קבוצת חוחית וההורים

שם הכותב
אמנון ארבל
נוסף בתאריך:
3/10/2011

תמונה נדירה – קבוצת חוחית בטו בשבט 1950

צולמה ע"י ישראל יערי (אבא של דליה יערי לוטווק) שהיה צלם חצי מקצועי ותיעד בכמה תמונות את התקופה שבין עליתו לארץ ב 1939 ועד עזיבתו ב 1951 את הקיבוץ כשדליה היתה בגן או בכיתה א' 

התמונה צולמה בחורף, זאת ניתן להסיק מהבגדים ומהעץ בשלכת. הזרים שהילדים עונדים על הצוואר עשויים מעלי איקליפטוס. זה מה שהיה.... כנראה מדובר בטו בשבט.

מרבית הילדים הם ילדי קבוצת חוחית ומרבית מהמבוגרים הם הורי קבוצת חוחית כך שכנראה היתה זו מסיבה עם ההורים. ניתן לזהות גם כמה אחים ואחיות.

קבוצת חוחית מופיעה עדיין בלי ה"קטנים" יאיר, ניצה, שולי, אירית ואלדד שהצטרפו בגן לקראת כיתה א'. מכאן ניתן להסיק שהתמונה צולמה בחורף49 - 50 (השנה של השלג, או שנה קודם).

ולרשימת המצולמים:

בשורה הראשונה מימין: 3 אחים קטנים. אחר כך אריה לונברג שהיה הבן של המטפלת יוכבד העומדת מאחוריו ומסדרת את שערותיו. יוכבד היתה מטפלת של קבוצת חוחית (האם היא התחילה לעבוד עם החוחיות בגן? בכיתה א' בטוח שהיתה המטפלת ובכיתה ב' כבר לא)

משמאלו של אריה דליה יערי, לידה אולי מאיר רפפורט, מאחוריו מציץ ראש לא מזוהה, נראה קצת כמו נעמי בקרס, מקדימה רותי גל, אחריה אבנר גוטפרוינד ולידו עזרא פימנטל. הילדה עם הצמות המסתכלת לאחור אינה מזוהה. אולי שרי סלע. ליד שרי רינה יוגב ואחריה תרצה לוונו ולידה שמואל רינגל. מאחור נראית תמר שוהם.

המבוגרים מאחור משמאל לימין: חוה יוגב, שתי חברות לא מזוהות מביטות לאחור ואחריהן אסתר מנצ'ר מאחוריה יצחק פימנטל (שהיה מורה – לא של קבוצת חוחית) קפסי גוטפרוינד ובינה רוזנברג ואחריה צילי רינגל. שושנה סנדרס מציצה מאחורי יוכבד.

התמונה צולמה מאחורי אחד הבתים בשורת הבתים הראשונה. נראה החלון האחורי (הדרומי) וגם הבית השכן. הקבוצה מסתכלת כנראה בכיוון הבניאס שאחרי הבתים.

שימו לב לגזרת המכנסיים הארוכות שלובשות החברות. לכולן אותו מכנס.

חתיכת סיפור חיים בתמונה אחת.


הסיפור לעיל קשור לתמונה הבאה: להוספת סיפורים נוספים לתמונה זו לחצו על התמונה
העתקת קישור