם המסורה וההשקעה המרובה.

4.      שטחים ציבוריים פנויים הרחבה ב' וערוגות הרחובות

בשנת 2017 הוצאה לפועל תוכנית שתילת ערוגות הרחובות בהרחבה ב' וכן הקמת שצ"פ מרכזי הכולל בתוכו טריבונה. (השצ"פ יסתיים בתקופה הקרובה לאחר שתילת כל העצים והשיחים). עלות השצ"פ כ- 1,100,000 ₪ ועלות שתילת הערוגות ברחובות כ-400,000 ₪.

הקמת הצש"פ התאפשרה לאחר מו"מ ארוך מול חברת אמפא בסיוע המועצה האזורית. אמפא הסכימה להעביר את הכספים לרשות הוועד המקומי ובמקביל גם המועצה האזורית הסכימה להעביר את ההשלמה הנדרשת. הוועד המקומי הסכים לקחת לידיו את המשימה, הוצע מכרז כדין, נבחרו קבלנים זוכים והעבודה בוצעה בהתאם לתכנון.

הפארק נבנה באופן מודולרי, כך שהוכנו מקומות לגני שעשועים, מתקני כושר וחנייה שלא יוקמו בשלב זה אלא רק בהמשך, לאחר שנצליח לאסוף כספים נוספים.

5. בית הכנסת

בניית בית הכנסת בהרחבה ב' הסתיים ונחנך בטקס מרשים ב- 19/11/17. גם כאן הוועד המקומי לקח את אחריות הבניה דבר שאפשר לסיים את בית הכנסת. הקמת בית הכנסת לוותה מהיום הראשון ע"י עמותת בית הכנסת בראשותו של יואב שהם וחברי העמותה הפעילים הינם : גדעון שלח, רימה שלומוביץ, חמוטל איתני, סיגל גולדשטיין.

גדעון שלח רכז את גיוס הכספים וסייע רבות להקמת בית הכנסת , בית הכנסת נבנה מכספי תרומות ומכספי המשרד לשירותי דת ומשרד השיכון. חלק מהכספים עדין צריכים להגיע כדי שניתן יהיה לסיים את התשלום לקבלן.

6. מגרש מקורה

העבודות בהפיכת מגרש הכדורסל בקיבוץ למגרש מקורה כולל טריבונה נמצאות בעיצומן. העלות הכוללת של המתקן כ- 1,100,000₪ הובאה ע"י מועצה אזורית גליל עליון שקיבלה תרומה ממפעל הפיס. בעוד כחודש, עם סיום העבודות, ייחנך המגרש.

תודה רבה לראש המועצה האזורית גיורא זלץ שדחף לקדם את רעיון בנית המגרש בשדה נחמיה.

 

7.      תרבות

התרבות בקיבוץ מסיימת את שנת 2017 עם פעילויות תרבות רבות ומגוונות גם בחגים ולא פחות חשוב מכך, גם בין החגים. תודה ענקית לסיוון ולכל צוות התרבות שמסייע בידה להעשיר את חיי הקהילה. בסיכום 2017 עולה כי סיוון גם מצליחה לשמר את מסגרת התקציב בהצלחה.

סיוון בקשה לסיים את תפקידה בתקופה הקרובה, בשם כל בית שדה נחמיה אני רוצה להודות לסיוון על תקופה נפלאה בה הצליחה לגייס ועדת תרבות ולהקים מערכת תרבות עניפה, יישר כח, בתקופה הקרובה נפעל לאתר מחליפ/ה לסיוון ולאחר חפיפה מסודרת

תבוצע העברת מקל.

8.      ספרייה

הספרייה בקיבוץ החליפה מקום (למבנה המכבסה הישנה) וחידשה את פניה. הספרייה ממשיכה להעניק פעילות מגוונת הכוללת שעת סיפור ויצירה לילדי הישוב. השנה ורה מתכננת לקיים שעת סיפור באנגלית. יישר כוח לוורה מיכאלביץ על היוזמות והרעיונות בפיתוח הפעילות בספרייה.

9.    הנהלת חשבונות - אגם.

אתי ברכה, ממשיכה בפעילותה כאחראית על כל ניהול החשבונות של האג"ם באופן מלא כולל גביה ותשלומים של הציבור. כאן המקום לציין את חשיבות ביצוע התשלומים במועד ולמנוע מאתי את הצורך בשליחת מכתבים ובהתקשרויות.

סה"כ מערכת הגביה בניהולה של אתי מתפקדת היטב ומוסר התשלומים בשדה נחמיה הינו גבוה.

10.    תשתיות וחדר אוכל

אסף מזרחי ממשיך בפעילותו כאחראי תשתיות בקיבוץ ומטפל בר"מ:

א.      תחזוקה שוטפת של כל בתי הילדים והגנים.

ב.      טיפול בתאורת רחוב.

ג.       תיקון שבילים ומדרכות.

ד.      מעקב ופיקוח על עבודות תשתית שמבוצעות בישוב.

כמו כן אסף מפעיל את חדר האוכל והמועדון בהצלחה. המקום מלא בפעילות חוגים ושוקק פעילות כל ימי השבוע. תודה גדולה לאסף מזרחי על פעילותו המסורה בתשתיות במועדון ובחדר אוכל.

11.    חצרנות ואיסוף גזם

יגאל צור ממשיך בפעילותו כחצרן בכל רחבי הקיבוץ.

יגאל מבקש מכלל הציבור להקפיד לזרוק גזם רק במכלי הגזם הפזורים בעמדות הגזם.
זריקת גזם על יד המיכל מצריכה עבודה של איסוף הגזם ביד. מי שזקוק לשקי איסוף גדולים ניתן לבקש מיגאל, את השקים ניתן להניח ליד מכולת הגזם.

מי שצריך לפנות כמות גדולה של גזם, עקירת עצים או דבר דומה, ניתן לבקש ויגאל ידאג להניח מכולה ליד הבית ולאחר מכן לפנות אותה ישר לנקודת הגזם הראשית ליד בית הקברות. תודה ליגאל על עבודתו המסורה. 

12. בטחון

רוני משרדי ממשיך בפעילותו כרבש"צ של הישוב , מרכז את כיתת הכוננות בה חברים הר"מ: יניב פלד ( משמש גם כסגן רבש"צ ), זיו שלזינגר, דוד עמר , מוקי בראזני, איזי גרצר, רועי לשם. תודה לרוני ולחברי כיתת הכוננות על פעילותם.

בשנת 2018 הח"מ וועד ההנהלה הציבו יעד לרענן את פעילות הצח"י ( צוות חרום ישובי ) נצרף אנשים חדשים לצוות ונערוך תרגולים כך שבמצב חרום הצוות יתפקד ויסייע בניהול מצבי חרום , גם בלחימה וגם באסונות אחרים דוגמת רעידת אדמה וכד'.

13. תנועת קלנועיות ואופניים

בקיבוץ ישנה תנועה של קלנועיות ואופניים ותנועה וחניה של רכבים. נוצר מצב כי לעיתים הרכבים מקשים מאד על נסיעת הקלנועיות והאופניים. הקושי העיקרי הינו בכניסה למרכול. חניית רכבים צמוד לבטונדות בניגוד לחוק מונעים את כניסת הקלנועיות (לא פעם אני מקבל תלונות על כך). כמו כן חניית רכבים בשביל הכניסה לכיוון חדר האוכל, נהגי רכבים נא הקפידו להחנות בחניות המסודרות ולהתחשב בנוסעי הדרך האחרים הקטנים יותר.

כמו כן מכיוון שבשבילי הקיבוץ נוסעים אופניים, השתדלו להימנע לחלוטין מחסימת השבילים.

חניית רכבים בניגוד לחוק ליד תחנות ההסעה או בחניית גני הילדים מסכנת את הציבור, מדובר בחיינו ובחיי ילדנו. השוטר הקהילתי מסתובב במקומות אלו ומחלק דוחות למי שנוהג או חונה בניגוד לחוק. לא פעם נתפסו נהגים עם ילדים על ברכיהם.

נא הקפדתכם, מדובר בחיי היקר לכם מכל. בברכת נסיעה טובה ובטוחה ברחבי הקיבוץ.

14.    כלבים וחתולים

נושא שאינו יורד מסדר היום הינו נושא הכלבים המסתובבים בחופשיות ללא בעליהם ועושים צרכיהם ברשות הרבים.

כל בעלי הכלבים נקראים להתנהג באופן קהילתי ותרבותי ובהתאם לחוק. כל כלב צריך להסתובב קשור וצמוד לבעליו. מתוכנן תיאום הגעה מוגברת של לוכד הכלבים שיצלם ויסמן את כל הכלבים המשוחררים. כלב שיצולם ללא בעליו, בעליו יצטרך להיפרד ממאות שקלים כקנס שגובה המועצה האזורית.

כל בעל כלב חייב להסתובב עם שקיות לאיסוף צרכי הכלבים ולאסוף את צרכי הכלבים מהמדשאות והגנים ולזרקם בפח. גם במקרה זה לוכד הכלבים ייתן דו"ח לבעל כלב שלא יאסוף את צרכי כלבו.

חברים, שחרור הכלבים ברשות הרבים הינה פגיעה קשה באלו שבחרו שלא להיות בעלי כלבים או בכאלה שסובלים פחד רב מכלבים. כמו כן רבים סובלים מצרכי הכלבים ויש רבים כאלו בקהילה. נא הקפידו ונהגו באופן קהילתי ובהתאם לחוק.

חתולים – לאור ריבוי חתולי הרחוב המסתובבים בקיבוץ, ועד ההנהלה החליט לממן את סירוס החתולים כדי להקטין ולצמצם את תופעת גידול כמות חתולי הרחוב בקיבוץ. בשנת 2017 בצענו עיקור ל כ- 30 חתולים.

נאחל לכל בית שדה נחמיה ששנת 2018 תהיה טובה אתנו לפחות ואף יותר מקודמתה.

 

עדכונכם בברכה.

 

דני טל

מנהל האגם

תאריך מאמר מקורי
29/1/2018
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!