מארכיון שדה נחמיה - אוסף התמונות של קבוצת כלנית 1953-1964

29/12/2021
מחזור ד' של ילדי שדה נחמיה נקרא "קבוצת כלנית". נולדו בשנים 1945-46, עלו לכיתה א'  בשנת 1952 והתקבלו לחברות בשנת 1964. 
מצגת: טל בלס פינטו

בשנת 1953, סוף כיתה א' נפרדו בני ובנות כלנית מחדוה פלד הגננת המיתולוגית שלימדה אותם קרוא וכתוב.
כך כתבו לה: "דברינו אלה הקצרים / את תמונותינו מלווים / לאמור שלום באהבה / לך חדוה העליזה / חנכת אותנו מקטנטנים / עד לתלמידים גדולים / לימדת אותנו קרוא וכתוב / לעשות חשבון נכון לחשב / עבדת המון למענינו / קבלי היום את תודתנו / בזכרוננו לך נשמור / פינת זוהר פינת אור / תמונתך היא בלבנו / איתנו את בכל ימנו"
בשנת 1959, בסוף כיתה ז' נפרדו בני ובנות כלנית מנעמי בוקסבאום המטפלת שלוותה אותם מהפעוטון.האלבום השלישי מכיל תמונות מכל השנים של בית הספר היסודי.
בתמונה מימין לשמאל: רחל פרץ (מצר), דיני גוטפרוינד (פרינץ), רבקה ברכמן (מוסתרת) חוה רינגל (ינאי) וגילה יעקובוביץ (שיבולת)


האלבום הרביעי הופק לסיום כיתה ח' בשנת 1960.
עומדים מימין: רפי סלע, אוריאל בן אריה, יונתן שחר, גיורא פלד, אליה דגן, זאב בכרך, רמי אדן
יושבות מימין: דיצה מנצ'ר, יונה לוונו, רחל מצר, נחמה כהן, רבקה ברכמן, דיני פרינץ, גילה יעקובוביץ, חוה ינאיבאלבום החמישי מצויות תמונות ממסיבת בר המצווה של קבוצת כלנית. כמקובל באותם ימים, טקס בר המצווה התקיים אחת לשנה. כל הבנים והבנות, שהגיעו לגיל מצוות באותה שנה, חגגו יחדיו בטקס חגיגי, רב רושם עם אורחים מכל קצות הארץ. ההכנות לטקס ארכו מספר חודשים במהלכם למדו הבנים והבנות לשיר את פרשת השבוע בטעמי המקרא, ואף הכינו מגילה ובה הטקסט של הפרשה. 

בתמונה: יונתן שחר עומד ושר את פרקו בפרשת השבוע, לידו מנחי הטקס חנן פלד (אביו של גיורא), לודי כהן (אביה של נחמה) ודוד זוננפלד. יושבים הממתינים לתורם רפי סלע וחוה ינאי (?)


בשנת 1964, בסיום י"ב התקבלו בני ובנות כלנית לחברות בקיבוץ.
חג החברות היה האירוע המשמח ביותר של השנה. באסיפה חברים חגיגית הצביעו על קבלת כל בן ובת בנפרד. 
על המופע לסיום י"ב ולקבלה לחברות עמלו בני המחזור חודשים רבים, במופע של קבוצת כלנית - ריקוד על פי שירו של זאב "אלוהה", השתתפו רקדנים ורקדניות מכל המחזורים. הכינו אותו ירי סביר (מוסיקה) ואריאלה פלד (ריקוד).   מצגת פתיחה: טל בלס פינטו, סריקת תמונות: אילן יוגב, עורך: אמנון ארבל

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

תיקון קטן

אלדד שהם | 30/12/2021

בתמונה של נעמי בוקסבאום עם ילדי הפעוטון זו קבוצת הצעירים מכיתת חוחית. ניצה ברגר,אירית הוטר,אלדד שהם, שולי אוסטרר, יאיר שלח ורעיה סנדרס

חסר רכיב