הנשיא יצחק בוז'י הרצוג ורעייתו מיכל ביקרו בשדה נחמיה

28/06/2024

הנשיא הרצוג בחר לבלות יומיים בצפון, לחוש מקרוב את התנהלות החיים באזור, שמרבית מתושביו פונו בצו, או שבחרו להתפנות מחשש פן תסריט האימים שהתרחש ב 7 באוקטובר בדרום, יחזור על עצמו בצפון.

הנשיא בחר בשדה נחמיה, המרוחק כ- 5 ק"מ מגבול לבנון, שמחצית מתושביו מחוץ ליישוב כבר 8 חודשים.

הביקור התקיים ביום ד' השבוע.

מרסלה מבהירה ומתנצלת: "בשל הנחיות של ביטחון שדה לא יכולנו לעדכן את הציבור בזמן אמת".

הביקור התחיל בגן שיטה, במקלט 21. אחרי שהילדים סיימו לאכול צהרים, הגיעו הנשיא עם רעייתו מיכל. הם ישבו עם הילדים והגננות וניהלו שיח קצר ומבדר 😊. לאחר מכן הגיעה פמליית הנשיא לחמ"ל שלנו, שם התקיים סבב דוברים, אשר שיקפו את המציאות בשדה נחמיה מאז תחילת המלחמה.

חיבוק והקשבה ייחדו הנשיא ורעייתו לגילנית ודוד אמר, הוריו של רגב אמר, שנפל ב7 לאוקטובר בקרב בכיסופים. הם ספרו לנשיא ולרעייתו על המכינה "דרך רגב" העומדת להיפתח בסתיו הקרוב. מיכל, רעיית הנשיא מצויה היטב בנושא המכינות והביעה עניין לסייע ככל שתוכל.


גיורא זלץ, ראש המועצה, פתח את הדיון. אחריו גלעד ארבל, מפקד כיתת הכוננות, סיקר את אופן ומידת ההערכות של שדה נחמיה לכל תרחיש בטחוני. אורי כחלון דיבר על הקושי של העסקים הקטנים, על המחסור בכוח אדם. מיה רותם סיפרה על ההקמה והתפעול של החמ"ל. בת אל שלום נברו דיברה על ההתמודדות של מערכות החינוך, על המחסור הגדול במורים ובמדריכים בחינוך הבלתי פורמלי ובמטפלות בגיל הרך. דודי סיסו סיפר על תחושת הקהילה, על הצורך בביטחון וביקש למקם את האזור בעדיפות עליונה במדינה בכל ההיבטים. אילון בכרך סיפר על מפעל "חוליות" על הקיבוץ השיתופי ועל ענפי החקלאות. ברק יונתן סיפר על הניהול הלוגיסטי השוטף  של הישוב, על הצרכים במיגון, כיבוי אש ותקציבים.

מרסלה מנהל הקהילה, סכמה ואמרה: "קהילת שדה נחמיה עושה הכל כדי להפוך את האי וודאות לוודאות, הצפון הוא הבית שלנו ואנו נמשיך לעמוד בכל אתגר ולבצע כל  משימה שתעמוד בפנינו".

הנשיא ורעייתו התייחסו לכל מה שנאמר, הרחיבו בשאלות אישיות לדוברים ונראה היה שאזנם קשובה וליבם איתנו.


במהלך ביקורו בגליל נפגש הרצוג עם ראשי רשויות בגליל ואמר להם:

"אני מזכיר לכל עם ישראל, שהמפונות, והמפונים וכל מי שסופג את האש ואת השריפות אלה יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים כאחד. אנחנו מודעים לכך שמרקמי החיים כולם מאותגרים כאן, ואנחנו ביחד, במלחמה הזאת.

אני חוזר על מה שאמרתי בעבר שהקהילה הבינלאומית לא תופתע אם המצב יצא משליטה, כי הקהילה הבינלאומית כמעט ולא נוקטת אצבע, כמעט לא עושה כלום כדי לתרום לביטחון מלא של תושבי ישראל, אחרי הפרת אמנות והסכמים בינלאומיים שוב ושוב מכיוון לבנון מצד החיזבאללה.

אנחנו באנו כדי לחזק את המרקם האזרחי, את העורף, את התושבים, את המפונים וגם את אלה שנשארים כאן. ואני קורא לרשות המיסים ולכל הגורמים שעוסקים בתמיכה, בעסקים קטנים, בינוניים ותעשיות ומפעלים – לפעול הרבה יותר מהר. אנחנו רואים עסקים קטנים קורסים כי אף אחד לא נותן להם תשומת לב. אם אנחנו רוצים שאנשים יישארו במקומם ולא יתפנו על השילטון המרכזי לתת להם עורף חזק ולסייע לרשויות כולן שעובדות קשה מאוד, מסכנות חיים, מפעילות כיתות כוננות, בתי ספר ועוד מגוון רב תוך התמודדות עם האתגר הרגשי והפסיכולוגי, לקראת הקיץ ולקראת פתיחת שנת הלימודים.

באנו לתמוך ולחזק בשם כל עם ישראל, ולומר לכם – חזקו ואמצו. ובדברי ימי ההיסטוריה של מדינת ישראל אתם תיזכרו בזכות המנהיגות שלכם ועל כך שפעלתם פה בחזית מול האויב הנפשע. שהוא חלק מאימפריית הרשע, יכול נוכל לו להתגבר עליו, ונחזיר גם את השקט והשלווה, ניטע, נשקם, ונבנה מחדש״.

לעיון בתמונות נוספות מביקור הנשיא

כל הצילומים בכתבה זו: חיים צח / לע"מ 


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

כמה חשוב!

שוש שנקר נויירט | 2/7/2024

כבוד רב לנשיא בוז'י הרצוג ולאשתו מיכל על הביקור ועל האמפטיה. מרגש!

חסר רכיב