מראה מקום 12 - 2009 - גלית שלח

30/04/2009

לכול אנשי שדה נחמיה שלום,

שניים מבשרים את בוא האביב, הראשון הוא חשבון החשמל הנמוך המצביע על כך שאין צורך בחימום/קירור והשנייה  היא אמא טבע (המסתייעת בעמי וצוות הנוי) המציגה את מלוא יכולותיה בצבעי פריחה וניחוחות משכרים המעטרים כל פינה שביל ומשטח. אזכורו של הטבע מביא אותי לנושא הראשון..

 

מים: כולנו יודעים ומעודכנים ללא הרף על מצבו העגום של משק המים הישראלי, גם ללא התקנות והפרסומים עלינו לנהוג אחריות ולעשות ככל יכולתנו ע"מ להשתתף במאמץ הכללי ולחסוך בכל דרך אפשרית, הן ברמה האישית והן ברמה היישובית.

 

מגרש כדורסל: מי שטרם ראה – מוזמן, יש לנו מגרש יפהפה פעיל ותוסס, אבן שואבת לכל ילדי נערי ובוגרי הישוב. מי שניצח וטרח על שיקומו הוא יריב דאי ולו התודות על התוצאה המרשימה.

זו גם ההזדמנות להזכיר כי מקום זה אינו מיועד לרכיבה על אופניים הכוללת "חרקות" וקפיצות אתגריות, עוד אוסיף כי ידענו במקום שלושה אירועי ונדליזם "חשמליים" בעלויות גבוהות, הוחלט, כי במידה והנושא ישנה שני דברים יקרו:  א) הנושא יעבור לטיפול המשטרה. ב) התאורה במקום לא תתוקן יותר.

 

מגרש כדורגל: היה אמור גם הוא לעבור טיפול משמעותי הכולל החלפת/שתילת דשא,  היות וטיפול זה דורש השקיה מרובה והשנה אנו מצווים על משמעת מים, הטיפול בו נדחה לשנה הבאה, בתקווה שזו תהיה ברוכת גשמים.

 

שיוך דירות: בשעה טובה ומוצלחת יש לנו חוזה קנייני מוכן! השלב הבא הוא התאמה אישית של כל חוזה לחותם עליו, משמע הגדרת המגרש הספציפי בו ועלויותיו. לאחר שנכין לכל חבר חוזה אישי זה, יחתמו עליו הן החבר והן הקיבוץ ובכך נסללה הדרך וכל שנותר הוא לגשת למנהל ולהפוך לבעלי נכס... מי היה מאמין.

 

שואה זיכרון ועצמאות: תקופה זו המאפיינת יותר מכל את היותנו יהודים ישראלים וריבונים, כדרכנו השדה-נחמייתי, כל אחד מאלה צוין באופן המסורתי הייחודי לנו,

יום השואה בכובד משקלו הבלתי נתפס ומשמעותו החובקת עולם ומגיעה לפינות המרוחקות ביותר, מזכירה גם ל"שכחנים" המקצועיים ביותר את מוצאנו המשותף.

יום הזיכרון ביגון הכבד והאישי, מלא הוד ואתוס לוחם, קיים, גאה, עם נשק ובלורית ושום סיום בעתיד הנראה לעיין.

עצמאות,  היות שאנחנו טובים בצער מורכב ופחות בשמחה פשוטה, העצמאות על זיקוקיה נאומיה וחגיגותיה, נדמית כפחותה. לעיתים הנקניקיות והמהומה בולעים את מהותה והופכים לחזותה. שלא כשני הימים הקודמים, יום זה הוא היחיד הנורמאלי, הבריא, המציג חלופה שפויה יותר לעתידנו כאן.

כאן המקום להודות לכל העושים במלאכת הארגון של אירועים אלה ובראשם – צביה !

 

ועד מוניציפאלי: אני שמחה לבשר כי יש לנו רשימת המועמדים כמעט מלאה, הן מקרב חברי הקיבוץ והן מקרב חברי ההרחבה. בקרוב יפורסמו את השמות וכן נוהל הבחירות ומועדן. כאן המקום להודות לכל אחת ואחד מהאנשים  שהסכימו להציג את מועמדותם ולקחת חלק בתפקיד הלא פשוט של עיצוב פני קהילת שדה נחמיה לשנים הבאות.

 

יונה גורן ז"ל: השבוע נפרדנו מיונה, חברה ותיקה, אישה עם סיפור חיים אישי מלא ויצירתי.  תנחומינו לרעיה ולכל המשפחה, יהיה זכרה של יונה ברוך.

 

 

 

 

                                                                                                            שבת שלום

                                                                                                            גלית      

תאריך מאמר מקורי
30/4/2009
תגובות לדף
חדש

תגובות לדף

עדיין אין תגובות. אתם מוזמנים להגיב!