דוח מנהל עסקי - רון כהן - פברואר 2018

דוח מנהל עסקי – שדה נחמיה פברואר 18

 

כללי : החל מאמצע ינואר החלפתי את נועם כמנהל העסקי של הקבוץ , עסקי הקיבוץ המשיכו בעסקיהם ולא עצרו  -דבר המעיד על טיב העסקים ועל טיב המנהלים והצוותים . בין החפיפות וההיכרויות עם הנוגעים לתחום אחריותי אני מנסה גם לצקת תכנים ניהוליים שישקפו את צורת הניהול שלי ואת הכיוונים אליהם אני מנסה להוביל .

להלן מספר נק' עיקריות לתחומי הפעילות

 

  1. תשתיות : חודש ינואר התאפיין בגשמים חזקים ואי לכך חלק מהתכניות לביצוע עוכבו , אך בכללי עקב מז"א בדצמבר וכן פברואר אנו נמצאים בלו"ז מתקדם מכפי שתוכנן , בימים אלו אנו מסיימים את הקטע הדרומי בכביש הסוללה וכן הקטע הצפוני לקראת סיום , חשמליה ב' נמצאת בשלב עבודות תקשורת ובטיחות , אנו מתארגנים לקראת סיום העבודות והפרויקטים הפתוחים.
  2. לול – בתחילת השנה הצטרף ארנון מכפר בלום כמספר 2  , המדגר הראשון של השנה שווק עם תוצאות מקצועיות יפות במיוחד  , בתחילת פברואר התקבלה להקה חדשה , הלולים החדשים נמצאים בשלבי בניה אחרונים ואנו לקראת הכנסת מערכות ללולים הכוונה היא שבמדגר הבא כל הלולים יהיו מאוכלסים.
  3. מטעים – אנו ממשיכים לשווק קליפים  ואשכוליות – המחירים רמת המחירים בינונית , במטעי השקדים והשזיפים – הפריחה החלה  ועימה עבודות הפוריות.
  4. השכרות – הענף ממשיך בעבודת השגרה שלו , פרויקט היבילים – בימים הקרובים [תלוי מז"א] – יושלמו עבודות התשתיות  , השיפוצים למבנים עצמם יחלו בתחילת מרץ  - המטרה היא לאכלס את המבנים לקראת יוני השנה.
  5. גדש שמש – עם הצהרת 2 שותפים על רצונם לפרוש מהשותפות ,ולאור התוצאות וכן לאור ההבנה כי לא ניתן יותר לקיים הבנות והסכמות רחבות בין השותפים ,   הוסכם ע"י כל השותפים לפרק את השותפות , 2 עקרונות מרכזיים לעבודה ולפרוק
    1. כל השותפים הסכימו כי גידולי החורף שנמצאים בקרקעות יבוצעו במסגרת השותפות וכן שכל משק יקצה מים בהתאמה  לסיום גידולי החורף , שיקטפו לכל המאוחר עד יולי 2018
    2. יערך ע"י מנהל כספים מוסכם וחיצוני לשותפות  ניתוח של כל ההתחייבויות של האגודה [התחייבויות שותפות והתחייבויות ארוכות טווח לשותפים]  וכן לניהול שוטף של התפעול עד לפרוק ושל הפרוק עצמו , משקי גליל עליון הסכימו לקבל את המשימה .

לאור הנ"ל  ולצורך בניית תכנית עבודה מסודרת  ומסגרת אסטרטגית לשדה נחמיה צורף שאול צבן ממשרד צנובר מבט כיועץ , עוזי שלזינגר הסכים גם הוא להשתתף בתהליך .

  1. מכירת מפעל – אנו נמצאים כרגע בשלבים אחרונים במו"מ , בדיקת הנאותות ע"י הקרן בשלבים סופיים, כאשר את הקיבוץ מלווה עו"ד עמית קפלן המתמחה בהליכים שכאלו.

 

 

בברכה

רון כהן

תאריך מאמר מקורי
25/2/2018
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!