גרשון פרינץ מקבל את עיטור הכבוד "לאיש כפועלו" מהפועל

06/06/2023גרשון היה אלוף ישראל לנוער באתלטיקה קלה, בהדיפת כדור ברזל! בזריקת דיסקוס, בשנת 1964. כשחקן לקח חלק במספר ענפי כדור - כדורמים וכדורסל בהפועל גבעת חיים, וכדורגל בפועל כפר בלום.

בשנת 1972 נבחר לייצג את ווינגייט במשלחת הסטודנטים למשחקים האולימפיים במינכן. היה אמור לישון בכפר האולימפי אך לבסוף לא עשה זאת. בבוקר המחרת שמע ברדיו באוטובוס המוביל לכפר האולימפי על הטבח הנורא.

ייסד את הליגה האזורית הראשונה בכדורגל בישראל, עם רישום של 20 קבוצות. לאחר הקמת הליגה נרשמו מעל 3000 קבוצות לאליפויות השונות.

גרשון הגה ויזם את הקמת הפועל הגליל העליון, היה מנהלה הראשון, השחקן "המיובא" הראשון וראש הקבוצה מהקמתה במשך שנים רבות ועד לעונתה הראשונה בליגה הלאומית. בשנותיה הראשונות שימש כמאמן שחקן. גרשון גם כתב את חזונה -חלומה שהתגשם כמעט במלואו ובמרכזו הערכים: הוגנות ואנושיות, מקצוענות ומצוינות, וכיבוד היריב.

גרשון סייע ופעל בהקמתם של אולמות ומגרשי ספורט רבים, בעזרתו האדירה של מרכז "הפועל" ותוך מספר שנים הפכה אגודת הפועל הגליל העליון למעצמת ספורט בענפי ספורט רבים. גרשון הקים עמותה משותפת למנהלי קבוצות הכדורגל בקריית שמונה. יחד הוחלט בעמותה להקים קבוצה עירונית אחת - "עירוני קריית שמונה".

בשנת 2008 פרש גרשון לגמלאות והחל ביוזמות רבות שתרמו לקהילה בתחום הספורט. בין היתר הקים גרשון צוות של אנשי ציבור ומומחים (בהתנדבות), שעוסק בפתוח ובקידום הגליל והגולן בכל תחומי החיים: אקדמיה ומחקר, בריאות הציבור, תעשיה, תיירות ובראש וראשונה ספורט עממי ותחרותי. גרשון יזם שיתופי פעולה בתחומים אלה והוא המייסד בפועל של פורום הספורט של אשכול גליל מזרחי.תגובות לדף זה
תגובה חדשה

כל הכבוד - גרשון

יורם ביגר | 8/6/2023

כל הכבוד לאיש ולפועלו הרב

חסר רכיב