דף מידע לציבור מדני טל - יולי 2018

שלום רב לחברי האגודה הקהילתית בשדה נחמיה.

להלן דף עדכון לציבור על המתרחש בוועד האגודה ובקיבוץ.

 

1.      מערכות החינוך

 מערכת החינוך בגיל הרך

מערכת הגיל הרך ממשיכה להוביל במסירות רבה את הטיפול בילדנו הקטנים.
מאז תחילת יולי מופעלת הקייטנה בכלל הגנים בהצלחה רבה.
נבחרה מנהלת חדשה לגיל הרך - אנה סוסה, שמלאה עד כה תפקיד של מנהלת הגיל הרך באורטל ובאלרום (החליפה את המנהלת שיצאה לחופשת לידה). קיבלנו המלצות חמות והיא הרשימה מאד בראיון הקבלה. סה"כ רואיינו כ- 7 מועמדות. תודה לצוות המראיינים (משה אוחנה - יו"ר ועדת חינוך, דודי גבאי - יו"ר האגם, שרון גידו – מנהלת גיל הרך במועצה, שלי רפופורט – מנהלת גיל הרך המסיימת תפקידה והח"מ). אנה נמצאת בתהליך חפיפה והחל מתחילת אוג' 18 תחל בתפקידה.

זו הזדמנות נהדרת להודות לשלי רפופורט מנהלת גיל הרך המסיימת את תפקידה מסיבות אישיות, להודות לה על הובלת המערכת בהצלחה רבה ובמסירות ולאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה.

שלי ואנה נמצאות בשלבים סופיים של הכנת המערכת לשנה הבאה מבחינת צוות כ"א ומבנים. המערכת תהיה מוכנה וערוכה לקלוט את הילדים בתחילת ספט' 18.

הערכה רבה ותודה גדולה שלוחות לצוותי הגנים העושים עבודה נהדרת בטיפול וחינוך ילדנו.

 

מערכת החינוך הבלתי פורמאלי

מערכת החינוך הבלתי פורמאלי החלה במשנה מרץ את קייטנות הקיץ. הקייטנות עמוסות פעילות ואחוזי הנוכחות במערכת הבלתי פורמאלית הינה מהגבוהות בגליל עליון מה שמלמד על איכות המערכת.

את כלל המערכת מנהלת אדוה ריבר גונן מזה כארבע וחצי שנים בהצלחה רבה. אדוה תרמה רבות לשדרוג וייצוב מערכת בין הטובות בגליל העליון. המערכת משמשת דוגמא לשאר הקיבוצים הבאים ללמוד כיצד מופעלת המערכת בהצלחה כה רבה.

אדווה בקשה לסיים את תפקידה ואנו נערכים לכך. פורסם מכרז פנימי והכוונה לסיים את התהליך עד תחילת ספט'. החפיפה תתקיים במהלך ספט' 18 ובתחילת אוק' תבוצע העברת המקל... תושבי שדה נחמיה מודים לאדווה על הובלת המערכת בהצלחה רבה ובמסירות ומאחלים לה הצלחה רבה בהמשך דרכה.

איחולי ישר כח והערכה למדריכים בכלל הבתים על הובלת הבתים בהצלחה רבה.

 

 

2.      תרבות

בת אל החלה בתפקידה כרכזת תרבות ופעילות התרבות ממשיכה לפרוח בשדה נחמיה, כאשר ועדת תרבות ממשיכה לפעול במשנה מרץ. בוצעו לאחרונה בהצלחה רבה אירועי  גבר גבר ואישה אישה. תודה רבה מכלל תושבי שדה על פעילויות מהנות וכיפיות.

 

3.  בטחון
הביטחון בישוב מנוהל בפן הצבאי בטחוני ע"י רוני משרדי הרבש"ץ  ואיתו כיתת הכוננות והחמ"ל. במקביל נמשך תהליך של עיבוי צוות הצח"י הישובי, נערכו  מפגשים של הצוותים ומתכונן תרגול גדול לכלל הצוות כך שנהיה מוכנים לכל מצב חירום שלא יהיה.

תודה לכל אנשי צוות הכוננות הצח"י והמתנדבים החדשים.

 

4. חצר

חזות הישוב מופקדת בידיו הנאמנות של יגאל צור הדואג לפנות כל מטרד, לכלוך, גזם וכ"ד.  יגאל פונה בבקשה לציבור להניח כל פריט במקומו, גזם במכולות הירוקות, קרטונים בקרטוניה ועיתונים ובקבוקים במקומם. מחזור זכוכית נמצא בהרחבה א' וליד המרכול, מחזור סוללות נמצא בקרטון ליד תאי הדואר. כל פריט אחר שאינו עונה על ההגדרות שצוינו, יש להניח ליד פינות המחזור (לצידן) ויגאל ידאג לפנותם בשום אופן לא לזרוק למיכל הגזם.

פסולת כבדה דוגמת מקררים וציוד חשמל גדול (פסולת אלקטרונית) יש להניח ליד פינת המחזור ויגאל ידאג לפנותה. ניתן גם לדבר עם יגאל והוא ידאג לפנותה עם מלגזה מליד הבית.

מי שמעוניין לפנות כמות גדולה של גזם, יש לדבר עם יגאל מראש על מנת שימקם מכולה ליד ביתו וידאג לפנות אתהמכולה לאחר העמסתה.
ברצוני להודות ליגאל צור על מסירותו הלא ברורה מאליה לתחום חזות הישוב.

יגאל צור – טלפון – 052-3231763

6. תשתיות , חדר האוכל ומועדון

אסף מזרחי ממשיך בפעילות כאחראי תשתיות באגם, ומשמש כאב בית בגנים ובבתי הבלתי פורמאלי .

במקביל אסף אחראי על הפעלת המועדון וחדר האוכל. תזכורת - ניתן להשכיר את המקומות בתאום מראש לאירועים פרטיים. תאום יש לבצע ישירות מול אסף.

גם בתחילת שנת הלימודים הבאה חדר האוכל ימשיך לשמש כמקום המרכזי להפעלת חוגים לכלל התושבים והמקום ימשיך להיות שוקק פעילות.

תודה לאסף על עבודתו והשקעתו הרבה.

  

7. ספריה

הספרייה ממשיכה בפעילותה הענפה הן כספריה קלאסית והן כמקום לפעילות קהילתית ענפה - שעת סיפור מדי שבוע, שעת סיפור באנגלית, סדנת קומיקס ועוד.

את הכל יוזמת, מארגנת ומפעילה ורה מיכאלביץ בהצלחה רבה. תודה רבה לורה מכל בית שדה נחמיה.

 

8. הנהלת חשבונות

אתי ברכה משיכה בפעילותה בניהול חשבונות האגודה , אתי עובדת במשרדי האגם כל יום בין השעות 08:00 ל- 15:00 למעט ימי ראשון ורביעי בהם היא נמצאת בהנהלת חשבונות המרכזית של הקיבוץ, תודה לאתי מכל בית שדה נחמיה.

 

9. שצ"פ (שטח ציבורי פתוח) הרחבה ב'

פיתוח שצ"פ הרחבה ב' כולל גינון הסתיים. אנו פועלים כעת להשגת תקציבים להקמת גן משחקים ראוי. בשלב ראשון המועצה תקצבה לכל ישוב שביל הליכה ושלשה מתקני כושר שכבר מוקמו בפארק לשימוש הציבור.

אנו כעת פועלים על תכנון גני המשחקים וקבלת הצעות מחיר, הגשת בקשות לתקציב מהמועצה ובהתאם להתקדמות יבנה גן המשחקים.

 

10.   בטיחות בדרכים
לאחר הסדרת החניות ליד הבריכה הציבור מתבקש להחנות רק בחניות המסודרות ולאורך גדר המערכת . החניה על המדרכה בצד השני של הכביש אסורה בהחלט. חניה על המדרכה חוסמת את המעבר לבתים הפרטיים ואת הגישה של תושבי הבתים למדרכה. לאחר אישור של ועדת תמרור במועצה סומנה המדרכה באדום לבן. השוטר הקהילתי ייתן דוחות למי שחונה באדום לבן.

אני חוזר ומבקש מהציבור להימנע מלחנות צמוד לקוביות הבטון ליד הכלבו זה מפריע לתנועת הקולנועיות ומהווה מטרד.

בברכת נסיעה בטוחה בקיבוץ ובכלל.

 

הח"מ בין ה- 18/7 ועד 24/7 אהיה בחופשה פרטית. מנהלי המחלקות ימשיכו לתת מענה מיטבי.

 

עדכונכם בברכה.

דני טל

מנהל האגם.

תאריך מאמר מקורי
18/7/2018
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!