המסלול לזכרו של דרור שלזינגר - החזון, ההגשמה והטקס - נר ראשון של חנוכה נובמבר 2021

30/11/2021
ערב חנוכת המסלול - צילמה טליה כהן

החזון

פרויקט לזכרו של סא"ל דרור שלזינגר, בן שדה נחמיה, קצין במערך המבצעים המיוחדים של צה"ל, בעל תרומה מהותית לביטחון ישראל ועליונותה הצבאית אשר נפטר בטרם עת בשנת 2017 לאחר שחרורו.

המסלול מייצג את המסלול בבית הספר, המסלול בצבא, המסלול בקרירה ומעל הכול - המסלול שנבחר לאמץ בחיינו.

מטרת המסלול הינה לטפח בילדים ונוער ערכי מצוינות, מנהיגות, דוגמה אישית, אהבת הארץ, חתירה למטרה, רעות, ענווה, נתינה וקבלת האחר. ערכים שהיו נר לרגליו של דרור ואשר אותם טיפח בבני נוער ובכול מי שנגע בו.

מהו המסלול? - המסלול הוא גן פעילות ייחודי הממוקם בפארק ההרחבה בשדה נחמיה וכולל שני חלקים:

האחד, מסלול כושר והכנה לצבאהמיועד לנוער ומבוגרים - המקום יהווה מרכז אימוני מצוינות לקהילה ולנוער מהישוב ונקודת כינוס ממנה עשויות לצאת קבוצות כושר והכנה לצבא לאימונים ברחבי העמק.

השני, מסלול מצוינות לנוער אשר יכלול מסלול אתגרי של מתקני נינג'ה מתוך כוונה לטפח כבר בגילאים הצעירים את את הערכים: אהבת הארץ, דוגמה אישית, מנהיגות, חתירה למטרה, מצוינות, אמינות ויושרה, חברות, ענווה, נתינה, קבלת האחר, דרך ארץ.

המצוינות, ההתמדה, ההשקעה והחתירה העקבית למטרה. ובעיקר יספק להם כבר מגיל צעיר, את התובנה שהאחריות למסלול חייהם נמצאת בידיים שלהם.


הערכים במסלול - ליד כל אחד ממתקני הכושר במסלול, יוצב שלט מעוצב הכולל את אחד הערכים לעיל ותיאור קצר של משמעות הערך.דבריה של אילאיל שלזינגר בטקס

אני נמצאת איתכם היום במסלול הנפלא הזה ומתקשה לתאר את גודל ההתרגשות. במקום הזה, בין שבילי העמק, החל דרור את מסלול חייו ואת שירותו רב השנים והפעלים למען מדינת ישראל. דרור נולד וגדל כאן, היה מחובר מאד לקיבוץ, לגליל העליון, לאדמה ולטבע, ואהב מאד את נופי ילדותו. בן לשלמה ז"ל ולחוה תבד"ל. אח לעוזי, אורית וזיו שגרים כאן בקיבוץ.

דרור נפטר בפתאומיות לפני ארבע שנים. בחייו, הקדיש 27 שנים לשירות צבאי ולבטחון המדינה, קשר את גורלו בגורל המדינה וזכה להימצא במקומות המרכזיים והרגישים ביותר. הוא שירת בסיירת מטכ"ל ובמערך המבצעים המיוחדים של חיל המודיעין.

הערכים שספג כאן דרור והיו מושרשים בו, נטועים בלב המורשת ששאף להנחיל לבני הנוער.


דבריו של שי זיו בטקס

ראש המועצה, משפחה יקרה, אורחים נכבדים וקהילה מדהימה.

יש אנשים שכאשר אתה נקשר אליהם, חברותכם החזקה חקוקה לך תמיד בלב לא משנה לאן מסלולי החיים לוקחים אותך. דרור היה לי ככזה מהרגע הראשון שנפגשנו בתחילת חטיבת הביניים.

הרעיון למתחם הייחודי הזה נולד לפני כשנתיים וחצי. המטרה הייתה לבנות מקום של טיפוח מצוינות אישית, לצד מקום של חיבור בין נוער, צעירים וצעירים בנפשם אשר חולקים ערכים משותפים שהיו נטועים בדרור.

השם - "המסלול", נבחר על מנת לשקף את מסלולי החיים שאנו עוברים, החל מילדותנו, דרך בית הספר, הצבא, במקומות העבודה ולבסוף בבגרותנו.
תמונות מהאירוע צילם יניב פלד

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב