כלניות לפני הגשם וסוכות מפני הגשם

09/11/2023

מה נדרש כדי שיוזמה תצליח?

רעיון טוב, תשובה לצורך קיומי ו/או רגשי, להט לפעול, לעשות, להוביל, מנגנון, ניסיון ניהולי מינימום אגו והרבה ענווה.

כאלה הן שתי היוזמות המובאות כאן בשל הקשר הישיר שלהן לשדה נחמיה.

🌺כלניות לפני הגשם🌺

צביה קן מובילה את התא המקומי של פרויקט ארצי שנולד בקבוצות קרמיקאיות בפיסבוק. בדף הפיסבוק של הפרויקט כותבת הקרמיקאית יפה סולומון את הדברים הבאים:

"הפרחים המוגנים שלנו נקטפו.

יבשו עיננו לבכות.

על התמימות, החן והיופי של הפעוטות, הצעירים והיפים שנקטפו בטרם עת. לזכר יקירינו שאבדו בשבת. בעוטף עזה, חבל ארץ למוד כאב לאורך שנים, אחרי הגשם עם בא האביב, פורחים מרבדי כלניות.🌺 פסטיבל דרום אדום. מושך אליו מבקרים מכל רחבי הארץ, המבקרים בשדות הממוקמים ליד ישובים כמו: בארי ורעים חוגגים את יופי הטבע בהתגלמותו. בשבעה לאוקטובר 23, שדות הכלניות המוגנות הפכו לשדות דמים במתקפה רצחנית של חפים מפשע. מתינו לעד אינם עוד, והכלניות תפרחנה שוב אחרי הגשם. סמל לתקווה והתחדשות.

אנדרה מורה כתב: האושר, הוא פרח שאותו אסור לקטוף. עם כל הכאב יש גם תקווה עזה הנותנת השראה למיזם "כלניות לפני הגשם". מיזם המיועד להנציח את יקירנו שנרצחו באכזריות בשבת זו. השבת השחורה. במיזם זה שותפים/ות מאות קרמיקאים/ות, מדן ועד אילת. כולם/ן פתחו את הסטודיואים שלהם/ן למתנדבים/ות שפונו מבתיהם מישובי העוטף ומישובי הצפון, לילדים, נשים, וקשישים. כולם עוסקים במלאכה. תרפיה חברתית המחממת את הלב, משחררת מתח במגע עם החומר בקצות האצבעות.

חזון המיזם להגיע ל-100.000 כלניות עבודת יד מקרמיקה, איתן נקים את המיצבים הבאים:

1.    מיצב המורכב מ-40 כלניות הסוכמות את תאריך השבת השחורה: 7+10+23. מיצב זה יוצב בנקודות כמו: אולמות הספדים בבתי העלמין בהם נקברו נרצחים. בתי חולים שטיפלו בפצועים, תחנות משטרה שלקחו חלק באירוע, תחנות מגן דויד אדום, זק"א.

2.     מרבדי כלניות בכיכרות הערים והישובים בהם קבורים נרצחי השבת השחורה.

3.    מרבד של אלפי כלניות בשטחי העוטף.

קישור לאוסף התמונות של הפרויקט הארצי בפיסבוק

קישור לאוסף התמונות בשדה נחמיה

אומרת צביה:

הפרויקט הבא שלנו בשדה נחמיה הוא פרויקט מקומי בהשראת פרויקט הכלניות הארצי. מטרתו תהיה ליצור עם בני הנוער בקיבוץ, כלניות הפורחות בגליל העליון וליצור מיצב שיוקם בבית העלמין שלנו לזכרו של רגב שנהרג בקרב על כיסופים. בתקווה שלא יהיו נוספים. 

סוכות מפני הגשם (כיפת ברזנט)

1200 סוכות ומחסות לגשם, מיועדות לשטחי כינוס צבאיים, המתבססים היום על אוהלי קמפינג שנתרמו לצה"ל שהם תחליף לאוהלי 12 שהצבא טרם סיפק.

הצוות היוזם והמוביל

יריב דאי משדה נחמיה, נעם מאדמית (תותחן מ-73), אייל מהאחים לנשק שהקים את המרלו"ג (מרכז לוגיסטי) בציפורית והצטרף עם כל החמל.

נועם מתנדב עם טנדר, יצר קשר עם תורם בארה''ב המספק את המימון הנדרש לכמויות הגבוהות הנדרשות.

מספר יריב:

קיבלנו מעל 1200 בקשות לאחר סינון של כמויות גדולות.

לפני שבועיים תפרנו וסיפקנו 2-3 סוכות בכל יום. השבוע סיפקנו 30-40 סוכות וממחר מעל 100. הכוונה להכפיל כל יום עד שלישי בלילה כשיתחיל גשם.


בצוות כרגע:

·         רכזת אחראית על יצירת קשר, קניינות ותיאום איסוף ברזנטים.

·         מתאמת שינוע, עד עשרים משימות ביום, תיאום מתנדבים עם רכבים. איסוף ברזנטים, איסוף שלדי סוכות ופיזור מחסות לגשם ''כיפות ברזנט''

·         ארבע בחורות בהקלדת דרישות, איסוף דרישות, הנפקת מלאי ומחסן

·         מתאם משלוחים עם 5-6 מתנדבים

המאחד את הצוות: התייצבות בהתנדבות ורצון עז לתרום ולהשפיע.


 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב